Rząd rozpatrzy dziś poselski projekt ustawy o funduszu alimentacyjnym. Powrotu funduszu od trzech lat domagają się samotne matki.

Czy ruszy w końcu proces Beaty O. oskarżonej o narażenie swojego synka na utratę zdrowia lub życia? To matka trzyletniego chłopczyka, którego bosego i bez ubrania w styczniu w nocy znaleziono na śniegu we wsi pod Wolinem.

Episkopat nie ma wpływu na obsadzenie funkcji dyrektora Radia Maryja - przypomina "Dziennik". Umowa między Konferencją Episkopatu Polski a warszawską prowincją redemptorystów nie daje Episkopatowi żadnego wpływu.

Sprawa działki w Muntowie, która zakończyła się dymisją wicepremiera Leppera, była mistyfikacją CBA na potrzeby operacji, w której użyto najnowocześniejszej techniki i wyrafinowanych metod podsłuchu - dowiedział się "Dziennik". To, że sprawa jest sfingowana, sugerował w TVN24 Andrzej Lepper.

Pięcioletni Dawid chory na nowotwór zawsze marzył, aby zostać strażakiem. Dzięki fundacji "Trzeba Marzyć" i Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Gdańsku jego marzenie się spełniło.

- Honor w tej koalicji umiera, najlepsze by były wcześniejsze wybory i sam PiS to wie - powiedział Bronisław Komorowski na antenie TVN24. W Magazynie 24 godziny politycy domagali się ujawnienia dokumentów w sprawie Leppera.

Prawie 60 proc. Polaków uważa, że w obecnej sytuacji cały rząd powinien podać się do dymisji - wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Faktów" TVN. Co trzeci uważa, że w obecnej sytuacji nie jest to dobry pomysł.

- Wychodzimy z koalicji - rozpoczął spotkanie posłów przewodniczący Samoobrony. W tym momencie wybuchła wielka awantura. Większość posłów chciała utrzymania sojuszu z PiS - pisze wprost.pl

- Stanowisko wicepremiera czeka na mnie. Premier mi to obiecał - zapewnił w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim Andrzej Lepper, choć w kuluarach padają już nazwiska jego następców. - Pierwszy kandydat to Krzysztof Filipek, drugi - Janusz Maksymiuk - dowiedział się nieoficjalnie portal tvn24.pl od posłów PiS.

Za zażegnanie rządowego kryzysu premier powinien podziękować szefowi LPR? - Bardzo korzystny zwrot sytuacji był wynikiem mediacji Romana Giertych - twierdzi wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski.

UEFA ogłosiła we wtorek, że rozdzieliła 579,6 miliona euro między kluby uczestniczące w rozgrywkach Ligi Mistrzów sezonu 2006-2007. Na czele listy klubów, które zyskały najwięcej za udział w LM 2006-07, znajduje się włoski AC Milan.

- Rząd nie ma związkowcom nic więcej do zaproponowania. Więcej rozmów na razie nie będzie - powiedział minister zdrowia Zbigniew Religa. - "Białe miasteczko" zostaje, zaostrzymy protest i rozszerzymy głodówkę - zapowiadają pielęgniarki.

Kawałek atrakcyjnej ziemi nad jednym z jezior niedaleko Mrągowa. Wydawałoby się że całkiem spokojny ale jak się okazało wstrząsnął sceną polityczną. Na tych 35 hektarach na Mazurach kończy się rządowa droga wicepremiera Leppera a zaczyna - być może - droga do wcześniejszych wyborów parlamentarnych.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Piotra R. i Andrzeja K. w piątek wieczorem. Obaj podejrzani są o korupcję i płatną protekcję Mężczyźni twierdzą, że w sprawę zamieszany jest także były już minister rolnictwa - Andrzej Lepper.

Bogdan Zdrojewski mówi, że to co zaszło to hucpa. Jolanta Szczepińska cieszy się z decyzji klubu Samoobrony o pozostaniu w koalicji, a Ryszard Kalisz komentuje krótko, że ta decyzja była do przewidzenia.

Nie milkną polityczne komentarze na temat dymisji wicepremiera Andrzeja Leppera. Także mieszkańcy rodzinnej wsi ministra mają swoje zdanie na ten temat.

- Klub Samoobrony jednogłośnie zgodził się na zerwanie koalicji z PiS i LPR, ale ostateczną decyzję pozostawił mnie - powiedział Andrzej Lepper po posiedzeniu klubu i szybko dodał. - Warunkowo zostajemy w koalicji do piątku.

Policja ze Środy Śląskiej poszukuje zaginionej 17-letniej Izabeli Szlęzak. Dziewczyna może przebywać w okolicach Olsztyna.