Sepsa zabiła dziecko

Ośmioletni chłopiec zmarł w Krakowie na sepsę. We Wrocławiu zaś lekarze walczą o życie zakażonego sepsą 5-latka. Jego stan jest poważny.

Giertych: Lepper oszalał

Po LiSie nie ma już śladu. - Andrzej Lepper oszalał - ogłasza Roman Giertych i wyborców Samoobrony "wzywa do głosowania na LPR".

Prezydent: nie jesteśmy przeciw uczciwym bogaczom

- Obecna władza w Polsce nie jest przeciwko ludziom bogatym, którzy uczciwie osiągnęli swoją pozycję finansową - zapewnia Lech Kaczyński. Prezydent jest w Węgrzech na szczycie państw Grupy Wyszehradzkiej.

Ikonowicz zamiast Tymochowicza?

Szef ugrupowania Nowa Lewica Piotr Ikonowicz "jedynką" Samoobrony w Warszawie? - Otrzymałem taką propozycję. Mam do wyboru: biegać ze sztandarami po ulicy, albo wystartować do Sejmu - mówi portalowi tvn24.pl Ikonowicz.

"Oleksy? Nie mówię nie, nie mówię tak"

Andrzej Lepper twierdzi, że z Józefem Oleksym prowadzą rozmowy struktury lokalne Samoobrony. - Ja osobiście żadnej rozmowy z Oleksym nie prowadziłem - zaznacza jednak. Oleksy potwierdził Radiu Zet, że propozycję dostał, ale na razie jej nie przyjął.

Seniorzy szturmem na samoobronę

Umieją powalić na łopatki nawet postawnego napastnika i nie straszni im uliczni gangsterzy. Kurs samoobrony dla seniorów zorganizowała bydgoska policja i straż miejska.

Twórca Gadu-Gadu startuje z PSL

- Waldemar Pawlak to jedyny polityk, z którym można porozmawiać o nowych technologiach - mówi Łukasz Foltyn, twórca komunikatora internetowego Gadu-Gadu i kandydat numer jeden na warszawskiej liście PSL.

Ależ cyrk!!!

Akrobacje, woltyżerka i połykanie noży - to tradycja cyrku, która dzisiaj nie wszystkim już wystarcza. Kiedy jedni szlifują stare rzemiosło, inni kreują cyrkową sztukę współczesną. Mistrzowie w obu kategoriach zebrali złote i srebrne medale na na 7. Międzynarodowym Festiwalu Cyrku w Meksyku.

Od października do szkoły w mundurkach!

Przed końcem września wszyscy uczniowie mają w szkole pojawiać się w mundurkach - takie polecenie dotarło do wszystkich kuratorów z MEN. - Nie zdążymy - mówią dyrektorzy małopolskich szkół "Dziennikowi Polskiemu".

Siedem Cudów Polski

Listę cudów Polski otwiera Kopalnia Soli w Wieliczce. Wielką przegraną plebiscytu okazała się Warszawa. Choć reprezentowały ją cztery obiekty, to żaden z nich nie dostał się nawet do pierwszej piętnastki.

Sikorski: wysłałbym Szczygłę do Irkucka

Trwa zażarta walka obecnego szefa MON Aleksandra Szczygły z jego poprzednikiem - Radosławem Sikorskim. Pierwszy oskarża: Sikorski protegował gen. Marka Dukaczewskiego. Drugi chce wysłać swojego następcę do Irkucka.

"GW": Dziwna zbieżność dat

Śledztwo w sprawie nadużyć pełnomocnika finansowego sztabu wyborczego PO trwa już dziewięć miesięcy i ostatnio nabrało przyspieszenia. Po zarzutach ministra Ziobry o manipulację "Gazeta Wyborcza" wylicza "dziwną zbieżność dat".

Toruńska rozgłośnia jednak agituje

Wbrew zapowiedziom na antenie Radia Maryja pojawiła się wyborcza agitacja. O. Stanisław Kuczek, redemptorysta z Torunia, w kazaniu transmitowanym na antenie radia wskazał PiS - donosi "Gazeta Wyborcza".

Polacy nie chcą kary śmierci

Po raz pierwszy w ciągu ostatnich lat więcej Polaków opowiada się przeciwko niż za karą śmierci - wynika z sondażu GfK Polonia zrealizowanego dla "Rzeczpospolitej".

Nelly Rokita kontra Donald Tusk?

Nelly Rokita ma kandydować do Sejmu z drugiego miejsca warszawskiej listy PiS - donosi "Rzeczpospolita". Sama zainteresowana zastrzega, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Banki nie pożyczą Lepperowi na kampanię

Banki odmawiają Samoobronie udzielenia kredytu na kampanię wyborczą i przyglądają się, czy ta partia ma szansę dostać się do Sejmu. Jakby tego było mało, Andrzej Lepper musi zmagać się z zaległościami finansowymi z 2005 r. - pisze "Dziennik".

Wyborcze triki w terenie

Rutkowskiemu w kampanii wyborczej będzie doradzał... Rutkowski, kandydata PiS-u w Krakowie zareklamuje Platforma Obywatelska, a rzekomi sztabowcy Nelly Rokity chcą wynająć awionetkę. O politycznych pomysłach i lokalnym kolorycie kampanii wyborczej donoszą lokalne media.

Spraw sobie przyjemność i pójdź do pracy

Choć zarobki nas nie satysfakcjonują, trzy czwarte Polaków chodzi do pracy z przyjemnością. A ponad połowa lubi spędzać wolny czas z ludźmi, z którymi pracuje - wynika z sondażu CBOS opublikowanego w "Dzienniku".

Tomasz Lis pożegnał się z widzami

- Dziękuję i powodzenia. Idźcie na wybory! - tak Tomasz Lis, który ostatni raz poprowadził program: "Co z tą Polską?", dziękował za trzy lata w Polsacie.

"Miller kryje stare dziury"

Politycy SLD i Samoobrony w "Magazynie 24 godziny" zarzucali się wzajemnymi oskarżeniami w ferworze dyskusji nt. startu Leszka Millera z listy Samoobrony w Łodzi. I choć apelowali do siebie o kulturę, również ta ich poróżniła.

Miller: Krawat przyjmę tylko od Leppera

Skorzystałem z gościny Samoobrony - mówił były premier Leszek Miller w "Kropce nad i" TVN24. Gdy prowadząca Monika Olejnik chciała mu wręczyć biało-czerwony krawat Samoobrony powiedział: - Taki krawat przyjąłbym tylko od Andrzeja Leppera.

PSL prawie jak piwo

PSL "Najprawdopodobniej najlepszą partią w kraju"? Tak uważają politycy partii i dlatego uruchamiają kampanię z hasłem reklamowym bardzo podobnym do tego, które promuje piwo Carlsberg.

Wyborcze "All-Stars"

Do wyborów miesiąc i polityczna pralka wiruje w najlepsze. Na listach wyborczych nowe twarze są, ale raczej na tyłach. Czołówki zajmują znani i lubiani - byli posłowie, byli ministrowie i byli premierzy.