Dlaczego premier nie wystąpił razem z ministrem finansów na trudnej konferencji prasowej ws. budżetu - tłumaczył w "Faktach po Faktach" rzecznik rządu Paweł Graś. Zapewnił również, że zakwestionowana przez Trybunał Konstytucyjny definicja korupcji w ustawie o CBA, przygotowana nota bene przez Julię Piterę, zostanie poprawiona.

Zaledwie przed rokiem firma Agromasz oddała do użytku nowe bloki w Ostrołęce. Mieszkania nie wytrzymały długo w dobrym stanie - ludziom na głowę zaczęły walić się sufity. - Zapłaciłam ciężkie pieniądze za to mieszkanie. Dlaczego mam mieć takie warunki? - pyta jedna z mieszkanek bloku.

Dwie osoby - w tym sześcioletnia dziewczynka zginęły na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w województwie łódzkim. Do wypadku doszło gdy powożona przez mężczyznę konna bryczka uderzyła w ostatni wagon przejeżdżającego pociągu.

Pomysłów na prezent na dzień ojca zawsze jest pod dostatkiem. Na najbardziej oryginalny pomysł wpadł 12 latek z Pragi Północ. Zadzwonił na policję i poinformował, że jego ojciec... zabił matkę. Chłopak tłumaczył funkcjonariuszom, że od rana miał ochotę zrobić jakiegoś "psikusa".

Sejmowa Komisja Kultury opowiedziała się za wykreśleniem z nowej ustawy medialnej poprawki o wartościach chrześcijańskich w mediach publicznych i o finansowaniu mediów publicznych. Obie poprawki wprowadził Senat.

Tylko cud sprawił, że ta historia nie zakończyła się dramatycznie. Pijana matka pozostawiła na klatce schodowej swojego rocznego synka. Dopiero po dwóch dniach zgłosiła się na policję szukając swojego dziecka.

Ponad osiem milionów złotych straciły europejskie państwa przez działalność międzynarodowej grupy szmuglującej papierosy z Ukrainy do Włoch. W Polsce zatrzymano 21 osób. Grożą im kary do 10 lat więzienia.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie wpłynie w żaden sposób na działania CBA - pisze w oświadczeniu szef Biura. TK uznał za niekonstytucyjne niektóre zapisy ustawy o CBA, w tym definicję korupcji oraz rozporządzenie, na mocy którego CBA może bez ograniczeń korzystać z baz danych.

- Jestem głęboko przekonany, że do końca tygodnia ustawa medialna wyjdzie z polskiego parlamentu na biurko prezydenta Rzeczpospolitej - mówił poseł Platformy Obywatelskiej Sebastian Karpiniuk o ustawie medialnej. Wcześniej podobnym optymizmem wykazał się szef SLD, Grzegorz Napieralski. - Jesteśmy na dobrej drodze, by rozmowy zakończyły się sukcesem - mówił po spotkaniu polityków PO i SLD w sprawie poprawek Senatu do ustawy.

Pięć i sześć lat więzienia - o takim wyroku dla Arkadiusza W. oraz Pawła G. zadecydował Sąd Apelacyjny w Łodzi. Skazano ich za nakłanianie do zabójstwa dziennikarza Piotra Najsztuba. Wyrok jest prawomocny.

Jesteśmy najlepsi w Europie... w mało zaszczytnej kategorii liczby więźniów. W polskich zakładach wyroki odsiaduje ponad 90 tysięcy osób, podczas gdy w ponad dwukrotnie ludniejszych Niemczech - tylko 73 tysiące - wynika z danych Eurostatu.

To nie podcięcie skrzydeł, a "lifting w skrzydłach CBA" - tak określił orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego Zbigniew Wassermann z PiS - To zwycięstwo normalności. Wszystkie przepisy, które sprawiły, ze CBA mogło robić wszystko, każdego z nas podsłuchiwać, zostały zakwestionowane - cieszył się z kolei Ryszard Kalisz z SLD. - Najlepiej zlikwidować tę instytucję - stwierdził Grzegorz Napieralski.

Trybunał Konstytucyjny zakwestionował część ustawy o CBA. Za niezgodne z ustawą zasadniczą sędziowie uznali m.in. definicję korupcji. - Jest tam aż siedem "lub", na każdy dzień tygodnia jedno. To błąd logiczny - argumentował sędzia sprawozdawca. Sejm ma rok na poprawienie ustawy.

- Jesteśmy zadowoleni z wyroku Trybunału Konstytucyjnego - stwierdził Temistokles Brodowski. Rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego komentował w ten sposób wyrok Trybunału, który zakwestionował część przepisów ustawy o CBA. - Ten wyrok nie zmieni naszych działań - zapowiadał Brodowski.

13 mężczyzn i 1 kobieta pobiło się w nocy, w przygranicznym barze z powodu... rozlanego talerza barszczu. Kilka godzin spędzili w Komendzie policji w Żarach (Lubuskie). Za udział w bójce mogą dostać nawet 3-letnie wyroki więzienia.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. ustawy o CBA nie będzie miał dla Biura rewolucyjnych skutków - przekonywał w TVN24 Zbigniew Wassermann. - To instytucja pożyteczna, przynosząca korzyści skarbowi państwa. Tylko pochwalić - uważa poseł PiS. Kancelaria Premiera dopisuje jeszcze jeden przymiotnik: niegospodarna.

Posłowie z sejmowej komisji zdrowia zamierzają zwrócić się do stacji telewizyjnych, by ich gwiazdy kulinarne - np. Pascal Brodnicki, Robert Makłowicz czy Karol Okrasa - promowali kuchnię zdrową i niskokaloryczną, a nie jak do tej pory "tłustą i niezdrową". Kucharze już mówią, że to "cudaczny pomysł" - donosi "Dziennik".

W 2008 roku Polska zajęła drugie miejsce w Unii Europejskiej pod względem liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Gorzej jest tylko na Litwie - alarmuje "Gazeta Wyborcza". Jest źle - nie ma ku temu żadnych wątpliwości, ale pojawiło się światełko w tunelu. Według w policji, ten rok jest mniej tragiczny niż ten poprzedni, na podstawie którego powstał niechlubny ranking "szybkich i martwych".

Dla młodych kierowców prawo jazdy na dwa lata i zielony listek naklejony na szybę. Dla doświadczonych - nowy dokument co 15 lat. Takie zmiany rząd chce przyjąć już za tydzień - zapowiada "Metro".