Urażony wypowiedziami ojca Tadeusza Rydzyka o sobie i swojej żonie Lech Kaczyński chce jasnego stanowiska Watykanu. Dlatego miał się kontaktować z sekretarzem stanu w Watykanie - pisze "Dziennik".

Prokuratura przygotowuje zarzuty dla byłego wicepremiera Andrzeja Leppera – dowiedział się „Wprost”. Według tygodnika jedynie przeciek z CBA o planowanej akcji sprawił, że Lepperowi "się upiekło"

Jedyny koncert w Polsce irlandzkiej gwiazdy Sinead O'Connor. Dzisiejszy występ w Poznaniu jest ostatnim akcentem zakończonego na początku miesiąca Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta.

Agencja Wywiadu zatrzymała Palestyńczyka podejrzewanego o związki z Al-Kaidą - donosi "Dziennik". Szczegóły śledztwa to tajemnica, ale gazeta pisze, że mężczyzna mógł przewozić instrukcje dla terrorystów.

Szef Samoobrony Andrzej Lepper zapowiedział w TVN24, że zrzeknie się immunitetu poselskiego w sprawie o zniesławienie, wytoczonej mu przez Anetę Krawczyk, głównego świadka w tzw. seksaferze w Samoobronie.

W Sądzie Rejonowym w Kielcach ma się dziś rozpocząć proces trzech mężczyzn, w tym poznańskiego działacza piłkarskiego Bolesława K. Oskarżeni są o wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków.

W związku z powrotem upałów strażacy apelują o szczególną ostrożność z ogniem. W niedzielę 10 jednostek straży, wozy i samoloty gasiły pożar, który wybuchł w lesie na pograniczu polsko-czeskim w okolicach Kamiennej Góry.

O. Rydzyk w swoich wykładach mówi, że Polską rządzi George Soros, którego słuchają premier i prezydent - donosi „Wprost” oraz ujawnia nowe fragmenty wykładów redemptorysty. Krytykuje on biskupów i twierdzi, że sprawa abp. Stanisława Wielgusa, to "działanie przeciwko Kościołowi".

Nie ma już namiotów i transparentów przy ogrodzeniu warszawskich Łazienek. Jednak liderki protestujących pielęgniarek uważają, że likwidacja "Białego miasteczka" nie jest porażką.

Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z "Newsweekiem" potwierdza, że chciałby być premierem, wiąże polityczne nadzieje z Donaldem Tuskiem i ostrzega przed upowszechnianiem przez rząd Kaczyńskiego metod "policyjnego państwa".

Donald Tusk jest niezadowolony ze swoich zastępców - pisze Newsweek. Dlatego najprawdopodobniej do kierownictwa partii dołączy Jerzego Buzka i Jana Rokitę.

„Wprost” podaje, że dotarł do listy lekarzy, którzy u tryskających często zdrowiem przestępców stwierdzali poważne choroby. Listę sporządzili funkcjonariusze CBA prokuratorzy w ramach śledztwa w sprawie powiązań lekarzy z mafią.

Lech Kaczyński wyrusza w na spotkanie z Georgem Bushem. Ma nie tylko rozmawiać o tarczy antyrakietowej, ale tez obejrzeć część związanych z nią instalacji wojskowych w Kalifornii.