Żaglowce w świetle sztucznych ogni

Nad pięknymi żaglowcami, które zawinęły do Szczecina na zlot The Tall Ships' Races rozbłysły okazałe fajerwerki. Wcześniej przez miasto przeszła parada załóg żaglowców.

Abp Życiński pomaga betankom

Kilkanaście rodzin z Lublina i okolic chce przyjąć pod swój dach wydalone z zakonu betanki. To odpowiedź na apele metropolity lubelskiego, abp Józefa Życińskiego - pisze "Metro".

PiS szykuje sobie miękkie lądowanie

Po decyzji PKW, która odrzuciła sprawozdanie finansowe PiS, co grozi 3-letnią utratą wielomilionowych dotacji z budżetu, politycy tej partii już szykują się do kontrataku - pisze "Dziennik".

Harnaś nad harnasie

Harnaś roku nie ma lekko. Musi zatańczyć zbójnickiego, wykazać się znajomością zwyczajów regionu i obuchem siekiery za jednym zamachem wbić 23-centymetrowy gwóźdź. W tym roku wygrał Jan Malacina z Poronina.

LPR chce zmiany premiera

Z Jarosławem Kaczyńskim nie będzie możliwa rekonstrukcja tego rządu - mówi Wojciech Wierzejski z LPR i w imieniu swojej partii żąda zmiany premiera. W poniedziałek zbiera się zarząd LPR.

Lepper: mam porażające dowody na premiera

Andrzej Lepper grozi, że ujawni porażające fakty na temat premiera. Nie chce jednak uchylić rąbka tajemnicy. - Nie mogę popełnić błędu - powiedział szef Samoobrony w magazynie "24 godziny". Dlatego zwleka z wyjawieniem tych informacji.

Polacy wrócili z Afganistanu

123 żołnierzy Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód wylądowało na lotnisku w podszczecińskim Goleniowie na pokładzie niemieckiego samolotu wojskowego. Wśród przybyłych około 60 żołnierzy to Polacy. Jeden z nich został odznaczony medalem Korpusu.

Liga chce nowego premiera

- LPR zostaje w rządzie - zapewniają posłowie tej partii. Dodają jednak, że warunki współpracy z PiS muszą się zmienić i będą chcieli by koalicjant zaproponował innego premiera. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się też, że LPR będzie się domagać też innych zmian personalnych.

Sikora ma własną "aferę gruntową"?

Andrzej Sikora przewodniczący klubu Samoobrony może być zamieszany w aferę korupcyjną - donosi "Wprost". To te zarzuty mogły przekonać premiera do niemianowania Sikory na stanowisko ministra rolnictwa - podejrzewają dziennikarze. Sikora już w piątek wiedział, że artykuł powstaje: -To kamstwa i kalumnie - mówił wtedy.

Kościół broni teorii Darwina przed LPR

Arcybiskup Józef Życiński w rozmowie z "Wprost" broni teorii Darwina przed wypowiedziami polityków LPR, którzy negują jej prawdziwość powołując się na Kościół i Biblię. Katacheci uczą się już, jak mówić o ewolucji.

PiS: my koalicji nie zerwaliśmy

- To są oświadczenia asekuracyjne i bezpieczne. Ministrowie Samoobrony nie podali się do dymisji, tylko do dyspozycji premiera - stwierdził w TVN24 poseł PiS Karol Karski. Dodał, że w dyspozycji premiera ci ministrowie pozostają od pierwszego dnia swego urzędowania.

"Lepper chce zostać ofiarą"

Politycy opozycji nie wierzą, że ogłoszona dziś decyzja o wycofaniu Samoobrony z rządu jest ostateczna. -To tylko polityczna rozgrywka - oceniają.

Samoobrona ogłosiła koniec koalicji

Samoobrona wycofa swoich ministrów z rządu Jarosława Kaczyńskiego - tak zdecydowała Rada Krajowa partii. Przyjęta przez Radę uchwała nie stwierdza jednoznacznie, że Samoobrona wychodzi z koalicji, ale że koalicję zerwało PiS. Uchwała nie przeszła jednogłośnie.

Lepper: koalicji nie ma

- PiS zerwał koalicję. Koalicji nie ma - zapewniali zgodnie przed posiedzeniem Rady Krajowej partii liderzy Samoobrony. Rada ma zadecydować, czy Samoobrona wycofa swoich ministrów z rządu.

Wilczury zagryzły człowieka

Mężczyzna został zagryziony przez owczarki pilnujące dyskoteki. Stało się to już po zakończeniu zabawy, kiedy właściciel zamknął posesję i spuścił psy.

Wprost: posłanka Samoobrony zamieszana w aferę gruntową

W głośnym śledztwie w sprawie korupcji w resorcie rolnictwa pojawia się nazwisko posłanki Elżbiety Wiśniowskiej, bliskiej współpracownicy Leppera, synowej wicemarszałek Sejmu Genowefy Wiśniowskiej - twierdzi tygodnik "Wprost".

Woodstockowicze wracają do domów

Kilkadziesiąt tysięcy uczestników Woodstock wraca do domów. - Na razie powroty odbywają się spokojnie - zapewnia rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim Agata Sałatka.

Państwowe pieniądze na mundurki

Dofinansowanie w wysokości 50 zł na zakup mundurka z budżetu państwa otrzyma co trzeci, co czwarty lub co piąty uczeń szkoły podstawowej i gimnazjum - wynika z danych zebranych w kuratoriach.

Wysoki dowódca zatrzymany przez CBA

Funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego dowódcę jednostki wojskowej w Malborku. Za przyzwolenie na nielegalne użytkowanie wojskowych gruntów pułkownikowi Eugeniuszowi G. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Gigantyczne kolejki na granicy

Z powodu awarii centralnego serwera ukraińskiej służby celnej w Kijowie Ukraińcy wstrzymali odprawy ciężarówek wjeżdżających do ich kraju. Samochody osobowe są przepuszczane na bieżąco.

Czarnecki: 3:0 w meczu PiS - Samoobrona

Na posiedzeniu Rady Krajowej "Samoobrony" odbędzie się manifestacja jedności partii i poparcia dla skrzywdzonego męczennika Leppera. Partia pokaże muskuły, nadmie się, a pewnie i wycofa ministrów - przewiduje Ryszard Czarnecki.