Dla Polaków osobiście rok 2010 był udany. 50 proc. uważa go za dobry lub bardzo dobry, 38 proc. za ani dobry, ani zły. Tylko 14 proc. oceniło mijający rok za zły lub bardzo zły - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. Jednak zdaniem większości, był to rok nienajlepszy dla Polski.

Portal tvn24.pl najbardziej opiniotwórczy wśród portali internetowych, a TVN24 na czwartym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów – wynika z listopadowego raportu Instytutu Monitorowania Mediów.

Prawo i Sprawiedliwość szykuje się do wyborów parlamentarnych. W przyszłym rok partia Jarosława Kaczyńskiego zorganizuje cykl konferencji i debat poświęconych gospodarce. Szczegółowy plan zostanie przyjęty w styczniu, kiedy to zbierze się Komitet Polityczny PiS.

Małopolska policja zatrzymała dwóch ochotniczych strażaków z Zawoi, którzy mieli walczyć z ogniem, a tymczasem spalili trzy stodoły. Podpalacze nie umieli wytłumaczyć swojego zachowania. Jeden z nich stwierdził tylko, że "chcieli zrobić coś głupiego".

USA nie będą współpracować z Polską w śledztwie w sprawie domniemanych więzień CIA w naszym kraju. Departament Sprawiedliwości odpowiedział odmownie na wniosek o pomoc prawną. - Prokuratura zdana na siebie, nie ma co liczyć na pomoc USA. Decyzja polityczna przeważyła – podsumował Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji.

- Niech Komorowski lepiej siedzi cicho. Niech nie ubliża nieżyjącemu prezydentowi, bo w tym i wielu innych jego przypadkach kłamstwo ma przeraźliwie krótkie nogi - napisał na swoim blogu europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Na wtorkowej konferencji prasowej po zakończeniu posiedzenia rządu premier Donald Tusk może przedstawić priorytety rządu na 2011 rok. Rzecznik rządu Paweł Graś tego nie wykluczył.

Ok. 30-40 gospodarstw w województwie pomorskim nadal nie ma prądu. Energetycy musieli przerwać prace ze względu na zapadający zmrok. Do napraw wrócą we wtorek rano.

Cukrzycy będą mieli szansę na darmowe leczenie analogami insuliny od wiosny 2011 roku - wynika z deklaracji ministerstwa zdrowia. Bo chociaż nie znalazły się one na liście leków refundowanych, to będą wpisane w program terapeutyczny przygotowany przez Krajowego konsultanta ds. diabetologii. Ten ma zacząć obowiązywać w pierwszym kwartale 2011 roku.

Według lekarzy z Warszawy powinien być leczony chemioterapią. Dla medyków z jego rodzinnej Bydgoszczy - nie. Pan Rafał nie może kontynuować tego typu leczenia w bydgoskim Centrum Onkologii, ponieważ tamtejsi specjaliści uznali, że chemioterapia już nie jest mu potrzebna. Dlatego mężczyzna chorujący na złośliwy nowotwór na leczenie chemią musi dojeżdżać do stolicy.

Kolejne ofiary najprawdopodobniej zatrucia tlenkiem węgla. 42-letni mężczyzna i jego 9-letni syn zmarli w swoim domu w Zemborzycach Podleśnych (lubelskie). Matka chłopca i drugi syn trafili do szpitala.

- Ze względów bezpieczeństwa odwołano spotkanie gen. Wojciecha Jaruzelskiego z kołem naukowym studentów Akademii Obrony Narodowej - poinformowała rzeczniczka uczelni Monika Lewińska. Wyjaśniła, że spotkanie miało mieć kameralny charakter, a po jego nagłośnieniu liczba chętnych przekroczyła pojemność 200-osobowej sali na uczelni i w takich warunkach trudno byłoby zapewnić bezpieczeństwo.

Na trasie Poznań-Świecko w okolicach miejscowości Miedzichowo (woj. wielkopolskie) samochód osobowy wjechał pod naczepę ciężarówki. W wypadku trzy osoby zostały ranne, a droga zablokowana była przez kilka godzin. Autorem zdjęć jest jeden ze strażaków biorących udział w akcji ratowniczej.

Polscy przestępcy chcą być jak japońscy wojownicy? Zmieniają rodzaj broni i zamiast pistoletu, albo chociażby noża, wybierają repliki samurajskich mieczy. Przynajmniej taką tendencję można zauważyć wśród rzezimieszków, którzy w ostatnich dniach dokonywali napaści na terenie kraju.

SLD rozpocznie nowy rok rewolucją informacyjną. Od 1 stycznia, co tydzień, wyznaczeni politycy Sojuszu będą oceniać prace parlamentu, rządu i prezydenta. Na tym nie koniec. Przed każdym posiedzeniem Sejmu biuro prasowe SLD wskazywać będzie mailowo i esemesowo dziennikarzom, co partia uznaje za najważniejsze podczas zbliżających się obrad. - Chcemy być jedyną prawdziwą opozycją - tłumaczą odważne plany politycy Sojuszu.

Bliźniaki z miejscowości na północy Polski mają dwóch ojców. Tatą dziewczynki jest konkubent jej matki, natomiast chłopca - były mąż kobiety. To siódmy przypadek tego rodzaju na świecie.

W Gliwicach 28-letni mężczyzna rzucił się z siekierą na policjantów. Policja użyła broni i obezwładniła napastnika. Mężczyzna nie był pijany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Nie będzie odwilży, nie będzie też przeraźliwego mrozu. Jeśli cokolwiek spadnie z nieba, to lekki śnieg, a nie deszcz - tak, jeśli chodzi o pogodę, będzie wyglądał Sylwester. Zima zawitała do nas na dobre. Przez najbliższe dwa tygodnie będzie sporo słońca, śniegu i temperatur na lekkim "minusie".

Z prawie czterogodzinnym opóźnieniem dotarli wieczorem do Szczecina pasażerowie pociągu InterRegio z Koszalina. O awarii w niedzielę wieczorem pisała na Kontakt 24 @Kasia. Chwilę potem zdjęcie pociągu otrzymaliśmy od @Mateusza.