Dawni opozycjoniści kontra premier

"Porównanie rezultatu demokratycznych wyborów do stanu wojennego świadczy o utracie przez premiera kontaktu z rzeczywistością” - to fragment protestu, który podpisało kilkanaście osób internowanych w stanie wojennym.

Prezydent zeznawał ws. akcji CBA

Prezydent Lech Kaczyński zeznawał już w sprawie akcji CBA w resorcie rolnictwa - ujawnił zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking. Nie chciał zdradzić ani szczegółów, ani terminu przesłuchania.

Kampania wyborcza z bronią w ręku

"Kampania wyborcza nie musi być nudna. Wystarczy tylko kandydatom na posłów i senatorów dać do ręki broń i może być ciekawie" - z taką propozycją wystąpił białostocki klub strzelecki UKS Kaliber.

Geje chcą ukarać Kiszczaka i Jaruzelskiego

Działacze środowisk homoseksualnych - Szymon Niemiec i Jacek Adler złożyli we wtorek do Instytutu Pamięci Narodowej wniosek o wszczęcie śledztwa w sprawie akcji "Hiacynt" prowadzonej w latach 80-tych.

Premier: Tusk to zaledwie pomocnik Kwaśniewskiego

Jestem gotów zmierzyć się ze zwycięzcą debaty Jarosław Kaczyński - Aleksander Kwaśniewski - zadeklarował Donald Tusk. - Po co mam rozmawiać z pomocnikiem, skoro mogę z szefem - ripostuje premier.

Płażyński jedynką PiS w Gdańsku

Wicemarszałek Senatu Maciej Płażyński wystartuje do Sejmu z gdańskiej listy Prawa i Sprawiedliwości, ale do partii nie wstąpi. Ma to być znak poparcia dla potencjalnej koalicji PO-PiS po wyborach. -Jeśli chce decydować o naszej partii, to powinien zostać w PO - komentuje tę decyzję Donald Tusk.

25 razy "nie" dla PiS

LPR wprawdzie własnego programu jeszcze nie ma, ale "policzyła" już, dlaczego nie warto głosować na PiS. - Nie zrealizowali 90 proc. programu - twierdzi Szymon Pawłowski z Ligi Polskich Rodzin, a były poseł partii premiera Artur Zawisza wymienia 25 niespełnionych wyborczych obietnic.

Broń i narkotyki w kominie

Kilkadziesiąt zapalników do materiałów wybuchowych, kilkaset tabletek ekstazy, amfetaminę i marihuanę znaleźli policjanci z krakowskiego CBŚ w skrytce w kominie u domniemanego szefa grupy przestępczej z Polski południowej. Mężczyzna został zatrzymany.

Giertych ma przeprosić Michnika

Roman Giertych ma przeprosić Adama Michnika za nazwanie go "byłym partyjnym aparatczykiem" - orzekł we wtorek Sąd Apelacyjny w Warszawie. Wyrok jest prawomocny.

Gosiewski odwołuje się od wyroku

Wicepremier Przemysław Gosiewski odwołał się od decyzji sądu, który orzekł, że musi on przeprosić PO za zarzucanie jej działaczom powiązań z "grupą przestępczą" braci Pawliszaków w Skarżysku-Kamiennej.

Frasyniuk: wybory wygra PiS

- PiS wygra te wybory, bo ma wyraźnego przywódcę, prowadzi mocną kampanię, której nadaje ton - mówił w "Salonie politycznym Trójki" jeden z liderów LiD-u Władysław Frasyniuk.

Ziobro: ja Kazika poparłem, a on mi się tak odwdzięcza...

Kazik Marcinkiewicz prosił mnie o poparcie, kiedy kandydował na prezydenta Warszawy i ja mu go udzieliłem. Teraz miał okazję się odwdzięczyć, ale zdecydował inaczej - w taki sposób minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro skomentował w TVN24 decyzję ekspremiera o poparciu w kampanii Jarosława Gowina z PO.

Lepper: budżet tylko wyborczy

- Proponowany przez PiS projekt budżetu na 2008 r. nie ma nic wspólnego z programem "Solidarne Państwo" i ma jedynie wyborczy charakter - uważa lider Samoobrony Andrzej Lepper.

Chcieli dojechać do Francji

Dziewięciu cudzoziemców znalazła lubuska straż graniczna w łotewskim tirze. Czeczenka z dwojgiem dzieci i sześciu pozostałych cudzoziemców, próbowali nielegalnie przedostać się do Francji.

Tusk do premiera: stań do debaty

- Jarosławie Kaczyński, nie lękaj się i stań do debaty - wzywa premiera Donald Tusk. W rozmowie w Radiu Zet szef PO stwierdził, że sztaby PiS i SLD już dawno się porozumiały i chcą wyeliminować go z publicznej debaty.

Nelly Rokita pozytywnie o aborcji

Po taśmach Beger, Leppera i o. Rydzyka - czas na taśmy Nelly Rokity. Portal prawy.pl publikuje fragment warsztatów dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego, podczas którego nowa doradczyni prezydenta Kaczyńskiego mówi, że w PRL-u mogło być kobietom lepiej i jako przykład podaje prawo do aborcji.

Jurek: system partyjny jest chory

System partyjny w Polsce jest chory i trzeba go zmienić - uważa były marszałek Sejmu, jeden z przywódców Ligi Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek.

Macierewicz sprawdza przeszłość Krauzego

Powiązania Ryszarda Krauzego z tzw. aferą rublową mają być jednym z tematów drugiej części raportu o WSI - pisze "Dziennik". Historia majątku jednego z najbogatszych Polaków ma być dowodem na związki biznesu ze służbami specjalnymi.

"Nie wystarczy się odchudzić, żeby wygrać debatę"

- Kwaśniewski jest politykiem sprawnym i skutecznym, dobrze sobie radzi w dyskusji, jest błyskotliwy i elokwentny - przyznaje w "Naszym Dzienniku" poseł PiS Joachim Brudziński, ale zaraz dodaje, że to wszystko jednak za mało, żeby wygrać z Jarosławem Kaczyńskim.

Macierewicz zadecyduje, kto jest niebezpieczny dla państwa

Byli żołnierze i współpracownicy WSI, którzy stanowią "zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa" znajdą się pod lupą Antoniego Macierewicza - Zbigniew Wassermann w programie TVN "Teraz My" potwierdził istnienie specjalnego zarządzenia premiera, powierzającego szefowi kontrwywiadu nowe zadania.

Wielka Brytania: Polak zabił Polaka

21-letni niewymieniony z nazwiska Polak został w poniedziałek oskarżony o zabójstwo 22-letniego rodaka Tomasza A., którego zwłoki znaleziono w niedzielę nad ranem na farmie w okolicach Peterborough we wschodniej Anglii - donoszą strony lokalnego serwisu internetowego peterboroughtoday.

ONZ o klimacie: nie ma czasu, musimy działać

- Mamy wiedzę i technologię, by przeciwdziałać ociepleniu klimatu, ale nie mamy już czasu - ostrzegł sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun. Światowi liderzy dyskutują w Nowym Jorku o zmianach klimatycznych.