Piskorski usłyszał zarzut

Paweł Piskorski usłyszał zarzut posługiwania się podrobionym dokumentem. Sprawa dotyczy zakupu przez niego dzieł sztuki, a dokładnie umowy z antykwariuszem o sprzedaży przedmiotów zabytkowych z 1997 r. Grozi mu do 5 lat więzienia. Od rana były szef Stronnictwa Demokratycznego zeznawał w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Piskorski nie przyznał się do winy.

Przesłuchania po wybuchu w elektrowni

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie niedzielnego wybuchu w elektrowni Dolna Odra. W eksplozji zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne. Przedstawiciele elektrowni uspokajają, że urządzenia działają, a ciepło, którego zabrakło w części mieszkań, stopniowo do nich wraca.

"Aby kraj miał takich obywateli jak najwięcej"

Mali bohaterowie odwiedzili prezydenta w Pałacu Prezydenckim. Dzieci, których historiami żyła Polska, zostały wyróżnione przez Lecha Kaczyńskiego. - Bardzo wam dziękuję za odwagę, refleks, dzielność - mówił do nich prezydent.

"Od czasu dziadka z Wehrmachtu wszystko jest jasne"

Donald Tusk znalazł chwilę dla młodych obywateli. Podczas wizyty w gimnazjum nr 24 w Gdyni rozmawiał z uczniami i odpowiadał na ich pytania. Kiedy jeden z nich zapytał premiera, czy przyznanie mu nagrody im. Karola Wielkiego może być interpretowane jako wskazanie przez Niemców kolejnego premiera naszego kraju, Tusk odpowiedział: - Od czasów "dziadka z Wehrmachtu" wszystko jest jasne - kto mnie przysłał i w jakim celu. Sala wybuchła śmiechem.

47 osób na ławie oskarżonych

47 osób oskarżonych, 58 zarzutów i 30 tomów akt. Tak wyglądają przygotowania do procesu dotyczącego oszustw na szkodę jednego z banków.

Mistewicz przygotował Chlebowskiego

Eryk Mistewicz doradzał Zbigniewowi Chlebowskiemu na kilka dni przed kluczowym przesłuchaniem przed komisją śledczą badającą aferę hazardową - dowiedział się tvn24.pl.

Kwiatkowski przepyta Kempę

- Beata Kempa będzie przez nas poproszona o uszczegółowienie informacji, bo ona może być informacją cenną dla prokuratorów - zadeklarował Krzysztof Kwiatkowski. Minister sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do wypowiedzi posłanki PiS, że sygnały o działaniach CBA ws. afery hazardowej doszły do rządzących na długo przed rozmową premiera z Mariuszem Kamińskim.

ABW: urzędy nie ochronią się przed hakerami

ABW zbadała zabezpieczenia polskich urzędów przed niebezpieczeństwami czyhającymi w internecie i nie ma wątpliwości, że są one łatwym łupem dla hakerów - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Koniec SOKistów

Nie Strażnicy Ochrony Kolei, a "policjanci kolejowi" będą strzegli bezpieczeństwa pasażerów PKP - donosi "Rzeczpospolita". Pomysł przekazania policji kompetencji SOK ma minister spraw wewnętrznych Jerzy Miller. Dlaczego chce zmian? Powodem ma być negatywna ocena dotychczasowego zarządzania bezpieczeństwem na kolei.

Płać podatki w Warszawie

Warszawa rozpoczyna walkę o to, by osoby, które pracują w stolicy, ale nie są w niej zameldowane, rozliczały się z podatków w tamtejszych urzędach skarbowych. - Wielka akcja zachęcająca do tego właśnie rusza - pisze "Życie Warszawy".

"Działania Sekuły mogą mieć charakter przestępczy"

- W szaleństwach Mirosława Sekuły może być metoda na niedopuszczenie do ujawnienia prawdy o aferze hazardowej - twierdzi Zbigniew Wassermann. W wywiadzie dla "Naszego Dziennika" podkreśla, że działania przewodniczącego komisji hazardowej mogą mieć nawet "charakter przestępczy". W poniedziałek posłowie śledczy, których prace idą bardzo wolno, o postęp w działaniach zapytają prokuratorów.

Ratownicy: Będziemy długo dochodzili do siebie

Na Haiti wylecieli ze sprzętem, który zapewniał im samowystarczalność przez sześć dni. Do kraju wrócili, nie bez problemów, po dziewięciu. Polscy ratownicy kilka minut po godzinie 22 wylądowali w Warszawie. Lot, z dwoma międzylądowaniami, trwał ponad 21 godzin. - Będziemy długo dochodzili do siebie. Jesteśmy wykończeni - przyznawali.

"Nie zdziwię się, jeśli to nie Olewnik"

Janusz Kaczmarek i Sylwester Latkowski przyznali w "Faktach po Faktach", że nie można wykluczyć, iż po ekshumacji może się okazać, że w grobie Krzysztofa Olewnika leżą szczątki kogoś innego. - To byłby gigantyczny skandal - ocenił Kaczmarek.

Gwiazda komisji? Arłukowicz!

