Unia poczeka z traktatem na wybory w Polsce?

Przewodnicząca Unii Europejskiej Portugalia rozważa możliwość przesunięcia o miesiąc decyzji w sprawie traktatu reformującego UE ze względu na wybory w Polsce - pisze "Nasz Dziennik", powołując się na niemieckie media.

Protest: "Młodzież musi za dużo czytać"

Poloniści z elitarnego III LO w Gdyni wysłali do ministra edukacji protest przeciwko kanonowi lektur szkolnych. Ich zdaniem, wprowadzenie nowych pozycji do przeładowanego programu przekształca nauczanie w zwykły proces produkcyjny - pisze "Gazeta Wyborcza".

Tysiące ton amunicji do utylizacji

Jedyna w Polsce i jedna z nowocześniejszych w Europie linia do utylizacji amunicji, materiałów wybuchowych i innych niebezpiecznych substancji zostanie dziś otwarta w Zakładach Metalowych Mesko SA w Skarżysku-Kamiennej.

"Rządy PiS to 4 lata spokoju"

- Samodzielne rządy PiS to cztery lata spokoju – bez rządowych kryzysów, bez konfliktów między różnymi ośrodkami władzy, w harmonijnej współpracy z prezydentem - "Fakt" publikuje artykuł autorstwa premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Połowa głosów europejskiej Polonii dla PO

51 proc. polskich emigrantów chce głosować na PO, 18,7 proc. - na LiD, a 12,1 proc. - na PiS. Do urn wybiera się 40 proc. naszych rodaków za granicą - wynika z sondażu ARC Rynek i Opinia.

Mrożek: Polacy lubią silne rządy

- Polak lubi silną rękę. Rząd musi być silny i stabilny, a co tam robi - mniejsza z tym. Ja się Polaków boję - stwierdził w wywiadzie dla "Dziennika" Sławomir Mrożek. Stroniący od prasy wybitny pisarz w typowych dla siebie krótkich odpowiedziach wykłada swoje zdanie o Polsce i Polakach.

Pitera: zdumiewające przymierze PiS z LiD

- Widzimy ostatnio zdumiewające przymierze PiS z LiD, aby odsunąć PO od władzy. A każda koalicja dla PiS, co niejednokrotnie udowadniał premier, jest możliwa - powiedziała w TVN24 posłanka PO Julia Pitera. - To taka sama prawda jak to, że kiedy wyjdziemy ze studia będzie słońce i plus 30 stopni - ripostował Adam Hofman z Prawa i Sprawiedliwości.

CBA zbada trójmiejskie dane z ostatnich 17 lat

CBA wystąpiło do urzędów miejskich Gdańska, Gdyni i Sopotu o udostępnienie informacji na temat sprzedaży nieruchomości w ciągu ostatnich 17 lat. - Pierwsze dokumenty dostaniemy dopiero za kilka miesięcy - rzecznik CBA Temistokles Brodowski uspokaja, że praca CBA nie ma nic wspólnego z kampanią wyborczą.

Kłęby dymu nad Warszawą

Przez całą noc może potrwać dogaszanie magazynu na warszawskim Gocławiu, który spalił się w niedzielny poranek - poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, Paweł Frątczak.

Platforma wygrała prawybory

Jedna trzecia głosujących w prawyborach we Wrześni postawiła na PO, jedna czwarta - na LiD, a tylko 17 procent na PiS. Trudno jednak mówić o reprezentatywności wyniku - do urn pofatygowało się jedynie osiem procent uprawnionych mieszkańców Wrześni.

"To, co robi Tusk w tej kampanii, to po prostu chamstwo"

- To Donald Tusk dwa lata temu uniemożliwił wprowadzenie spokojnego rządu, a teraz przegrywa bez żadnej godności - mówił premier Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS w Kielcach. Przypomniał też zasługi i osiągnięcia, jakich dokonał PiS w czasie swojej kadencji.

Zbigniew Ziobro zapowiada walkę z pedofilią

Minister sprawiedliwości - jednocześnie kandydat PiS na posła z Krakowa - zapowiada projekt ustawy wymierzonej w pedofili. Ma on m.in przewidywać publikację w internecie danych osób skazanych za pedofilię.

