Prokuratorzy Instytutu Pamięci Narodowej polecą do Turcji żeby przesłuchać Ali Agcę - poinformowały piątkowe "Wiadomości". Jego zeznania skonfrontują z dokumentami na temat zamachu na papieża Jana Pawła II, które Instytut otrzymał z Włoch.

Do kolejnego, bardzo silnego wstrząsu doszło w kopalni miedzi Rudna w Polkowicach (woj. Dolnośląskie). Nikt nie zginął, gdyż rejon wstrząsów jest zamknięty od czwartku, gdy zginęło tam dwóch górników.

- Odbieraliśmy szczere gratulacje za próbę poprawienia relacji z Rosją. Nie spodziewaliśmy się, że zostaną potraktowane jednoznacznie jako działania na rzecz dobra UE - pochwalił się podsumowując szczyt w Brukseli Donald Tusk. Premier zadeklarował też gotowość Polski do uczestnictwa w misji w Kosowie.

- Odetchnąłem po 21 października. Czułem straszne ciążenie tej atmosfery nienawiści – zdradził gość „Bohatera Tygodnia” w TVN24, Tadeusz Mazowiecki. Były premier pochwalił politykę zagraniczną nowego rządu. Wyraził też wątpliwość, czy podpisanie traktatu lizbońskiego oznacza stworzenie europejskiego superpaństwa.

Prawie 1,7 promila alkoholu w organizmie miał policjant, 40-letni Norbert K., który prowadząc samochód w miejscowości Jakubówka niedaleko Ryk (Lubelskie) wpadł do rowu i dachował. Został zwolniony z pracy, będzie też odpowiadał karnie.

Lekarze twierdzili, że już nigdy nie będzie widzieć, ale 16-letnia Karolina odzyskała wzrok. Uważa, że znowu widzi, bo nie straciła nadziei. Teraz chce tą nadzieją podzielić się z innymi. Pomagają jej ludzie, których wzruszyła jej historia.

Praca jak każda inna - tyle, że czasem niebezpieczna. Klienci nie zawsze są mili, a niektórych można się nawet przestraszyć... Pracownicy szaletów miejskich narażeni są na wiele stresów. Stąd specjalne szkolenie policji.

- Jeszcze mu szklaną kulę kupią i będzie kształtował wizję - tak Marek Suski skomentował w TVN24 zadania, jakie czekają na Michała Boniego jako szefa doradców premiera. Gabinetowi Donalda Tuska zarzuca, że nie ma wizji rządzenia, dlatego naprędce szuka fachowców, którzy ją stworzą.

Wrocławska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie posła PiS Dawida Jackiewicza, który rok temu - stając w obronie żony i syna - uderzył pijanego mężczyznę. Napastnik upadając uderzył się w głowę i po kilku dniach zmarł w szpitalu. Zdaniem prokuratury poseł nie przekroczył granic obrony koniecznej.

Policyjne patrole polsko-litewskie zaczęły strzec przygranicznych dróg. Pomimo, że do strefy Schengen Polska wejdzie dopiero w przyszłym tygodniu, policjanci już wspólnie dbają o bezpieczeństwo.

Tłum niosący transparenty z podobizną Osamy Bin Ladena i skandujący "Polish go home" ("Polacy wracajcie do domu") - z takim m.in. problemem musieli poradzić sobie polscy żołnierze na międzynarodowych ćwiczeniach Eufrat X w Drawsku Pomorskim.

Trzynaście zarzutów usłyszał dziś od warszawskiej prokuratury okręgowej Simon Mol. Oprócz oskarżenia o zarażenia wirusem HIV kilkunastu kobiet, Kameruńczyk odpowie też za posiadanie białej broni.

Przed wrocławskim sądem okręgowym ruszył w piątek pierwszy proces, dotyczący korupcji w polskiej piłce nożnej. Przez siedem godzin prokuratorzy nie zdołali jednak odczytać w całości obszernego aktu oskarżenia.

Białostocka prokuratura wraz z policją wyjaśniają okoliczności i przebieg interwencji, po której zmarł 26-letni obywatel Niemiec. Mężczyzna został zakuty w kajdanki i zasłabł. Mimo prób reanimacji, zmarł.

Chciał jechać do Anglii, trafił do nas. Przemierzył setki kilometrów w przyczepie jadącego z Francji tira wiozącego mleko w proszku. Pierwszy jęk zmęczenia wydał z siebie dopiero w Polsce i od razu wpadł. Zatrzymała go lubuska policja.

Do 26 marca odroczono proces cywilny, jaki Leszek Miller wytoczył Zbigniewowi Ziobrze za jego wypowiedź, jakoby Miller "zadeptywał ślady" po zabójstwie b. szefa policji gen. Marka Papały.

Moje odejście z PiS to sprzeciw wobec działań podjętych w stosunku do byłych wiceprezesów partii. Chcę - jako poseł niezrzeszony - w sposób wolny i nieskrępowany działać na rzecz wyborców - oświadczył na konferencji prasowej Jerzy Polaczek.

Lech Wałęsa naruszył dobra osobiste byłego działacza Wolnych Związków Zawodowych Krzysztofa Wyszkowskiego i musi go za to przeprosić - zdecydował Sąd Apelacyjny w Gdańsku. Wyrok jest prawomocny.

Antoni Macierewicz zaprzeczył doniesieniom "Dziennika", że dwa egzemplarze aneksu do raportu z likwidacji WSI zostały "wyniesione" z Kancelarii Premiera na dzień przed zaprzysiężeniem rządu Donalda Tuska. Ale przyznaje, że dokument trafił jedynie na biurka premiera Kaczyńskiego i jego wicepremierów.

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA) mieszkaniec Giżycka, Daniel K. ps. "Kurczak" - zatrzymany na Balearach. 27-latek jest oskarżony m.in. o udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym i czerpanie korzyści majątkowej z prostytucji.