Prokuratura pominęła ważny dokument ws. Ziobry

Prokuratorzy prowadzący śledztwo w sprawie dokumentów udostępnianych prezesowi PiS na polecenie Zbigniewa Ziobry, pominęli ważny dowód - twierdzi "Rzeczpospolita". Według gazety dokument, który zdaniem śledczych nie istnieje, w rzeczywistości jest w sądzie.

Aster odcina piratów

Coraz więcej operatorów internetowych decyduje się na odcięcie dostępu do sieci osobom nielegalnie ścigającym pliki - zauważa "Gazeta Wyborcza". Ostatnio zapowiedziała to telewizyjna sieć kablowa Aster, która także udostępnia internet.

Popiełuszko santo subito

Proces beatyfikacyjny ks. Jerzego Popiełuszki nabiera rozpędu. Jeśli zakończy się pozytywnie, to dzięki decyzji papieża Benedykta XVI czas oczekiwania na beatyfikację męczennika może się znacznie skrócić - pisze "Dziennik".

Wirtualne otwarcie drogi do Wyszkowa

Trzy krótkie słowa, a ile radości! "Oddana do ruchu" - taka informacja musiała z pewnością ucieszyć kierowców, którzy korzystają z drogi Radzymin - Wyszków. Zamieściła ją na swej stronie internetowej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Niestety, droga jest otwarta tylko w świecie wirtualnym.

Spór o Kiszczaka

- To jest pewien styl pogardy, sposób mówienia charakterystyczny dla ubeków. Szkoda, że nie powiedział jeszcze, że "wyrwali chwasta" - tak Piotr Semka komentował zachowanie Czesława Kiszczaka. Janusz Rolicki starał się natomiast tłumaczyć generała. PRL-owski dygnitarz zapytany o śmierć dwóch kapelanów „Solidarności” przerwał wywiad udzielany Bogdanowi Rymanowskiemu.

„Kopanie dołów nie napędza gospodarki”

Dwa pomysły na kryzys starły się w „Magazynie 24 godziny”: oszczędzania i inwestowania. - Nie wierzymy, że kopanie dołów napędza gospodarkę – przekonywał Sławomir Nitras (PO). – Zmniejszanie inwestycji prowadzi do bezrobocia – argumentowała Aleksandra Natalli-Świat (PiS).

Jaruzelski: Wałęsa wolał Kiszczaka niż mnie

- Wszystko musi dojrzeć – tak gen. Wojciech Jaruzelski tłumaczył w "Kropce nad i" dlaczego tak długo Polska musiała czekać na legalizację Solidarności. W tym przypadku dojrzewać musieli komunistyczni liderzy. Ale, jak podkreślał generał, myśl, by podzielić się władzą, zaczęła dojrzewać już wcześniej.

Przerwany wywiad Kiszczaka

Miała być rozmowa o Okrągłym Stole, ale pytania o śmierć dwóch kapelanów „Solidarności” wyprowadziły gen. Czesława Kiszczaka z równowagi. - Pan mnie pyta o głupoty i plotki. Nie rozmawiam z panem więcej, proszę wyłączyć kamery – stwierdził, odpiął mikrofon i wyprosił Bogdana Rymanowskiego.

Wyścigowe tico na „dopalaniu”

Kierowca Daewoo Tico nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Po wielokilometrowym pościgu, zablokowany przez radiowóz i inne auto, uszkodził oba pojazdy. Kierujący samochodem 25-latek był pijany, miał ponad promil alkoholu w organizmie.

WOŚP pobiła kolejny rekord

Suma wpłat na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynosi już ponad 33,3 mln zł. To więcej niż Orkiestra deklarowała tuż po zakończeniu tegorocznego, siedemnastego Finału.