Dwoje Polaków uratowanych w ukraińskich Karpatach

Dwoje polskich turystów, którzy zgubili się na górze Menczuł w ukraińskich Karpatach, zostało uratowanych przez ratowników ukraińskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Poszukiwania trwały ponad pięć godzin.

Przechwycono rekordowy przemyt heroiny

Celnicy z Przemyśla przechwycili 60 kg czystej heroiny, którą do Polski próbowali przemycić dwaj Holendrzy. Wartość narkotyków szacowana jest na około 12 milionów złotych. To druga pod względem wielkości próba przemytu na tym przejściu granicznym.

Zdrojewski: nie marudź, rozlicz polityków

- Wierzymy w możliwość cudu gospodarczego, patrząc na młode pokolenie - odpowiedział szef klubu parlamentarnego PO Bogdan Zdrojewski na pytanie, czy wiara w cuda nie jest wynikiem braku pomysłu na Polskę.

"Znamy brzydkie fakty z przeszłości Kaczyńskich"

Czy Platforma szuka haków na liderów PiS? - Znamy brzydkie fakty z przeszłości politycznej i biznesowej Kaczyńskich i ich najbliższych współpracowników - stwierdza w wywiadzie dla "Newsweeka" lider PO Donald Tusk.

Ranny ambasador wybudzany ze śpiączki

Stan ambasadora Polski w Iraku, generała Edwarda Pietrzyka, jest nadal ciężki, ale poprawia się. Dyplomata jest stopniowo wybudzany ze śpiączki farmakologicznej.

Auto wpadło pod TIR-a

Troje nastolatków zginęło w wypadku na trasie Białystok - Warszawa. Samochód, którym jechali wpadł pod TIR-a. Do wypadku doszło niedaleko miejscowości Krajewo Korytki koło Zambrowa w woj. podlaskim.

Czy Ziobro manipulował?

Rozmowa Zbigniewa Ziobro z Andrzejem Lepperem została nagrana na inny nośnik, niż dyktafon zaprezentowany przez ministra sprawiedliwości na konferencji prasowej - twierdzi "Newsweek".

Ostróda: trzy osoby zginęły w wypadku

Trzy osoby zginęły w wypadku, jaki wydarzył się w sobotę w Ostródzie na drodze krajowej nr 7 Gdańsk - Warszawa. Trasa jeszcze przez jakiś czas będzie nieprzejezdna.

Prezydent ubezpieczy cały BOR

Będzie możliwość zbiorowego ubezpieczania funkcjonariuszy przez Biuro Ochrony Rządu - zapowiedział szef MSWiA Władysław Stasiak. Dodał, że stosowną nowelizację ustawy przedłoży prezydent.

Gessler zniknie z warszawskiej starówki

Koniec jednego z najsłynniejszych lokali w stolicy. Do restauracji Adama Gesslera na Rynku Starego Miasta w asyście policjantów wkroczył komornik. Gessler, który był największym dłużnikiem miasta, przez lata uchylał się od uregulowania należności.

Miller: debata z Giertychem będzie pikantna

Wyborcy chcą poznać różnicę między lewicą i prawicą. Dlatego debata z Romanem Giertychem będzie ostra w treści i pikantna - powiedział Leszek Miller o swoim starciu z liderem LPR.

Pożegnanie oficera BOR

W Zamościu odbył się pogrzeb funkcjonariusza BOR Bartosza Orzechowskiego, który zginął w środę w Bagdadzie, chroniąc polskiego ambasadora. W uroczystości uczestniczyli m.in. prezydent Lech Kaczyński i p.o. szefa BBN gen. Roman Polko.

Kornatowski bez kaucji

Nie musi wpłacać kaucji i może wyjechać za granicę. Prokuratura zrezygnowała z dotychczasowych środków zapobiegawczych wobec byłego szefa policji Konrada Kornatowskiego - dowiedziała się TVN24.

Tusk: polskie drogi pełne krzyży

Donald Tusk kontynuuje kampanię PO dotyczącą polskich dróg. Na konwencji Platformy w Poznaniu grzmiał: - Typowa polska droga jest naznaczona co kilka kilometrów krzyżami, a jazda po niej przypomina rosyjską ruletkę!