Kto jest gwiazdą hazardowej komisji śledczej? - Bartosz Arłukowicz - niemal chórem odpowiadają Joanna Senyszyn z SLD i Marek Migalski z PiS. - Oprócz, oczywiście posłów Kempy i Wassermanna - zaznacza ten drugi. Wykluczają jednak, aby stanięcie razem na hazardowym froncie mogło jakoś zbliżyć obie partie. - Never! - mówi europoseł.

IMiGW: Taki mróz zagraża życiu

W niedzielę na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie znaleziono zaginioną kilka dni temu 69-letnią kobietę. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta zamarzła. Na południu Polski rośnie liczba gospodarstw pozbawiona prądu. A w nocy z niedzieli na poniedziałek ma być jeszcze większy mróz niż poprzedniej nocy.

Lód wykoleił pociąg osobowy

Pociąg osobowy, który wykoleił się rano w Barwałdzie na trasie między Kalwarią Zebrzydowską a Wadowicami, po południu został ponownie ustawiony na torach. Szlak jest już przejezdny

"Wielki huk, kula ognia i rzuciło mną o ścianę"

Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne w wyniku wybuchu pyłu węglowego na terenie elektrowni "Dolna Odra" w Nowym Czarnowie koło Gryfina (Zachodniopomorskie). - Usłyszałem wielki huk i rzuciło mną o ścianę - relacjonuje jeden z poszkodowanych pracowników elektrowni.

Zginęli we własnym domu

Dwie osoby nie żyją, trzy są w szpitalu po zatruciu czadem w domu jednorodzinnym w Dobrzycy koło Pleszewa w Wielkopolsce.

Zamarzł 13-latek. Wcześniej był alkohol

W niedzielę rano w rowie przy miejscowym cmentarzu znaleziono ciało 13-letniego chłopca. Do tragedii doszło w miejscowości Głowienka w powiecie krośnieńskim (woj. podkarpackie).

Arłukowicz gotów wyłączyć się z komisji

Czy rozmowa na linii śledczy-świadek przeszkodzi w przesłuchaniu przed komisją hazardową? Wiceszef komisji i poseł Lewicy Bartosz Arłukowicz zadeklarował w programie "Babilon" w TVN24, że jeśli będzie taka konieczność, to zrezygnuje z przesłuchania Anity Błochowiak.

Kurski: To pic. Drzewiecki powinien przyjść i zacharcholić

- Z tym gardłem Mirosława Drzewieckiego to oczywista ściema - twierdził w "Kawie na ławę" Jacek Kurski. Według europosła PiS, przesłuchanie Mirosława Drzewieckiego przed hazardową komisją śledczą nie doszło do skutku nie z powodu choroby, lecz z powodu "względnie dobrego wystąpienia" Zbigniewa Chlebowskiego przed komisją. - Wierzę, że jest chory. Ma do tego prawo - ripostował Sławomir Nitras. Polityk PO dodał jednocześnie, że dla jego partii byłoby lepiej, gdyby były minister sportu stawił się przed komisją w zaplanowanym terminie.

Zobaczył Palikota i wyszedł

Joachim Brudziński z PiS odmówił w niedzielę udziału w programie "7 Dzień Tygodnia" w Radiu ZET. Powodem wyjścia ze studia była obecność Janusza Palikota.

Pożar poprawczaka na Śląsku

Spłonął ośrodek wychowawczy w miejscowości Jaworze k. Bielska-Białej (woj. śląskie). Bezpiecznie ewakuowano wszystkich podopiecznych. Nie są znane przyczyny wypadku. Informację otrzymaliśmy na Platformę Kontakt TVN24.

Medal dla Bandery, konsternacja prezydenta

- Z konsternacją przyjęliśmy decyzję o przyznaniu pośmiertnie przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) Stepanowi Banderze tytułu Bohatera Ukrainy - komentuje prezydencki minister Mariusz Handzlik. - Stepan Bandera dla Polaków jest postacią wysoce kontrowersyjną - podkreśla.

Już 120 tys. ofiar kataklizmu

Wciąż rośnie tragiczny bilans ofiar trzęsienia ziemi na Haiti. Spod gruzów wydobyto już 120 tys. ciał. Pochodzący z wyspy, a mieszkający w Polsce lekarz Aland Juste uważa, że pomoc dla jego kraju musi być szybka i sprawna. - Teraz albo nigdy - powiedział TVN24.

Francuzi nie chcą szybkich kolei

We francuskim miasteczku Hendaye odbył się w sobotę protest przeciwko budowie szybkiego połączenia kolejowego LGV, Tuluza-Bordeaux-Madryt. W manifestacji wzięło udział - według policji - 13 tysięcy, a według organizatorów 15-20 tysięcy ludzi.

Energetycy powoli wygrywają z zimą

W Małopolsce powoli zmniejsza się liczba odbiorców pozbawionych prądu. W sobotę wieczorem było ich 16 tys. 450. Wcześniej MSWiA mówiło o 18 tys. odbiorców.

"Leasing to łatanie doraźnej dziury"

Wojciech Łuczak ekspert lotnictwa i były szef MON Janusz Zemke zdecydowanie krytykują decyzję rządu o leasingu, a nie zakupie nowych samolotów do dyspozycji najważniejszych organów państwa. - Potrzebujemy samolotów i to kilku, w różnych klasach. One nie służą tylko do wożenia czterech liter polityków. Wynajem niczego nie załatwia - stwierdził w programie "Fakty po Faktach" Łuczak.