"Czasem mam kaca moralnego"

Siadając przy Okrągłym Stole podobno wiedział, że "nikomu nie może ufać nawet na milimetr - nawet samemu sobie". Walka z komunizmem nie skończyła się w czasie obrad, a gra z przeciwnikiem jeszcze długo nie była "czysta". - Grałem w słusznej sprawie, ale nie zawsze fair. To prawda. Dlatego czasem mam moralnego kaca - mówi w rozmowie z Justyną Pochanke Lech Wałęsa. Ale przyznaje, że warto było "poruszać się na granicy mądrości i przyzwoitości". Żeby zwyciężyć.

Farfał oskarża były zarząd TVP

Piotr Farfał, p.o. prezesa zarządu TVP, złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez trzech jego poprzedników, zawieszonych członków zarządu TVP – dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa. Farfał zarzuca byłym władzom działanie na szkodę spółki. Do której prokuratury wpłynęło zawiadomienie, nie wiadomo.

Pierwsza dama piłki ręcznej

Ciągła rozłąka z bliskimi, euforia po wygranej i łzy po porażce - to codzienność nie tylko dla sportowców, ale także ich rodzin. O tym, jak wygląda życie żony trenera polskiej reprezentacji, specjalnie dla TVN24 opowiada Iwona Wenta.

Dowódca spod Nangar Khel: Rozkaz był inny!

Kapitan Olgierd C., który miał według prokuratury wydać rozkaz ostrzelania wioski Nangar Khel, przyjmuje inną linię obrony niż pozostali oskarżeni żołnierze. W pierwszym dniu procesu w odczytanym przez sąd piśmie twierdzi, że rozkaz był inny, a pluton szturmowy nie zrealizował postawionego przed nim celu. Jego ustnych wyjaśnień sąd wysłucha w środę.

Strażacy staranowali auto i dom

Wracający z gaszenia pożaru dwaj pijani strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieszkowicach (woj. zachodniopomorskie), wozem strażackim staranowali stojące na ulicy auto, uderzyli w budynek i... wrócili do remizy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Cięcia z happy endem "Klich to dobry zawodnik"

Spekulacje o dymisji Bogdana Klicha od początku nie miały najmniejszego sensu - jeśli oczywiście wierzyć słowom premiera. Donald Tusk w przerwie posiedzenia rządu zaznaczył, że "nawet mu do głowy nie przyszło" wyrzucanie szefa MON. Dlaczego? Bo w drużynie premiera Klich nadal jest kluczowym graczem. - To dobry zawodnik - zaznaczał szef rządu.

Znęcali się nad nauczycielem

Podczas lekcji "dla zabawy" wyżywali się na nauczycielu, a swoje wyczyny nagrywali komórką - tak wyglądały "zajęcia" w jednej ze szkół w Rykach (woj. lubelskie). Film trafił do internetu i zwrócił uwagę policji. Chuligani usłyszeli już wyroki. O sprawie napisał "Dziennik Wschodni".

Olejnik przepyta Jaruzelskiego

Autor stanu wojennego, współtwórca porozumień Okrągłego Stołu i pierwszy prezydent III RP będzie gościem Moniki Olejnik. Na pytania o przełomowe wydarzenia sprzed dwudziestu lat gen. Wojciech Jaruzelski odpowie w TVN24 we wtorek w programie "Kropka nad i".

Kaczyński pisze do Tuska

Jeszcze w tym tygodniu Jarosław Kaczyński jest gotów spotkać się z premierem Donaldem Tuskiem, by porozmawiać o kryzysie gospodarczym - tak przynajmniej deklaruje w liście do szefa rządu. - Nie można uciec od wspólnego problemu - pisze prezes PiS.

Nagie piersi nie gorszą

Sąd Okręgowy w Szczecinie uniewinnił dwie kobiety ukarane w pierwszej instancji za opalanie się topless, bo uznał, że widok nagich piersi młodych szczecinianek nie wywołał zgorszenia innych plażowiczów. - To precedensowy wyrok i radość dla tych, którzy sympatyzują z tego typu zachowaniem - cieszył się obrońca.

