"PiS choruje na polityczną wściekliznę"

- Dolegliwość, którą leczę, to nie wścieklizna polityczna, na którą choruje PiS - powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski podczas konwencji LiD w Łodzi. Odniósł się w ten sposób do "choroby filipińskiej" i zainteresowania przez Sanepid jego osobą.

Polska zbiera pieniądze na stypendia

W całej Polsce odprawiane są msze, organizowane koncerty i seminaria. Biskupi przypominają nauki papieskie w kontekście zbliżających się wyborów. Zbierane są pieniądze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży,

Pawlak ostrzega przed "brudnymi bombami" PiS

Zdaniem Waldemara Pawlaka, PiS szykuje na koniec kampanii wyborczej brudne bomby, które wyceluje w politycznych oponentów. O nieczystych zagraniach, których jeszcze nie było i o tropikalnej chorobie Aleksandra Kwaśniewskiego dyskutowali goście programu "Kawa na Ławę".

Morduchno, mordeczko, mordo moja

Czasem dramat, nierzadko komedia, a nawet farsa - tak zdaniem prof. Bralczyka wygląda polityczna kampania. "Mordy", "koryta" i "Donaldusie" dziwić nie powinny, ale uwaga - ostrzega profesor - ci, którzy jeszcze dostatecznie nie zaistnieli, w ostatnim tygodniu będą chcieli zabłysnąć.

Śmierć zamiast zwrotu długu

Cztery osoby zostały zatrzymane w związku z morderstwem 23-letniego mieszkańca Oleśnicy. Mężczyźni zabili, ponieważ nie byli w stanie oddać długu. Podejrzani przyznali się do winy, grozi im kara dożywotniego więzienia.

Będzie kandydował zza krat?

Policjanci z Żywca zatrzymali kandydata na posła z listy Samoobrony. 26-letni Łukasz M. poszukiwany był listem gończym przez miejscową prokuraturę, która podejrzewa go o popełnienie przestępstw gospodarczych. Trafił do aresztu.

Gowin: chcemy rządzić z PSL

- Jeśli PO zwycięży w wyborach, zaproponuje współpracę PSL-owi - mówił Jarosław Gowin w debacie ze Zbigniewem Ziobro. Polityk PiS ocenił, że to zła wróżba dla Polski i stanowczo opowiedział się za współpracą PiS z PO.

Antoni Mężydło przegrywa wyborczy proces

Kandydat PO do Sejmu Antoni Mężydło ma przeprosić kontrkandydata z PiS, Adama Banaszaka. Chodziło o stwierdzenie, że za prezesury tego ostatniego z toruńskiego Polmosu "wyprowadzono 12 mln złotych".

Nagrody dla idących w ślady Jana Pawła II

Nagrody Totus 2007 rozdane. Laureaci to między innymi profesor Andrzej Zoll oraz Instytut Studiów nad Rodziną UKSW. Nagrody przyznała po raz ósmy fundacja polskiego Episkopatu "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Rakieta wybuchła sto metrów od domu

Groźne zdarzenie w miejscowości Recz w zachodniopomorskiem. Rakieta wystrzelona na odległym o 10 kilometrów poligonie drawskim wybuchła sto metrów od domu mieszkalnego. Był to pocisk ziemia-powietrze typu H-25.

"Jest pan w Sejmie, proszę mówić po polsku!"

To nie był POPIS, choć politycy PO i PiS-u byli tym razem wyjątkowo zgodni... Ani Bronisław Komorowski, ani Jolanta Szczypińska nie chcieli rozmawiać z dziennikarzem TVN Lingua po angielsku. Czy na pewno jednak chodziło tylko o brak chęci?

"Symptomy filipińskiej choroby widziałem już wcześniej"

"Na marginesie, symptomy filipińskiej choroby widziałem już wcześniej, w Charkowie i Katyniu, obecnie można, co najwyżej mówić o złośliwej mutacji od dawna już zadomowionego wirusa" - napisał w swoim blogu na portalu Onet były premier Leszek Miller.

