Na torowisko warszawskiego metra wskoczył pies i zablokował ruch podziemnej kolejki. Straż Miejska po około pół godzinie złapała czworonoga, który biegał pomiędzy stacjami Słodowiec i Plac Wilsona. Ruch wznowiono o 10.25.

Prezydent nie spieszy się z wyborem nowych reprezentantów do najważniejszych instytucji państwa. Decyzje Krajowej Rady Sądownictwa mogą być kwestionowane, bo mandat jednego z członków już wygasł - pisze "Gazeta Wyborcza". Prezydent nie powołał także Prezesa Trybunału Konstytucyjnego.

CBA sprawdza poselskie oświadczenia majątkowe Janusza Palikota (PO) za lata 2005-09. Jak twierdzi "Gazeta Wyborcza", chodzi o niechlujność posła w wypełnianiu zeznań i korekt, które do nich składał, choć nie powinien. Miał sobie w nich "przypomnieć", że posiada samolot i pobiera poselską dietę.

Adam Gessler zalega dzielnicy Śródmieście ponad 20 milionów złotych, a właśnie zaczął prowadzić w telewizji publicznej program kulinarny "Wściekłe gary". Urzędnicy chcą skorzystać z okazji i zająć pobory restauratora.

Tętniąca życiem Marszałkowska, eleganckie samochody, bryczki i tramwaje - tak Warszawa, zwana wówczas "Paryżem północy", wyglądała 75 lat temu. Wirtualny spacer po przedwojennej stolicy będzie można odbyć już wkrótce dzięki twórcom projektu "Warszawa 1935".

Żadnej afery nie było - wynika z raportu komisji, powołanej przez ministra obrony narodowej Bogdana Klicha, do zbadania sprawy fałszowania szkoleń w 56. Kujawskim Pułku Śmigłowców Bojowych w Inowrocławiu. O aferze opowiedział "Rzeczpospolitej" służący w tym pułku pilot chorąży Dariusz Warkocki. Komisja postanowiła wysłać go na badania i sprawdzić, czy nadaje się do służby.

Mija 10 lat od śmierci Jerzego Giedroycia - założyciela i redaktora paryskiej "Kultury". Nazywany "Księciem niezłomnym" i "Redaktorem", był jedną z najważniejszych postaci polskiej historii XX wieku. Zmarł w nocy z 14 na 15 września w klinice w Maisons-Laffitte pod Paryżem.

Sąd Okręgowy w Gdańsku rozpatrzy we wtorek odwołanie złożone przez Prokuraturę Apelacyjną, w związku z aktem oskarżenia przeciwko prezydentowi Sopotu, Jackowi Karnowskiemu, na którym ciążą zarzuty korupcyjne. Akt został zwrócony ze względu na braki w materiale dowodowym. Dzień wcześniej sopocka PO wybrała Karnowskiego kandydatem w nadchodzących wyborach samorządowych.

Czteroosobowa rodzina spod Dębicy w woj. podkarpackim oraz 5-letni chłopiec trafili do dwóch szpitali w Krakowie. Wszyscy zjedli muchomora sromotnikowego. Wszystko wskazuje na to, że wątroby dzieci nie odniosły nieodwracalnych uszkodzeń.

"Szimpi a Tatik prchli do lesu". Tę, mrożącą krew w żyłach informację, podają sobie Czesi z ust do ust od chwili, gdy makaki Szimpi i Tatik pożegnawszy kompanów ze stada, prchli, czyli czmychnęli z ZOO w Ołomuńcu. Od dwóch miesięcy są na wolności i to nie jest dobra wiadomość...

We wtorek o północy mija termin zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy repatriacyjnej. Są duże szanse, że projekt trafi do Sejmu z wymaganym poparciem 100 tysięcy osób. W nocy z poniedziałku na wtorek było ponad 93 tys. głosów.

We wtorek rząd przyjmie stanowisko wobec przygotowanego przez Platformę Obywatelską projektu zmian w konstytucji. PO chce zmniejszenia liczby parlamentarzystów i osłabienia prezydenckiego weta. Ministrowie zajmą się też m.in. projektem tzw. "ustawy żłobkowej" w sprawie opieki nad najmłodszymi.

Sławomir Nowak, jeden z najbliższych współpracowników Donalda Tuska, będzie ministrem w Kancelarii Prezydenta - dowiedziały się "Fakty" TVN. Nowak ma odpowiadać za kontakty z parlamentem. Wieczorem poseł potwierdził przyjęcie propozycji.

Z wstępnych wyjaśnień Marcina Dubienieckiego wynika, że nie złamał on zasad etyki adwokackiej - poinformował Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku Jerzy Glanc. Rada poprosiła kancelarię męża Marty Kaczyńskiej o wyjaśnienie udziału w staraniach o ułaskawienie skazanego na 11 lat więzienia Krzysztofa S.

9 metrów pod ziemią, tuż obok stacji metra Młociny znajduje się tajne centrum dowodzenia Obrony Cywilnej PRL. I choć epoka się zmieniła, to tu czas stanął w miejscu co najmniej kilkanaście lat temu.

O trzy punkty procentowe wzrosła liczba zwolenników, a o cztery mniej jest przeciwników rządu Donalda Tuska. W sumie gabinet szefa PO popiera 41 procent Polaków, a samego premiera - 47. Przeciwnego zdania jest odpowiednio 27 i 38 procent - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Do widoku mężczyzn uprawiających w Polsce sumo zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Ale panie zakładające tradycyjne japońskie pasy i zmagające się na ringu to dla wielu nadal egzotyka. Tymczasem w tej dyscyplinie startuje coraz więcej dziewczyn i na dodatek odnoszą spore sukcesy.

Roleta antywłamaniowa pomogła bytomskim policjantom złapać dwóch włamywaczy, którzy próbowali okraść kiosk. Rabusiom udało się ją podważyć i wejść do środka, ale gdy chcieli wyjść, zatrzasnęła się i uwięziła ich w środku. Formalności dopełnili funkcjonariusze policji.

Niecodzienną scenkę mogli zobaczyć dziś Londyńczycy przechodząc w godzinach szczytu przez Trafalgar Square. Ubrany w futurystyczny kostium mężczyzna uruchomił jet-packa i przez kilka minut latał nad placem. To akcja promocyjna długo oczekiwanej gry na konsolę Xbox "Halo: Reach".