Hańba, hańba, hańba - wołali posłowie PiS, którzy opuszczali obrady Sejmu, po tym jak marszałek Bronisław Komorowski nie dopuścił ich do zadawania pytań ws. prywatyzacji. - Prawa opozycji zostały drastycznie ograniczone - grzmiał na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński.

To dyrektor szkoły - po zasięgnięciu opinii m.in. samorządu uczniowskiego - zdecyduje, czy w jego szkole będą obowiązkowe mundurki - postanowili w piątek posłowie.

Na wznowionym w piątek po 9 posiedzeniu Sejmu, posłowie zagłosują nad wotum nieufności dla ministra finansów. Platforma, która wraz z PSL ma większość drży jednak o wynik, gdyż kilkudziesięciu parlamentarzystów PO pojechało na mecz Austria - Polska. Zarządzona przez szefa PO partyjna dyscyplina, może nie pomoc.

W szpitalu w Siemianowicach Śląskich zmarł kolejny górnik poparzony po wybuchu metanu w kopalni "Borynia". To już szósta ofiara katastrofy. Zmarły miał 44 lata. W górnictwie przepracował ponad 20 lat. Miał żonę, osierocił troje dzieci.

Przedstawiciele Prawo i Sprawiedliwość ostro reagują na wypowiedź Grzegorza Schetyny. Wicepremier tłumaczył, czemu przedłużył ochronę BOR prezesowi ich partii: -Jarosław Kaczyński czuje się zagrożony, bo dostaje anonimy z pogróżkami. -Schetyna chce zrobić z prezesa paranoika - oceniają w rozmowie z "Dziennikiem" posłowie PiS.

Dlaczego Rosjanom i Polakom tak trudno porozumieć się co do przeszłości? Nasi sąsiedzi twierdzą, że powodów jest przynajmniej 14 - tyle właśnie punktów znajduje się w specjalnym dokumencie, w którym Rosjanie "punktują" Polaków za wydarzenia z przeszłości. - Przy okazji dopuszczają się historycznych kłamstw - pisze "Dziennik".

"Don't worry, be Jewish" - w koszulce z takim napisem Janusz Palikot zasiadł do dyskusji z Krzysztofem Bosakiem w "Magazynie 24 godziny". Jak wyjaśnił, napis na koszulce odnosi się do decyzji prokuratury, która umorzyła śledztwo ws. "taśm o. Rydzyka", bo - jak argumentowano - nie znaleziono dowodów na znieważenie Żydów.

- 14-latka ma prawo do aborcji. To prawo zostało złamane. Pogwałcono jej godność i prawo do prywatności – przekonywała w „Kropce nad I” Kazimiera Szczuka. – Etyka jest ponad prawem. Nie można zabijać niewinnego dziecka – odpowiada Teresa Król z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Radomska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy ABW. Sprawa dotyczy przeszukania w mieszkaniu członka komisji weryfikacyjnej WSI z maja br., kiedy agenci ABW zarekwirowali kamerę dziennikarzy TVP.

Angelika i Marta - dwie siostry z Elbląga porwane przez matkę i wywiezione do Austrii, są już w drodze do Polski. Dziewczynki wracają do domu dziecka, ale mimo to, stanowisko straci dyrektor placówki.

Toruńska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie taśm o. Tadeusza Rydzyka. Według śledczych, redemptorysta podczas wykładów w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej nie znieważył osób narodowości żydowskiej. Przedstawiciele środowisk żydowskich zamierzają zaskarżyć decyzję toruńskiej prokuratury.

- Wygraliśmy bitwę, ale wojna trwa. Musimy teraz nacieszyć się tą wolnością, by móc wkrótce stanąć z podniesionym czołem i walczyć o prawdę – powiedział w „Magazynie 24 godziny” porucznik Łukasz Bywalec, jeden z żołnierzy z Nangar Khel. Według niego za tragedię w afgańskiej wiosce odpowiada niesprawny sprzęt.

Skazany za seksualne wykorzystywanie nieletnich były dyrektor i dyrygent nieistniejącego już chóru Poznańskie Słowiki Wojciech K., powinien w piątek stawić się w Areszcie Śledczym w Poznaniu. Zakończyła się bowiem półroczna przerwa w odbywaniu przez niego kary.

Prokuraturę w Gdańsku zalały setki doniesień na posła PO Janusza Palikota. W zawiadomieniach, sporządzonych w większości na wzorze wyciętym z prasy katolickiej, zarzuca się posłowi obrazę uczuć religijnych i nawoływanie do nienawiści.

Prokuratura podejrzewa, że b. minister sportu w rządzie PiS - Tomasz L. wraz ze wspólnikami próbował wyprowadzić 100 mln złotych z inwestycji przed Euro 2012 - donosi "Newsweek". O takich planach miał opowiedzieć śledczym wiceszef Centralnego Ośrodka Sportu, Tadeusz M.

Centrum Wrocławia, choć powinno być wizytówką miasta - przypomina wielkie, dzikie wysypisko śmieci. Winnych oczywiście nie ma, ale - co gorsza - nie ma także kto się tym problemem zająć. Według mieszkańców, śmiecą okoliczne kwiaciarki i restauratorzy.

- Nic dziś tak nie jednoczy jak sport – przyznaje Lech Kaczyński. Zjednoczył – w jednym samolocie – prezydenta z ministrami z rządu PO. Razem z nim lecą kibicować Polakom podczas meczu z Austrią. Według prezydenta jego wynik ma znaczenie dla nastrojów społecznych.

Przystojny, sympatyczny, inteligentny, pracowity i zdecydowany - tak szefa rządu postrzega większość Polaków, badanych przez CBOS. Ale premier ma też - ich zdaniem - poważne minusy. - Nie można polegać na jego słowach - uważają Polacy.

Dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć - takiej kary żąda prokurator dla Renaty Beger. Była posłanka jest oskarżona o fałszerstwa na listach wyborczych. Nie przyznaje się do winy. Wyrok - za tydzień.