Polska to poważny kraj, premier powinien być chroniony skutecznie. Jeden funkcjonariusz ochrony tego nie zapewni, nawet najlepszy - podkreślał w RMF FM Władysław Stasiak, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Minister zdrowia Ewa Kopacz chce, by Najwyższa Izba Kontroli zbadała wydarzenia ostatnich miesięcy w objętym przez nią resorcie. Jak mówi Polskiemu Radiu, ma to być część "bilansu otwarcia" w ministerstwie. Do jutra Kopacz ma zaś zakończyć kontrolę listy leków refundowanych.

"Rzeczpospolita" wytykała redakcji TVN24, że na serio potraktowała ironiczny felieton redaktora naczelnego gazety i zrobiła z niego głównego newsa dnia. Wiadomość była fałszywa. Dziennik przyznał to zamieszczając zdawkowe wyjaśnienie na 10 stronie dzisiejszego wydania.

Platforma Obywatelska prawdopodobnie jednak poprze kandydaturę Zbigniewa Romaszewskiego z PiS na wicemarszałka Senatu - pisze "Gazeta Wyborcza". - Bardzo mnie cieszy ta refleksja Platformy - skomentował w "Sygnałach Dnia" Krzysztof Putra (PiS).

Kiedyś bito i przesłuchiwano tam polskich patriotów, dzisiaj siedzibę ma tu Służba Kontrwywiadu Wojskowego. W piwnicach pilnie strzeżonego budynku funkcjonuje jedno z najbardziej niezwykłych muzeów w Polsce - Muzeum Zbrodni Komunizmu.

Zastępcą szefa MSWiA ma być współautor kontrowersyjnego raportu PO o mediach oraz przyjaciel europosła Pawła Piskorskiego - Tomasz Siemoniak, a obecnego szefa kadr w MSZ zastąpi absolwent moskiewskiej szkoły - Roman Kowalski - pisze "Rzeczpospolita".

- W obecnej sytuacji nie ma potrzeby rozdzielania resortu na dwa ministerstwa: spraw wewnętrznych i administracji - zapowiedział szef MSWiA Grzegorz Schetyna w wywiadzie dla "Polityki". Rozdzielenie resortów było jednym z postulatów przedwyborczych PO.

W miejscowości Goczałków Górny, 70 kilometrów od Wrocławia, w osiemnastowiecznym pałacu wybuchł pożar. Siedem osób, które zamieszkiwały w pałacu, zostało ewakuowanych. Mimo szybkiej akcji gaśniczej ogień strawił dach, poddasze i pierwsze piętro budynku.

Platforma przechodzi od przedwyborczych obietnic do czynów. PO ma już projekt nowej ustawy o mediach. Nie ma w nim na razie ani słowa o zniesieniu abonamentu. Projekt nie przewiduje też zmniejszenia liczby członków KRRiT. Zmienia natomiast sposób ich powoływania oraz kompetencje.

Samorząd Kętrzyna traci rocznie miliony złotych, bo jego największa atrakcja turystyczna - "Wilczy Szaniec" - znalazła się w rękach prywatnej spółki. Gmina "odsprzedała" kompleks bunkrów za... 20 procent udziałów w zyskach, którymi wcześniej nie musiała się dzielić - wynika ze śledztwa dziennikarzy "Rzeczpospolitej".

- To, co robi Ludwik Minelli jest niemoralne, podłe, to czyn niegodziwy - komentował działalność szefa Dignitas Stefan Niesiołowski z PO. Posłanka SLD Joanna Senyszyn okazała Minelliemu większą wyrozumiałość. - Nie mamy prawa nikogo zmuszać do życia - powiedziała.

Do niedawna to Polacy wyjeżdżali do Wielkiej Brytanii. Jednak są pierwsze dowody na to, że trend ma szansę się odwrócić. Paul jest Anglikiem i od trzech lat mieszka w Polsce. Pracuje jako kierowca na trasie do Suchej Beskidzkiej.

Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie wydał we wtorek Europejski Nakaz Aresztowana stalinowskiej prokurator Heleny Wolińskiej. Dla wielu osób, które czują się przez nią pokrzywdzone, to nadzieja na sprawiedliwość.

- Sam zwracałem się wielokrotnie do CBA i do ABW, by monitorowali wszelkie możliwe nieprawidłowości - oświadczył w TVN24 były wiceminister zdrowia Bolesław Piecha. Dodał, że nie obawia się postępowania CBA ws. listy leków refundowanych. - Mam czyste ręce - dodał.

- Oczekuję, że pan minister Ziobro powie Mirosławowi G. "przepraszam"... Choć wątpię, że to zrobi, ale na pewno powinien - powiedziała w "Kropce nad i" Julia Pitera (PO). - Robi pani z Mirosława G. bohatera, który wygra jakąś tam sprawę ze skarbem państwa - replikował Zbigniew Girzyński z PiS.

"Gazeta Wyborcza" pisze artykuł o tym, że prezydent demonstruje chłodne uczucia wobec ekipy Tuska. Kancelaria Prezydenta odpowiada na artykuł oficjalnym komunikatem - pada słowo "kłamstwo". "Gazeta Wyborcza" wydaje oświadczenie, w którym oburza się na jego użycie, ale nie podtrzymuje już informacji, której słowo "kłamstwo" dotyczyło. Zwraca na to uwagę Kancelaria w swoim, drugim już dziś, komunikacie i dodaje: - Podtrzymujemy zarzuty.

Marcinkiewicz może zostać szefem komitetu organizacyjnego Euro 2012 - pisze dziennik.pl. - To tylko spekulacje... - zastrzega jednak minister sportu Mirosław Drzewiecki, choć wcześniej mówił dziennikowi.pl. O udziale byłego premiera w przygotowaniach. - Decyzja należy do Donalda Tuska - ucina minister.

Rafał Grupiński sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera, płk Grzegorz Reszka szefem kontrwywiadu wojskowego, a gen. Adam Rapacki oraz Piotr Stachańczyk prawdopodobnie już od środy zastępcami szefa MSWiA. To najnowsze posunięcia kadrowe premiera Donalda Tuska.

- Przede wszystkim lepsze drogi, później lepsi kierowcy i lepsze samochody - streszcza plan najbliższych działań, które zamierza wykonać nowy eurodeputowany Krzysztof Hołowczyc. Znany kierowca rajdowy zastąpi w Parlamencie Europejskim Barbarę Kudrycką, która została ministrem nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Donalda Tuska.

- CBA od pewnego czasu monitoruje temat listy leków refundowanych - mówi portalowi tvn24.pl dyrektor gabinetu szefa CBA Tomasz Frątczak. - Na tym etapie niestety nie mogę się jeszcze podzielić naszymi ustaleniami - dodaje. Nie mówi też od kiedy CBA zajmuje się listą.