- To są oświadczenia asekuracyjne i bezpieczne. Ministrowie Samoobrony nie podali się do dymisji, tylko do dyspozycji premiera - stwierdził w TVN24 poseł PiS Karol Karski. Dodał, że w dyspozycji premiera ci ministrowie pozostają od pierwszego dnia swego urzędowania.

Politycy opozycji nie wierzą, że ogłoszona dziś decyzja o wycofaniu Samoobrony z rządu jest ostateczna. -To tylko polityczna rozgrywka - oceniają.

Samoobrona wycofa swoich ministrów z rządu Jarosława Kaczyńskiego - tak zdecydowała Rada Krajowa partii. Przyjęta przez Radę uchwała nie stwierdza jednoznacznie, że Samoobrona wychodzi z koalicji, ale że koalicję zerwało PiS. Uchwała nie przeszła jednogłośnie.

- PiS zerwał koalicję. Koalicji nie ma - zapewniali zgodnie przed posiedzeniem Rady Krajowej partii liderzy Samoobrony. Rada ma zadecydować, czy Samoobrona wycofa swoich ministrów z rządu.

Mężczyzna został zagryziony przez owczarki pilnujące dyskoteki. Stało się to już po zakończeniu zabawy, kiedy właściciel zamknął posesję i spuścił psy.

W głośnym śledztwie w sprawie korupcji w resorcie rolnictwa pojawia się nazwisko posłanki Elżbiety Wiśniowskiej, bliskiej współpracownicy Leppera, synowej wicemarszałek Sejmu Genowefy Wiśniowskiej - twierdzi tygodnik "Wprost".

Kilkadziesiąt tysięcy uczestników Woodstock wraca do domów. - Na razie powroty odbywają się spokojnie - zapewnia rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim Agata Sałatka.

Dofinansowanie w wysokości 50 zł na zakup mundurka z budżetu państwa otrzyma co trzeci, co czwarty lub co piąty uczeń szkoły podstawowej i gimnazjum - wynika z danych zebranych w kuratoriach.

Funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego dowódcę jednostki wojskowej w Malborku. Za przyzwolenie na nielegalne użytkowanie wojskowych gruntów pułkownikowi Eugeniuszowi G. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Z powodu awarii centralnego serwera ukraińskiej służby celnej w Kijowie Ukraińcy wstrzymali odprawy ciężarówek wjeżdżających do ich kraju. Samochody osobowe są przepuszczane na bieżąco.

Na posiedzeniu Rady Krajowej "Samoobrony" odbędzie się manifestacja jedności partii i poparcia dla skrzywdzonego męczennika Leppera. Partia pokaże muskuły, nadmie się, a pewnie i wycofa ministrów - przewiduje Ryszard Czarnecki.

„Wprost” dotarł do kolejnych dokumentów, które dowodzą, że prof. Andrzej Ceynowa, rektor Uniwersytetu Gdańskiego, był agentem SB o pseudonimie Lek.