Warszawska policja dostanie robota, dzięki któremu będzie mogła rozbrajać bomby znajdujące się w autobusach lub tramwajach - informuje "Życie Warszawy". Urządzenie waży zaledwie 12,5 kg, łatwo może wjechać przez wąskie drzwi tramwaju i za pomocą żelaznej ręki wyciągnąć paczkę, np. spod siedzenia.

Janusz Palikot chce zmienić Platformę Obywatelską. - Uważam, że trzeba przesunąć PO w stronę lewicowo-centrową (...) Jeśli PO nie przedstawi jakiejś nowej oferty programowej, to ja ją skonstruuję - zapowiada poseł w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". I chociaż ma nadzieję, że w partii zostanie, to wie, że mogą go wyrzucić w każdej chwili. A wtedy bez wahania pójdzie swoją drogą.

- Takie momenty, kiedy napływa ta informacja, kiedy po raz pierwszy wychodzi się do mediów, pamięta się przez całe życie w najdrobniejszych szczegółach - wspomina były rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Piotr Paszkowski. To on na antenie TVN24 podał informację o wypadku prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.

Mieszkańcy Zabrza dostali w ostatnich dniach tysiące pocztówek z rycinami przedstawiającymi Hindenburg. Taką nazwę nosiło to miasto przed wojną. Jak donosi "Rzeczpospolita", pocztówki wysłał poseł Platformy Obywatelskiej Mirosław Sekuła - przyszły kandydat na prezydenta tego miasta.

Ubolewam nad tym że tak się dzieje. (...) My wszyscy zwariujemy, jak tak będzie dalej, bo następuje eskalacja złych uczuć - tak na temat nastrojów w kraju pięć miesięcy po katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku oraz konfliktu wokół krzyża na Krakowskim Przedmieściu wypowiedziała się Małgorzata Szmajdzińska - wdowa po marszałku Jerzym Szmajdzińskim, który zginął w wypadku. Jej zdaniem, rodziny ofiar mogą tylko apelować i próbować zmienić to nastawienie.

To dążenie do wywołania wojny domowej, nawoływanie do anarchii - powiedział w "Faktach po Faktach" Adam Szejnfeld z PO, w reakcji na słowa Jarosława Kaczyńskiego, że nie byłoby katastrofy smoleńskiej, gdyby nie polityka Donalda Tuska. - W demokratycznym państwie rząd podałby się do dymisji - ripostował Marek Suski z PiS

Sławomir Rogowski, jeden z nowych członków KRRiT był w latach 1985-1989 zarejestrowany jako tajny współpracownik SB o kryptonimie "Libero" - ujawnił IPN. Rogowski do Rady trafił z rekomendacji SLD.

Rower w korycie rzeki, a w pobliżu zakupy znaleziono dziś podczas trwających poszukiwań 15-letniego Bartosza, mieszkańca Dąbrowy Jastrzębskiej koło Radomia. Chłopiec zaginął w niedzielę. Policjanci i strażacy wspólnie przeszukują okolicę.

W ciągu kilku dni lekarze zadecydują o dalszym losie 13-letniej gimnazjalistki, która w Krakowie raniła nożem koleżankę. Medycy albo wydadzą opinię o jej stanie zdrowia, albo wystąpią o obserwację psychiatryczną - poinformował rzecznik krakowskiego sądu Rafał Lisak.

- Wyremontowany Tu-154M będzie wykorzystywany - zapewnił prezydent Bronisław Komorowski. Dodał, że jest to rozwiązanie do czasu, kiedy Polska zainwestuje w nową flotę dla najważniejszych osób w państwie.

Zamieszania w Radzie Nadzorczej Telewizji Polskiej ciąg dalszy. Spór, który dotyczy m.in. tego kto jest szefem Rady zakończy dopiero decyzja sadu rejestrowego. Kiedy zapadnie? Nie wiadomo. Do tego czasu posiedzenia RN będzie prowadził wiceprzewodniczący Bogusław Piwowar.

- Anna Fotyga będzie reprezentowała Prawo i Sprawiedliwość w sprawach zagranicznych - poinformował o tym minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Jak dodał, dowiedział się o tym od jednego z ambasadorów. Sama Anna Fotyga na stronie internetowej PiS odpowiedziała ministrowi, że Jarosław Kaczyński "sukcesywnie" informuje dyplomatów, że została "koordynatorem relacji partii z jej partnerami zagranicznymi". - To nie to samo - zaznaczyła była szefowa MSZ.

Policjanci i urzędnicy celni zlikwidowali w Rzgowie (woj. łódzkie) nielegalną rozlewnię alkoholu. Funkcjonariusze na miejscu przejęli prawie dziewięć tysięcy litrów trunku wartego ok. 700 tys. złotych. Zatrzymali także właściciela posesji, na której mieściła się rozlewnia.

- Nie wytrzymuję w parlamencie dłużej, jak godzinę. Za szybki jestem. Muszę mieć krzyżówki i komputer - oświadczył Lech Wałęsa odpowiadając na pytanie, dlaczego nie startował w wyborach prezydenckich. Były prezydent spotkał się z młodzieżą z klas maturalnych w Zielonej Górze.

Jarosław Kaczyński nie weźmie udziału w uroczystości odsłonięcia tablicy ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej na Wawelu. Jak poinformował poseł Andrzej Dera, prezes PiS wybrał uroczystości w Warszawie m.in. spotkanie w warszawskim klubie Palladium. Najprawdopodobniej będzie także na mszy w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela i weźmie udział w "Marszu Pamięci".

12-latka za kółkiem, a obok pijany ojciec. Szczecińscy policjanci zatrzymali samochód, bo zaniepokoiło ich to, że widzieli jedynie kogoś na fotelu pasażera - a nikogo za kierownicą. Okazało się, że na fotelu kierowcy siedziało dziecko. Mężczyzna tłumaczył, że… uczenie dziecka jazdy w ten sposób jest tańsze niż kurs.

Kolejne zatrucie grzybami. 74-latek z Radzynia Podlaskiego trafił na oddział toksykologii w Lublinie, prawdopodobnie zjadł muchomora sromotnikowego.

Zarzekał się, że jest jej wnuczkiem, poprosił o pożyczenie 10 tys. złotych, ale 86-latka nie dała się nabrać. Wiedziała, że ma do czynienia z oszustem, bo na takie sztuczki uczulił ją prawdziwy wnuk - komendant powiatowej policji w Otwocku.

- Chcieliśmy złożyć kwiaty i wieńce, ale ze zdziwieniem zobaczyliśmy potrójny kordon straży miejskiej. Brakowało tylko karabinów maszynowych i wieżyczek strażniczych – relacjonował Marek Suski. Poseł wraz z Jarosławem Kaczyńskim składał kwiaty pod Pałacem.

- Nie widzę powodów, żebyśmy z powodów Janusza Palikota mieli się przesuwać na lewo. Jak program Platformy nie odpowiada, wolna droga - zapowiedział w RMF FM szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz