Być może dożyjemy takiego dnia, w którym bez lęku będzie można komuś przekazać władzę, przegrywając wybory. Ale to nie jest ten moment, w którym możemy przegrać wybory. Zwracam się zatem do was z gorącą prośbą: pomóżcie mnie, sobie a przede wszystkim Polsce - apelował Donald Tusk do działaczy PO podczas partyjnej konwencji. Jak przekonywał, zwycięstwo PO to lepsza przyszłość dla Polski. Ostrzegał jednocześnie przed powrotem do władzy PiS-u, który - jak stwierdził - może zamknąć Polskę w kokonie nieufności, "aresztować" rozpoczęte inwestycje i je zatrzymać, by postawić biało-czerwoną flagę na kupie gruzu.

Jeżeli 9 października okażecie nam zaufanie, to razem zrealizujemy wizję inteligentnego rozwoju i pozostaniemy liderem wzrostu w Europie. Nasz program prezentuje konkretne działania, które składają się na wizję inteligentnego rozwoju Polski - w taki sposób premier Donald Tusk zachęca do głosowania na PO we wstępie do programu wyborczego Platformy. Program na sobotniej konwencji PO przyjęto jednogłośnie.

Będzie to kosztowało. Ale zdrowie dzieci należy traktować jak inwestycję - tak w sobotę prezes PiS tłumaczył, dlaczego do szkół powinni powrócić lekarze i stomatolodzy. - 14 tysięcy szkół w 2014 roku, to powinno być wykonane - powiedział Jarosław Kaczyński. Miałoby to kosztować 3 miliardy złotych.

- Debata była ostra, ale rzeczowa. Było sporo rzeczowych argumentów, które padały z obu stron - powiedział w TVN24 były minister spraw zagranicznych Dariusz Rosatni, komentując debatę na temat polskiej dyplomacji w TVN24. W jego opinii szef MSZ Radosław Sikorski nie uprawiał propagandy sukcesu, a opozycja nie krytykowała wszystkiego w czambuł. Inni politycy także zachwalali przebieg debaty. Wyjątkiem był PiS.

Chorzowska policja zatrzymała w piątek taksówkarza, który zwabiał dzieci do swojego auta i obnażał się przed nimi. W ciągu półtora roku dopuścił się takiego zachowanie kilkakrotnie. Grozi mu 10 lat więzienia

Była noc, byli pijani i chcieli zjeść kebab. Niestety potrzebowali do tego sfery Mikołaja Kopernika na co dzień zasiadającego na Krakowskim Przedmieściu na swoim pomniku. Skończyło się jego dewastacją, pościgiem policyjnym i izbą wytrzeźwień. Pomnik jest zresztą pechowy. Trzy lata temu też został "poturbowany".

Amerykańska agencja kosmiczna NASA opublikowała zdjęcia i nagranie wideo z zamachów na wieże World Trade Center w Nowym Jorku z 2001 r. Pochodzą od amerykańskiego astronauty, którego nie było wówczas na Ziemi, Franka Culbertsona.

Dziś w południe w Warszawie rozpoczęła się konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej, na której partia przedstawia swoją ofertę programową. W sprawie nie obyło się jednak bez zgrzytu. Działacze PO skarżą się, że nie widzieli programu na oczy, a władze partii traktują ich jak stado baranów - donosi "Wprost".

Za kilka miesięcy z armii odejdzie 12 najwyższych rangą dowódców. Rezygnacje w MON złożyli generałowie w Sztabie Generalnym, wojskach lądowych i Dowództwie Operacyjnym - donosi "Gazeta Wyborcza".

Przy ulicy Szwoleżerów zakwitły kasztanowce. Niestety, to nie wróży niczego dobrego. Drzewa atakowane przez choroby i pasożyty są rozregulowane, a ich los - przesądzony. Stanowią też zagrożenie dla drzew w Łazienkach Królewskich.

W styczniu 2010 roku Donald Tusk ogłosił, że nie będzie kandydował na prezydenta i wybiera fotel premiera. Po ponad roku może się wydawać, że życie szefa PO byłoby o wiele łatwiejsze, gdyby jednak zdecydował się na Pałac Prezydencki. Los rzucał mu pod nogi same kłody, otoczenie jego politycznych "przyjaciół" rozpadło się i czekają go trudne wybory parlamentarne.

Po wypadku każdy kierowca ma prawo do pojazdu zastępczego. Jego wynajem powinien być opłacany z OC sprawcy. Tak uważa rzecznik ubezpieczonych. Jego stanowisko może wywrócić dotychczasowe praktyki rynkowe - pisze "Rzeczpospolita".

Niegdyś gromadziły się tam tłumy wiernych wsłuchujących się w słowa Jana Pawła II. Dzisiaj na krakowskich błoniach pojawili się inni przybysze, czworonożni i włochaci. Kandydat na senatora z ramienia PSL postanowił promować tradycję małopolski, czyli wypas owiec. Nie wszystkim taka "wypasiona" akcja przypadła do gustu.

Mówi się, że jego życiorysem można by obdzielić kilka osób. Polityk, dziennikarz, pisarz, działacz społeczny, historyk. Także były więzień Auschwitz, żołnierz AK, uczestnik Powstania Warszawskiego, minister, senator, sekretarz stanu - Władysław Bartoszewski, dla wielu autorytet i wzór. Sylwetkę profesora przybliży Justyna Pochanke w cyklu rozmów pt. "Lekcja Bartoszewskiego" w TVN24.

- Trudno było w tych wypowiedziach odnaleźć jakąś próbę bardziej refleksyjnego spojrzenia na miejsce Polski na świecie - ocenia debatę o polityce zagranicznej w TVN24 profesor Wojciech Łukowski. Inni politolodzy podkreślają, że rozmówcy koncentrowali się na przeszłości, nie prezentowali strategii na przyszłość polskiej polityki zagranicznej i nie szukali nowych rozwiązań.

Zarzuty propagowania treści faszystowskich i niszczenia mienia usłyszało pięciu nastolatków. Są podejrzani o to, że kilka tygodni temu w Krynkach (Podlaskie) i pobliskich Ozieranach namalowali napisy o treściach faszystowskich na kilku budynkach, m.in. garbarni, dawnej piekarni i nieużytkowanym już budynku urzędu miasta.

Polityka zagraniczna - taki był temat drugiej debaty wyborczej w TVN24, podczas której spierali się ze sobą przedstawiciele ugrupowań parlamentarnych: minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski (PO) oraz europosłowie Marek Siwiec z SLD, Jarosław Kalinowski z PSL i Paweł Kowal z PJN. Kto według Ciebie wygrał tę debatę? Zagłosuj w naszej sondzie! Masz na to czas do soboty, do godz. 19.30 (uwaga: zwycięzcę mogą typować wyłącznie zarejestrowani użytkownicy serwisu Kontakt 24)