Przy częstochowskim cmentarzu Kule od roku kręci się Pikuś. W dzień wyleguje się przy straganach, w nocy idzie na cmentarz. Tam mieszka - na grobie swojego pana.

List z "warunkami dobrego rządzenia" do liderów Samoobrony i LPR jeszcze nie został wysłany. Premier unikał odpowiedzi na pytania dziennikarzy o postulaty jakie będzie zawierał. - Dam rozsądny czas na jego rozpatrzenie - obiecał Jarosław Kaczyński

- Prawo i Sprawiedliwość nie może zapominać, że choć jest największym ugrupowaniem, to nie ma w Sejmie większości - stwierdził lider LPR Wojciech Wierzejski. Jego partia ciągle czeka na list w którym premier określił warunki trwania koalicji.

Policjanci zatrzymali pijanego 30-latka, który porwał dwumiesięczne niemowlę. Tłumaczył, że zabrał dziecko od matki, bo tam trwała libacja. Rodzice trafili do aresztu.

-Zmieniłem rozporządzenie wicepremiera Romana Giertycha. Gombrowicz zostaje w kanonie lektur - poinformował premier na konferencji, na której podsumował 365 dni pracy swojego rządu.

W najbliższych dniach oświadczenie dla prasy w sprawie ojca Tadeusza Rydzyka wyda polski prowincjał zakonu ojciec Zdzisław Klafka. Poinformował o tym przełożony zgromadzenia redemptorystów ojciec Joseph Tobin.

- Komisja śledcza ds. działań CBA nie jest wymierzona przeciwko PiS ani CBA - mówi Krzysztof Filipek. Poseł Samoobrony nie chce jednoznacznie powiedzieć, czy jego partia wycofa się z głosowania za powołaniem komisji. To jeden z warunków PiS, od których zależy dalsze trwanie koalicji.

Radio Maryja jest potężnym narzędziem w szerzeniu dobra i dlatego są siły, które chcą jego zniszczenia - uważają obrońcy o. Rydzyka i piszą do przełożonego zakonu redemptorystów. Pod listem podpisali się m.in. posłowie Ruchu Ludowo-Narodowego.

- Polska zmierza do sformalizowania sojuszu z USA na piśmie w związku z ewentualną budową tarczy antyrakietowej - powiedział w radiowej "Trójce" szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Władysław Stasiak.

Premierowi współczuje koalicjantów, krytykuje go za "niezdolność do identyfikacji interesu narodowego" i chwali za determinację w walce z korupcją - rok rządów Jarosława Kaczyńskiego oceniał w TVN24 były szef rządu Józef Oleksy.

W Rotterdamie publiczność przed nim klęczała, w Warszawie stała i klaskała. Ornette Coleman dał - zdaniem wielu - najlepszy koncert tego roku w Polsce. Tvn24.pl udało się porozmawiać z mistrzem i z zespołem.

34 dzieci z objawami zatrucia trafiło do poznańskich szpitali prosto z miejscowego dworca kolejowego. Dzieci wracały z kolonii w Międzyzdrojach.

Premier jest przekonany, że wybory to jedyne wyjście. - Czy w tej oczywistej sytuacji nasi koalicjanci są gotowi współpracować na nowych zasadach? Wszystko wskazuje na to, że nie są gotowi - wyjaśnia w "Rzeczpospolitej" Jarosław Kaczyński