Giertych i Miller wymogli debatę

Debata między Romanem Giertychem a Leszkiem Millerem w TVP jednak się odbędzie. Wcześniej TVP nie zgadzała się na transmisję debaty na głównych antenach.

Twarzy lewicy nie będzie na konwencjach LiD

Wbrew wcześniejszym planom Aleksandra Kwaśniewskiego zabraknie na najbliższych konwencjach LiD. On sam twierdzi, że musi się przygotować do poniedziałkowej debaty z Donaldem Tuskiem i nie wynika to ze "zmiany strategii wyborczej centrolewicy".

Polskie dynie będą straszyć w USA

Piękne i okazałe, wielkością i ciężarem nie ustępują tym amerykańskim - polskie dynie. Właśnie zaczyna się największe w kraju dyniobranie w Jeżykach.

Włamanie do domu Oleksego

W środę wieczorem do domu byłego premiera Józefa Oleksego włamało się dwóch nieznanych sprawców - dowiedział się "Wprost". Ukradli pieniądze i dokumenty, uciekli na widok powracającego do domu Oleksego.

Kwaśniewski: publikacja "Dziennika" to szykana

Szykaną wobec siebie i swojej rodziny - nazwał Aleksander Kwaśniewski publikację "Dziennika". Gazeta napisała, że śledczy z Prokuratury Krajowej badają, skąd pochodzi majątek byłej pary prezydenckiej.

Szczypińska: Tusk oszukał dzieci na Pomorzu

Szef PO Donald Tusk zachował się "moralnie nagannie" - stwierdzili przedstawiciele PiS na konferencji prasowej. Według nich nie wszystkie środki z utworzonej przez Tuska fundacji "Dar Gdańska" były przekazywane adresatom, czyli dzieciom.

Lepper: zablokuję publiczną telewizję

Blokował już drogi, tory kolejowe i sejmową mównicę. Teraz chce poprowadzić działaczy w biało-czerwonych krawatach na publiczną telewizję - Andrzej Lepper zapowiada, że będzie okupował budynek przy Woronicza.

Prokuratura: są podejrzenia psychomanipulacji sióstr

Dwie byłe betanki, które zostały wezwane na czwartek do lubelskiej prokuratury nie stawiły się na miejscu. - I nie wiadomo, czy się stawią - ocenia Robert Bednarczyk z lubelskiej prokuratury apelacyjnej. Prokuratura na razie nie zamierza wzywać zakonnic.

Kwaśniewski: zwrotu liberalnego nie będzie

- Nie musimy wybierać między prawicą a prawicą. Jest alternatywa i jest nią LiD – mówił na posiedzeniu Rady OPZZ Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent podkreślił „mocne, socjaldemokratyczne” podstawy programu LiD.

Pip, nowy pies Ludwika Dorna

Ludwik Dorn nie ma ostatnio czasu chodzić z Sabą na spacery. Jednak jego suka nie jest samotna i bawi się w ogrodzie z nowym kolegą - zdradził Dorn na antenie Radia Wawa.

Szefowie ośmiornicy skazani

Sąd Apelacyjny w Łodzi prawomocnie skazał na 15 i 25 lat szefów tzw. łódzkiej ośmiornicy. 10-osobowa grupa była oskarżona m.in. o udział w gangu, zabójstwo i porwania biznesmenów.

Marszałek Senatu w obronie Andżeliki Borys

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz ostro krytykuje władze Białorusi i określa ich działania "łamaniem podstawowych praw demokracji i wolności człowieka". Proces prezes Związku Polaków na Białorusi został przesunięty na czwartkowe popołudnie.

Szef CBA chce się wytłumaczyć z zatrzymania posłanki

Szef CBA Mariusz Kamiński chce zwołania sejmowej komisji ds. specsłużb, aby przedstawić okoliczności zatrzymania posłanki PO Beaty Sawickiej. Z takim wnioskiem zwrócił się do marszałka Sejmu. Argumentuje, że chce wyjaśniać, iż nie była to akcja polityczna.

Dorn pisze teraz do "złodzieja i aferzysty"

Wieszają plakaty, rozdają ulotki, organizują spotkania - kandydaci dwoją się i troją, żeby przekonać do siebie wyborców a Ludwik Dorn... pisze kolejny list. "Panie złodzieju i aferzysto" - tak chce marszałek Sejmu rozpocząć korespondencję.