Byli prezydenci Płocka z zarzutami

Siedmiu samorządowców, w tym dwóch byłych prezydentów Płocka jest podejrzanych o nieprawidłowości finansowe w tamtejszym samorządzie. Wszyscy zostali wcześniej zatrzymani przez CBŚ.

Prezydent nie odpowie za raport o WSI

Prezydent RP nie może być pozwany za raport z weryfikacji WSI - uznał Sąd Okręgowy w Warszawie. Orzeczenie to skutek procesu, jaki dziennikarz Edward Mikołajczyk wytoczył m.in. MON i prezydentowi za twierdzenia z raportu, że miał on wskazywać WSI dziennikarzy do werbunku.

Gosiewski: to nieprawda, że odejdę

Dni Przemysława Gosiewskiego na stanowisku szefa klubu PiS są policzone - twierdzi "Polska". Dziennik dowiedział się, że przestanie on być przewodniczącym za trzy miesiące, a powodem dymisji ma być zmiana wizerunku partii oraz "zbyt ostry stosunek +Karbowego+ do podlegających mu posłów". - Nie stracę stanowiska - dementuje Gosiewski w Radiu Kielce.

"Minister finansów przesadził"

Minister finansów Jacek Rostowski chciał uniknąć paniki z powodu nadciągającego kryzysu, ale z tym uspokajaniem przesadził - ocenił w TVN24 marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Szef resortu finansów zapewniał jeszcze niedawno, że wszystko jest pod kontrolą, a teraz rząd gorączkowo szuka cięć na kwotę 17 mld zł.

Pociągi stanęły, bo ukradli sieć

Spóźnione pociągi i gigantyczne korki - a wszystko dlatego, że ktoś ukradł 13 obciążników naprężających sieć trakcyjną na stacji kolejowej w Zabrzu (Śląskie).

Koniec z karceniem dzieci

Zakaz karcenia dzieci w sposób naruszający ich godność i możliwość odebrania dziecka rodzicom przez pracowników socjalnych - zakłada projekt zmiany ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. We wtorek ma go przyjąć rząd.

Policjanci mają swoje "Złote Pały"

Nagrody zazwyczaj cieszą, motywują, są powodem zazdrości kolegów z pracy. No i trafiają na eksponowaną półkę z trofeami. Ale w tej dyscyplinie pierwsza nagroda oznacza raczej niechlubne mistrzostwo. Funkcjonariusze z Internetowego Forum Policyjnego przyznali "Złotą Pałę 2008 roku". Zwycięzca, podinspektor Maciej Karczyński, zasłynął próbą udowodnienia wyższości maszyny do pisania nad laptopem.

Adolf Hitler wybitnym mężem stanu?

- Był w latach 1939-40 politykiem wybitnym, ba, mężem stanu - chwali Adolfa Hitlera polski historyk, Paweł Wieczorkiewicz w wywiadzie dla skrajnie prawicowego pisma "Templum Novum". Kontrowersyjne poglądy historyka, zapraszanego często jako autorytet do programów edukacyjnych w publicznym radiu i telewizji, ujawniła redakcja antyfaszystowskiego magazynu "Nigdy więcej".

Niemcy nie dadzą nam pracy

Zła wiadomość dla Polaków wybierających się do pracy w Niemczech i Austrii. Kraje te, w obawie przed skutkami kryzysu, nie otworzą 1 maja - jak przewiduje unijne prawo - swoich rynków pracy dla nowych krajów UE. Przeciw zatrudnianiu obcokrajowców nadal protestują też Brytyjczycy. Nie chcą dzielić się pracą, bo w Wielkiej Brytanii jest już ponad 2 mln bezrobotnych.

Dorn: czekam, aż PiS-owi odrosną włosy

- Prawo i Sprawiedliwość na kongresie ograniczyło się do makijażu politycznego, nie przedstawiło ani taktyki jak chce odzyskać władzę, ani przesłania na czas kryzysu, ocenia były wiceprezes PiS Ludwik Dorn w rozmowie z "Rzeczpospolitą".