Wiało 200 km na godzinę

Przez Adamów, Huby i Skrzydlów - trzy podczęstochowskie wsie – 20 lipca przeszła trąba powietrzna. Huragan, którego prędkość przekraczała 200 kilometrów na godzinę, niszczył wszystko, co spotkał na swojej drodze.

Zginął polski alpinista

Pochodzący z Częstochowy 57-letni alpinista schodził ze szczytu Mont Blanc. Pod nim i dwoma towarzyszącymi mu Sabaudczykami zarwała się półka skalna. Zginęli wszyscy.

Chcą walczyć o swój związek

W poniedziałek mają spotkać się zespoły negocjacyjne klubów koalicyjnych. - Propozycja wyszła od polityków PiS - potwierdza wiceszef Samoobrony Krzysztof Filipek.

Warmia i Mazury bez prądu

Nad Warmią i Mazurami przeszła gwałtowna burza. Bez prądu jest około 2 tys. osób. Zatarasowane są drogi i zalane piwnice.

Są poszlaki, że to może być Magda

Sekcja zwłok dziewczyny, odnalezionych nad zalewem Chańcza (Świętokrzyskie) wykazała, że stan uzębienia zmarłej zgadza się z kartą dentystyczną 11-letniej Magdy z Kielc.

Lustracja: PiS chce zmienić konstytucję

Projekt zmiany konstytucji umożliwiający otwarcie archiwów Instytutu Pamięci Narodowej trafi na początku przyszłego tygodnia do Sejmu - zapowiedział szef klubu PiS Marek Kuchciński.

Napad na bank we Wrocławiu

Młody, niezamaskowany mężczyzna sterroryzował obsługę banku za pomocą przedmiotu przypominającego broń. Nie wiadomo, ile ukradł pieniędzy. Trwa policyjna obława.

Mniej zwolenników i przeciwników rządu

71 proc. Polaków źle ocenia działalność rządu - wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP. To o dwa punkty procentowe mniej niż przed miesiącem. Zwolenników rządu było jednak również o punkt procentowy mniej niż przed miesiącem.

Przez Polskę na wózku inwalidzkim

Prawie 900 kilometrów w 12 dni. Z Zakopanego do Gdańska na wózku inwalidzkim - w deszczu i skwarze, po dziurawych polskich drogach. A to tylko pierwszy etap przygotowań do paraolimpiady.

Prokurator: "oskarżacie mnie niesłusznie!"

- Zostałem w mediach oskarżony o to, że wywierałem polityczne naciski na Melkę - mówił w piątek szef katowickiej Prokuratury Apelacyjnej Tomasz Janeczek, który nagrał w tajemnicy rozmowę ze swoim podwładnym prokuratorem Emilem Melką. - Oświadczam, że nigdy i na nikogo nie naciskałem - oznajmił.

Maksymiuk: komisja śledcza ds. CBA nie jest konieczna

- Jeśli uzyskamy wyczerpujące wyjaśnienie w sprawie prowokacji CBA, to po co komisja śledcza? - stwierdził w rozmowie z portalem tvn24.pl Janusz Maksymiuk, wiceszef Samoobrony. Innego zdania jest Krzysztof Filipek również wiceszef partii. - Nic się nie zmieniło, chcemy komisji - zapowiada.

Napadł na bank z kilofem w ręku

Policja złapała 31-letniego górnika, który w środę z kilofem w ręku napadł na jeden z banków w Rudzie Śląskiej. Wcześniej bank odmówił mu kredytu.

Będą pieniądze dla oszukanych dzieci

Do straży miejskiej zgłaszają się osoby, które z własnej kieszeni chcą zapłaci wyzyskiwanym dzieciom za ich pracę. Proceder wyzysku nieletnich dzieci rozdających ulotki, jako pierwsi opisaliśmy w portalu tvn24.pl we wtorek.