Debata: wraca sprawa finansów PC

W przeddzień debaty premier stawia Tuskowi dwa warunki: by obiecał, że nie będzie rządził z LiD-em i by jasno przedstawił mu zarzuty w sprawie majątku Porozumienia Centrum z początku lat 90.

CBŚ rozbiło gang handlarzy narkotyków

Co najmniej 150 kg marihuany i 10 kg amfetaminy wprowadziła grupa handlująca narkotykami. Rozbił ją lubelski CBŚ - poinformowała tvn24.pl lubelska policja. Wśród zatrzymanych znajduje się jeden z liderów w grupy - drugi już siedzi w więzieniu.

Ostatnia szansa na rejestrację wyborczą

Piątek to ostatni dzień, w którym można się jeszcze dopisać do rejestru wyborców poza miejscem zameldowania. Kto 21 października będzie poza domem, a chce zagłosować, musi zarejestrować się w odpowiednim urzędzie gminy.

"Polskie wojsko bezcenne w Afganistanie"

Ponad 1000-osobowy kontyngent polski ma w Afganistanie ogromne znaczenie - mówi w rozmowie opublikowanej przez "Dziennik" Jaap de Hoop Scheffer. - Wasi żołnierze walczą bez tzw. wykluczeń, czyli mogą brać udział w każdej misji.

"Zakładaliśmy zbiorowe samobójstwo w klasztorze"

- Przygotowania do eksmisji betanek trwały od kilku tygodni. Dotąd nikt w Europie nie zajmował się takim problemem, więc możliwy był każdy scenariusz. Zakładaliśmy nawet zbiorowe samobójstwo - mówi "Dziennikowi" Wojciech Łaskarzewski.

Ziobro unika debaty z Gowinem?

Zbigniew Ziobro ma "zbyt napięty" kalendarz, aby spotkać się ze swoim głównym rywalem w Krakowie Jarosławem Gowinem - informuje "Dziennik". Minister odwołał dwie z planowanych debat z posłem PO i spotka się z nim tylko raz - w telewizji, której szefuje jego znajomy.

Tusk dostanie odpowiedź z Torunia

- Telewizja Trwam i Radio Maryja udzielą pisemnie odpowiedzi na prośbę Donalda Tuska w sprawie jego udziału w debacie wyborczej w mediach należących do redemptorystów - poinformował bliski współpracownik o. Tadeusza Rydzyka - o. Jan Król.

Policjanci w grupie handlarzy bronią

Policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali sześciu mężczyzn, w tym policjanta z komendy w Tychach. Zarzuca się im handel kradzioną bronią, amunicją, wyposażeniem policyjnym, przyjmowanie łapówek i wyłudzanie odszkodowań z ubezpieczeń komunikacyjnych.

Betanki nie chcą pomocy kościoła

Byłe betanki z klasztoru w Kazimierzu Dolnym nie chcą zostać w domach rekolekcyjnych. Część wróciła do rodzin, pozostałe odjechały "w nieznanym kierunku".

Kurski do SLD: nie wciskajcie kitu

- Nie wciskajcie kitu, Aleksander Kwaśniewski był pijany na konwencji LiD – zaapelował w „Kropce nad i” Jacek Kurski. – Pan prezydent był zmęczony, a mistrzami wciskania kitu jesteście wy – ripostował Grzegorz Napieralski (SLD).

Gruźlicy-alkoholicy uciekają ze szpitala i zarażają

Szpital dla gruźlików w Bydgoszczy ma poważny, choć nietypowy problem. Pacjenci uciekają zza szpitalnych murów, by zdobyć alkohol, a pijani mają problem z powrotem na oddział. Ale co gorsze, uciekinierzy mogą zarażać kolejne osoby.

Ziobro ma przeprosić SLD

Zbigniew Ziobro ma przeprosić SLD za stwierdzenie, że "środowisko SLD" ponosi odpowiedzialność za śmierć Barbary Blidy - orzekł dziś Sąd Okręgowy w Warszawie. Ziobro stwierdził tak podczas wystąpienia w Telewizji Trwam i Radiu Maryja i tam ma przeprosić.