Gang w biurze tłumaczeń

Zarzuty podrabiania dokumentów oraz kierowania zorganizowaną grupą przestępczą usłyszała właścicielka krakowskiego biura tłumaczeń. - Ewa Sz. organizowała podrabianie tłumaczeń umów kupna-sprzedaży i dokumentów rejestracyjnych aut - poinformowała Bogusława Marcinkowska z krakowskiej prokuratury.

"MSZ wiedziało o misji Fotygi"

- Minister Anna Fotyga nie pojechała do USA negocjować ws. tarczy, ale spotkać się z przedstawicielami dyplomacji amerykańskiej. Tarcza była jednym z tematów - wyjaśnił Maciej Łopiński z Kancelarii Prezydenta. Jak dodał, o zamierzonym wyjeździe poinformowano MSZ.

Kolejny fałszywy "uzdrowiciel" zatrzymany

Stołeczna policja zatrzymała 47-letniego "lekarza" z Mongolii, który handlował nielegalnymi lekami i suplementami diety. Wiele nie miało polskich oznaczeń, część była przeterminowana. Mężczyzna prowadził gabinet medycyny tybetańskiej.

Rozsypał prochy ojca - sąd go ukarał

Syn zgodnie z ostatnią wolą zmarłego ojca rozsypał w morzu jego prochy. Sąd w Bydgoszczy dwukrotnie go za to ukarał. Mężczyzna uważa, że to co zrobił jest zgodne z prawem.

PiS: PO pomaga żołnierzom WSI

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o byłych żołnierzach WSI. Niezweryfikowani jeszcze funkcjonariusze będą mogli pozostawać w rezerwie kadrowej dłużej niż ustawowe dwa lata. PiS był przeciw. - W ten sposób otwiera się im drogę do prokuratur wojskowych oraz służb wywiadu i kontrwywiadu - grzmieli posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Przy likwidacji WSI nie złamano prawa

Powołanie oddzielnych służb wywiadu i kontrwywiadu wojskowego w miejsce byłych WSI było zgodne z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny. - Mieliśmy rację, a nasi koledzy z lewicy bronili sprawy przegranej - nie kryje radości Zbigniew Wassermann. Lewica jednak nie składa broni. - Nadal będziemy pytać o los oficerów WSI - zapowiada Janusz Zemke.

Los KRRiT w rękach prezydenta

Po burzliwej debacie Sejm odrzucił sprawozdanie z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w 2007 r. Wcześniej sprawozdanie odrzucił też Senat. Oznacza to, że kadencja członków Krajowej Rady wygasa w ciągu 14 dni. Wygaśnięcie nie następuje jednak, jeśli nie zostanie zatwierdzone przez prezydenta.

"Premierze, nie hamuj postępu"

- Premierze nie hamuj postępu. Czysta energia teraz! - apelują do Waldemara Pawlaka działacze Greenpeace na transparencie, który rozwiesili na budynku resortu gospodarki.

Uważaj nawet na zakonnice

Nadszedł czas wakacyjnych wyjazdów. Odkąd Polska weszła do strefy Schengen, gangi coraz częściej wykorzystują polskich turystów, by przemycić narkotyki przez wschodnie granice. Najczęściej podrzucają towar do bagażu. Co zrobić żeby wpaść w sidła przemytników?

"Platformo, koniec podziałów"

- Wybierając Bohdana Zdziennickiego z lewicową przeszłością, a nie związanego z Solidarnością Janusza Niemcewicza, Lech Kaczyński zakończył wiele historycznych podziałów - uważa marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Zwraca się też do partyjnych kolegów: - Droga Platformo, trzeba iść tą samą drogą, wybierać możliwości rozmawiania z każdym, w tym także z lewicą.

"Wiedziałem dawno, że Maleszka to Ketman"

- Już w 1995 roku wiedziałem, że Lesław Maleszka był współpracownikiem SB o pseudonimie "Ketman" - powiedział były koordynator ds. służb specjalnych Zbigniew Wassermann. Twierdzi, że nie mógł zdradzić tego wcześniej, bo złamałby prawo.

"Idźcie wszyscy do diabła!"

Lech Wałęsa przestaje przekonywać Polaków, że nie był TW "Bolkiem". - Cieszcie się wszyscy, że jestem agentem! Chwała takim agentom! Wy wszyscy, czterdzieści milionów, nie zmusicie mnie do przyznania się do rzeczy, które są nieprawdziwe. Idźcie do diabła! - wykrzykiwał Wałęsa w studio radiowej "Trójki".

Walka gejów o "rząd dusz"

- Niech Robert Biedroń przeprosi swojego kolegę Szymona Niemca, bo na długo przed nim walczył o prawa gejów w Polsce - apelują działacze gejowscy. Poszło o wypowiedź szefa Kampanii przeciw Homofobii, w której miał znieważyć Niemca. Między działaczami wrze, bo każdy z nich chciałby "rządu dusz" nad środowiskiem - mówią wtajemniczeni.

Doradca prezydenta "wciągnął" kilo koki?

Na Arturze P., byłym prezydenckim doradcy, nadal ciąży zarzut handlu narkotykami, ale to wkrótce może się zmienić. Biegli z renomowanej krakowskiej placówki mają ustalić, czy prawdopodobna jest wersja oskarżonego, który uparcie powtarza, że kokainy nigdy nie sprzedawał, a "wciągał" ją sam.

