Dwa miesiące temu koleżanki ze szkoły brutalnie pobiły Klaudię - dziewczyna została zaatakowana w szatni i skopana. Szkoła prawdopodobnie nie zainteresowałaby się sprawą, gdyby nie interwencja babci. Ta napisała do kuratorium skargę na dyrektora. - Nie dopełnił pewnych czynności w ramach nadzoru pedagogicznego - przyznaje dziś kuratorium. Sprawa zaniedbań trafiła do rzecznika dyscyplinarnego nauczycieli.

Samochód osobowy zderzył się z tramwajem linii 74 na ulicy Nowowiejskiej w Warszawie. Uderzenie było tak silne, że kierowca został zakleszczony w aucie. Interweniowali strażacy. Na miejscu zderzenia był Reporter 24, Karol24.

- Nie miejcie złudzeń, ja trochę znam obu panów, i Kamińskiego, i Kaczyńskiego, znam trochę ich oczy. Nie są wprawdzie wilcze, ale bardzo dużo mówią, kiedy kłamią, kiedy cynicznie używają tego typu metod - mówił dziś Donald Tusk. To jego odpowiedź na wniosek PiS o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. zbadania nieprawidłowości w finansowaniu PO.

W pierwszych trzech tygodniach maja doszło do 13 incydentów z udziałem polskich samolotów pasażerskich. Aż sześć z nich dotyczyło jednego typu maszyn - ATR-ów Eurolotu, spółki należącej do LOT-u i Skarbu Państwa. Czy problem jest poważny? - Jest. Nie nadążamy ze zleceniami, liczy się czas i pieniądz, a nie jakość - mówią mechanicy. Eurolot: - Usterki się zdarzają i będą zdarzały. Chcemy dokładnie poznać ich przyczyny.

- Epidemia wywoływana przez bakterię coli może być pretekstem do wygłoszenia hasła: jedzmy wyłącznie polskie ogórki - powiedział na konferencji prasowej premier Donald Tusk. Dodał, że według informacji służb sanitarnych w Polsce nie ma powodu do niepokoju. Tusk odniósł się w ten sposób do pytań czy w związku z tym, że skażone ogórki z Hiszpanii zagrażają zdrowiu i niektóre kraje chcą zakazać ich importu, polski rząd rozważa takie działanie oraz czy odnotowano większe zainteresowanie importem ogórków z Polski.

Rada IPN wybrała kandydata na prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Został nim Łukasz Kamiński, 38-letni dr historii, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i szef Biura Edukacji Publicznej IPN. - Wygrała młodość - komentował Szef Rady prof. Andrzej Paczkowski.

Dziewięcioro dzieci trafiło do szpitala po wypadku autobusu i samochodu osobowego w miejscowości Łany w woj. dolnośląskim.

- Szukaliśmy takich zmian w prawie, które ułatwią działanie policji i służb zawsze wtedy, gdy będzie dochodziło do wykroczeń lub przestępstw. Wbrew temu, co niektórzy sądzą, ja nadal jestem zakochany w piłce nożnej, też w polskiej piłce nożnej - powiedział premier Tusk podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu, który przyjął projekt specustawy dot. bezpieczeństwa podczas imprez masowych, w tym Euro 2012.

Utrzymanie polityki spójności, pogłębianie integracji europejskiej i zapewnienie bezpieczeństwa Unii Europejskiej oraz krajom sąsiednim - to priorytety polskiej prezydencji w UE. Rząd przyjął dziś program, a premier po posiedzeniu go zaprezentował. Prezentację w Sejmie poprzedzi spotkanie Donalda Tuska z liderami partii obecnych w Sejmie.

Marcin Dubieniecki, prywatnie mąż Marty Kaczyńskiej, zostanie ukarany przez sąd dyscyplinarny Okręgowej Rady Adwokackiej. Decyzja w tej sprawie zapadła we wtorek po zakończeniu dochodzenia przez ORA. Wniosek ma związek m.in. z wulgarną wypowiedzią adwokata pod adresem dziennikarza.

To, co robi w ostatnich dniach Mariusz Kamiński, to iście goebbelsowskie metody. Kłamstwa i pomówienia, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - stwierdził poseł PO Paweł Olszewski. Skomentował w ten sposób wniosek PiS o powołanie sejmowej komisji śledczej ws. finansowania PO. Jednak PiS nie daje za wygraną. - Społeczeństwo ma prawo, by wszystko o tej sprawie wiedzieć i to jeszcze przed wyborami - oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podwykonawcy autostrady A2 blokują drogę pomiędzy Żyrardowem a Sochaczewem. Domagają się od generalnego wykonawcy, chińskiego konsorcjum COVEC, wypłaty zaległych pieniędzy za wykonaną pracę. - Mamy już dość, dlatego zdecydowaliśmy się na taki krok – tłumaczą bezradnie.

15-latek z Piekar Śląskich, któremu w maju stadionowi bandyci mieli rzekomo pociąć twarz, prawdopodobnie poranił się sam. Prokuratura skieruje do sądu rodzinnego wniosek o ukaranie chłopaka za składanie fałszywych zeznań.

Tuż po godz. 6 w Szkole Podstawowej przy ul. Szkolnej w Kazimierzu Dolnym wybuchł gaz. Nikt nie odniósł obrażeń, ale część budynku została poważnie uszkodzona.

Chaos, bałagan i ścisk - tak wyglądała sytuacja na torach podczas ubiegłorocznego remontu przejść podziemnych w Ursusie i we Włochach. Teraz komunikacja staje przed jeszcze większym wyzwaniem. W samym centrum Warszawy zamknięta będzie linia średnicowa. Wielki test rozpocznie się już jutro.

Ponad 40 strażaków uczestniczyło wczoraj wieczorem w akcji przepompowywania kwasu azotowego, który wyciekał z cysterny. Pojazd znajdował się na jednym z krakowskich parkingów. O zdarzeniu poinformował nas internauta Paweł, który przesłał do redakcji Kontaktu 24 zdjęcia.

Stadiony miały być wizytówką Euro 2012. Jednak przy ich budowie ostatnio piętrzą się same problemy. Pech nie dotyczy tylko Warszawy i Stadionu Narodowego. Termin oddania aren jest też zagrożony w Gdańsku i Poznaniu. Reporterzy programu "Czarno na białym" sprawdzili dlaczego.