Premier: Liberałowie chcą wrócić do koryta

- Na naszych oczach powstaje nowy sojusz III RP budowany przez PO, LiD i PSL. Po to, żeby wrócić do koryta i rabunków - grzmiał na Kongresie Wsi Polskiej premier Jarosław Kaczyński.

Olejniczak: Polacy widzą, że premier kłamie

Szef LiD-u Wojciech Olejniczak na wiecu w Bydgoszczy powiedział, że premier Jarosław Kaczyński przegrał obie przedwyborcze debaty. - Przegrał dlatego, bo Polacy widzą, że po prostu kłamie, że oszukuje, że mówi nieprawdę - skomentował Olejniczak.

Giertych: premier jest nagi

Do tej pory Jarosław Kaczyński był w kokonie stworzonym przez spindoktorów. Kiedy na chwilę z niego wyszedł, okazało się, że jest nagi. Tak, panie premierze, król jest nagi - skomentował debatę lider LPR Roman Giertych.

Antywojenna stolica

W Warszawie doszło do demonstracji antywojennej zorganizowanej przez Inicjatywę "Stop Wojnie". Uczestnicy protestowali przeciwko obecności polskich wojsk w Iraku i Afganistanie oraz przeciwko budowie tarczy rakietowej.

Tusk: Dałbym radę rozbroić Kaczyńskiego

Gdybym groźby premiera traktował poważnie zawiadomiłbym prokuraturę, albo bym go rozbroił. Zapewne dałbym radę - odpowiedział dziennikarzom Donald Tusk, kiedy pytali o windowy incydent z Jarosławem Kaczyńskim.

Kurski: Tusk wciska kit

PiS kontratakuje. - Podczas debaty z Jarosławem Kaczyńskim Donald Tusk wciskał ludziom kit - stwierdził na konwencji PiS w Gdańsku Jacek Kurski. Zachowanie publiczności szefa PO nazwał chamstwem.

Rekordowa debata

35 tysięcy osób na godzinę - tyle osób odwiedzało nasz portal tuż po debacie Kaczyński - Tusk.

"Wybierzcie tych, którzy bronią interesów Polski"

Prezydent Lech Kaczyński wyraził nadzieję, że najbliższe wybory wyłonią ludzi, którzy potrafią bronić interesów Polski i myślą o Polsce nie tylko z perspektywy dużych ośrodków, ale i małych miejscowości.

Putra: Platforma przegra, będzie POPiS

Po wyborach może dojść do koalicji Prawa i Sprawiedliwości z konserwatywną częścią Platformy Obywatelskiej. Będzie to znacznie łatwiejsze, jeśli wygra PiS - powiedział w "Sygnałach Dnia" wicemarszałek Senatu Krzysztof Pura z PiS.

Korwin-Mikke zniknie z kampanii LPR-u

LPR nie będzie używać w swojej kampanii wyborczej wizerunku Janusza Korwina-Mikkego - informuje "Dziennik". Powodem tej decyzji mają być wypowiedzi polityka o niepełnosprawnych dzieciach.

"Premier się potknął"

- Polski premier potknął się na kluczowej debacie ze swym konkurentem - tytułuje swą relację agencja Reuters.

Donald Tusk w ofensywie

Wczorajsza debata Kaczyński - Tusk to temat numer jeden w dzisiejszej prasie. "POPiS-owy pojedynek", "Brawa dla Tuska", "Zero do zera" - to niektóre tytuły z pierwszych stron gazet.

Internauci: Tusk rozgromił Kaczyńskiego

„Tusk the best, Kaczyński poległ sromotnie” – pisze Mariusz i jego zdanie podziela 86 procent naszych internautów, którzy oddali głos w ankiecie. Premiera za zwycięzcę debaty uważa 7 procent (stan na 04:00). Temperatura komentarzy na forum jest bardzo gorąca.