Parkometry łykną o połowę więcej

To już pewne. Od września płatne parkowanie w centrum Warszawy zdrożeje o 50 procent - pisze "Życie Warszawy". W przyszłym roku dodatkowych parkometrów można spodziewać się na Nowym Mieście, Powiślu i Ochocie.

Koncert Stonesów zamiast orędzia o "Bolku"

Lech Wałęsa nie przyjął propozycji TVP, aby wygłosić na antenie "orędzie", w którym odniósłby się do zarzutów ws. swoich związków z SB. Jego przedstawiciele złożyli za to telewizji inną propozycję - transmisję koncertu z okazji 65. urodzin Lecha Wałęsy - pisze "Dziennik".

Trybunał zajmie się weryfikacją WSI

Trybunał Konstytucyjny zbada w piątek, czy procedury weryfikacji WSI, a także ustawa, umożliwiająca prezydentowi ujawnienie raportu z weryfikacji są zgodne z konstytucją. Wniosek złożył SLD.

Bicz na plagiatorów

Ministerstwo Nauki ma już dość oszustów plagiatujących prace magisterskie i licencjackie. Dlatego od października ma zacząć działać wspólny system wykrywania plagiatów - informuje "Dziennik".

Polak w kosmosie

30 lat temu o godz. 15:27 na radzieckim kosmodromie Bajkonur rozległ się potężny ryk uruchomionych silników rakiety nośnej. Po kilku minutach statek Sojuz-30 znalazł się na orbicie okołoziemskiej. Na pokładzie był major Mirosław Hermaszewski - pierwszy i jak dotąd jedyny Polak w Kosmosie.

Nominacja prezesa TK sukcesem Napieralskiego?

Szef SLD Grzegorz Napieralski miał zabiegać w Pałacu Prezydenckim o nominację Bohdana Zdziennickiego na nowego prezesa Trybunału Konstytucyjnego - wynika z informacji "Rzeczpospolitej". Mając do wyboru kandydata związanego dawniej z SLD i kandydata ze środowiska Unii Wolności, prezydent ostatecznie wskazał tego pierwszego.

Wojsko przypomniało sobie o kobietach?

Kobiety żołnierze będą mogły iść na urlop wychowawczy, najbardziej sprawni wojacy będą dostawać nagrody, a wszyscy będą objęci bezpłatnymi badaniami. MON pracuje właśnie nad nowelizacją ustawy o służbie wojskowej - informuje "Rzeczpospolita".

"Czarna księga" ministra Grada

Ministerstwo Skarbu przygotowuje "Czarną księgę prywatyzacji" - dokument ma ujawnić wszystkie błędy i zaniechania kolejnych rządów w procesie restrukturyzacji polskich stoczni w latach 2004-2007. - Pokażemy kto jest odpowiedzialny za obecną sytuację stoczni - zapowiedział szef resortu Aleksander Grad w magazynie "24 godziny".

Wałęsa: Kaczyński gorszy od "Bolka"

- Ten "Bolek" nie był tak ohydny w swym działaniu wtedy, jak Kaczyński dzisiaj - ocenił w "Magazynie 24 Godziny" Lech Wałęsa. Prezesa PiS - były prezydent - nazwał tchórzem, a autorów książki "SB a Lech Wałęsa" wrednymi i niepoważnymi ludźmi.

"Maleszka chce być jak de Sade"

- Lesław Maleszka boi się być nikim, dlatego teraz kreuje się na markiza de Sade opozycji komunistycznej - uważa reżyser Krzysztof Krauze. Czy Maleszka jest odpowiedzialny za śmierć Stanisława Pyjasa? - Musielibyśmy udowodnić, że po to dawał informacje SB, żeby Pyjas zginął. Bez tego nie można mówić o odpowiedzialności karnej - wyjaśnia prokurator Krzysztof Urbaniak, który prowadził sprawę śmierci opozycjonisty.

NIK: Pitera się leni

Kto prześwietli obsadzanie państwowych posad przez krewnych i znajomych polityków? Tym gorącym kartoflem – jako że zarzuty dotyczą PSL - przerzuca się minister Julia Pitera i NIK. – Nie używajcie nas do bieżącej walki – zaapelował prezes Izby Jacek Jezierski dodając, że pani minister powinna się bardziej wykazać w zwalczaniu nepotyzmu.

PiS: prawo dobre, tylko prokuratorzy bywają słabi

PO chce rozdzielić urzędy prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. PiS mówi nie. – Projekt Platformy nie daje żadnych gwarancji, że urząd będzie apolityczny – twierdzi Zbigniew Wassermann. - To nie jest panaceum na wszelkie zło, ale próba odpolitycznienia prokuratury – nie zgadza się Grzegorz Dolniak (PO).

Harry odebrał krowom minutę sławy

Gwiazdami targów rolnych w Norfolk miały być dorodne jałówki. Ale gdy pojawił się książę Harry, paparazzi nie odstępowali go na krok.

Za list i paczkę zapłacisz więcej

Od 1 lipca za wysłanie zwykłego listu na Poczcie Polskiej zapłacimy złotówkę i 45 groszy, a więc o 10 groszy więcej niż do tej pory. Wysłanie paczki kosztować nas będzie około 20 proc. więcej niż dotychczas.