Pogrzeb żołnierza zabitego w Afganistanie

Porucznik Łukasz Kurowski, który we wtorek zginął w Afganistanie, został pochowany na cmentarzu w Lusowie pod Poznaniem. W uroczystościach żałobnych uczestniczył minister obrony narodowej Aleksander Szczygło.

PO: Kaczmarek powinien ujawnić, co wie

- Jeśli to, co mówi Kaczmarek, jest prawdą, to może być ona porażająca - stwierdził na antenie TVN24 poseł PO Zbigniew Chlebowski. W jego ocenie może to być "największy skandal po 1989 roku".

Grabarka potrzebuje finansowego wsparcia

O finansowe wsparcie budowy domu pielgrzyma i innych niezbędnych inwestycji na Świętej Górze Grabarce, zaapelował zwierzchnik Cerkwi w Polsce metropolita Sawa. Na Grabarkę właśnie dotarły ostatnie pielgrzymki wiernych.

Marek Jurek na listach PSL

PSL i Prawica Rzeczypospolitej nie wykluczają startu ze wspólnych list wyborczych - donosi "Wprost". Były marszałek Sejmu Marek Jurek miałby się ubiegać o mandat senatora.

A statek płynie...

Galary, berlinki, holowniki, barki, pasażerskie bocznokołowce, szkuty, pchacze komięgi – jedynie książki przypominają o statkach, od których niegdyś było gęsto na Wiśle. Tylko obdarzeni niezwykłą pamięcią wspominają pasażerskie rejsy z Warszawy do Gdańska, a ostatnie świadectwo żeglugowej wiślanej historii daje „Rejs” Piwowskiego.

Kard. Dziwisz: nie chcemy nowej walki z religią w szkole

- Wypowiedź nowego ministra edukacji dotycząca oceń z religii budzi wielkie zdziwienie. Nie chcielibyśmy wrócić do czasów walki z religią w szkole - stwierdził w specjalnym oświadczeniu kardynał Dziwisz, komentując wypowiedzi ministra edukacji narodowej Ryszarda Legutki.

Premier: Prosiłem, by nie zakuwać Blidy w kajdanki

- Poprosiłem, by ze względu na to, że pani Barbara Blida jest kobietą, przeszukanie odbyło się możliwie kulturalnie. Nie chciałem, by wzorem gangsterów, była ona skuwana kajdankami czy rzucana na ziemię - mówi "Wprost" premier Jarosław Kaczyński.

Delfiny znowu w Bałtyku

Dwa delfiny pojawiły się w sobotę rano na wodach Zatoki Gdańskiej. Mogą to być te same zwierzęta, które widziano w Bałtyku już wcześnej.

Giertych: Kaczmarek wie przerażające rzeczy

Informacje, które przekazał mi Janusz Kaczmarek są przerażające - tak Roman Giertych podsumował w TVN24 swoją rozmowę z byłym szefem MSWiA. Zdymisjonowany komendant główny policji Konrad Kornatowski zapewnił z kolei w "Newsweeku", że Kaczmarek mówi prawdę.

"Zakopianka" pikietowana

Blisko stu pracowników parków narodowych z całej Polski pikietuje przy Zakopiance w miejscowości Skomielna Biała. Żądają podwyżki płac.

Będzie nowy koalicjant?

W Sejmie pojawiła się alternatywa dla wcześniejszych wyborów. Członkowie Koła Ludowo-Narodowego chcą zostać koalicjantem PiS i zakończyć kadencję w ustawowym terminie - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Internetowa ofensywa obrońców Koteckiej

Wicedyrektor Agencji Informacyjnej TVP Patrycję Kotecką na forach internetowych wychwalają pracownicy resortu sprawiedliwości. To dobra znajoma ministra Ziobry - zwraca uwagę "Dziennik".

W obronie polskiej własności

Do parlamentu trafiły trzy projekty ustaw, które mają uchronić Polaków przed roszczeniami majątkowymi Niemców, którzy przed laty wyjechali z Polski, a teraz ubiegają się o zwrot pozostawionych wówczas nieruchomości - pisze "Rzeczpospolita".

Inwazja glinoludów

Trwa święto ceramiki w Bolesławcu. W ramach uroczystości zorganizowano dość nietypową paradę. Ulicami miasta przeszli wielbiciele glinianych wyrobów. Najpierw jednak wzięli kąpiel... w glinie.

Znikną wiejskie przedszkola?

Tysiące dzieci ze wsi mogą stracić przedszkole, bo PiS zapomniał uchwalić ustawę, którą sam napisał. Chodzi o małe, wiejskie przedszkola, dofinansowywane z pieniędzy samorządów oraz środków Unii Europejskiej na wyrównywanie szans edukacyjnych.

IPN nie ustępuje

Już 19 września Sąd Najwyższy rozstrzygnie, czy ponownie wyda nakaz aresztowania wobec stalinowskiej prokurator Heleny Wolińskiej.

Gest byłej szefowej ZUS

Aleksandra Wiktorow, niedawno zdymisjonowana szefowa ZUS, tuż przed odejściem wydała z kasy zakładu 56 mln złotych. Pieniądze trafiły w ręce pracowników - jako premia za "szczególne osiągnięcia w pracy" - pisze "Fakt".

Giertych z tajną misją u Kaczmarka

Roman Giertych odwiedził w piątek Janusza Kaczmarka - donosi "Dziennik". Były szef MSWiA miał przekazać liderowi LPR materiały kompromitujące braci Kaczyńskich. Giertych mówi gazecie, że to, co usłyszał jest "wstrząsające".

Nowe uzależnienie Polaków

Polacy odkryli w sobie żyłkę hazardzistów. Jednoręcy bandyci pojawiają się już nawet w sklepach spożywczych. Tylko w pierwszym kwartale tego roku Polacy przegrali w automatach do gry prawie miliard złotych - informuje "Rzeczpospolita".

Cztery ofiary na drodze

Cztery osoby zginęły w tragicznym wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 74 w Bałtówce w woj. świętokrzyskim. Ford zderzył się czołowo z hondą.

"Te wybory będą przełomowe"

- Jeżeli po tych wyborach dojdzie do koalicji PO-PiS, będzie to prawdziwy początek IV RP - uważa politolog, dr Marek Migalski. Wcześniejsze próby z LPR i Samoobroną były dla PiS męką - dodał.

Pies zdechł z gorąca w samochodzie

Bezmyślny właściciel pozostawił swojego psa w zamkniętym samochodzie, a sam poszedł na zakupy. Gdy wrócił, pies już się nie ruszał. Straży miejskiej powiedział, że pies miał pełnić jedynie funkcję alarmu.

W kałuży krwi leżała pod szpitalem

Kilkadziesiąt minut krzyczała z bólu leżąc przed bramą szpitala. Mimo, że kobietę mijali pracownicy placówki, nikt nie zareagował. Kałużę krwi zauważyli przechodnie i wezwali pogotowie.

Tusk w Warszawie - pomysł wirtualny

- To pomysł, który się pojawił w Warszawie i na razie nie jest zweryfikowany na poziomie krajowym - tak Grzegorz Schetyna z PO komentuje informację, że Donald Tusk w najbliższych wyborach będzie kandydował z listy warszawskiej.