Osiem osób oraz psa wiózł osobową mazdą mieszkaniec Częstochowy. Troje pasażerów - dzieci poniżej 10 lat - podróżowało w bagażniku. Kierowca dostał cztery punkty karne i 350 zł mandatu, policja prawdopodobnie skieruje do sądu zawiadomienie w związku z niebezpieczeństwem, na jakie narażone były dzieci.

Przyjęcie telewizora, materiałów budowlanych o wartości 10 tys. zł i różnego rodzaju prac w domu o wartości 11 tys. zł, a także korzyści związanych ze sprowadzeniem samochodu z zagranicy oraz pobytem nad morzem - takiego rodzaju łapówki, jak poinformowała szczecińska prokuratura, miał przyjmować były prezes ZUS Sylwester R. Mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem korupcji, a potem aresztowany w ub. tygodniu.

Ryszard Czarnecki nie zostawia suchej nitki na Sławomirze Nowaku, który sukces polskich mistrzów Europy w siatkówce skwitował: "Wystarczyło uporządkować PZPS i już jedzie". - Nie podszywajmy się pod ich sukcesy. To jest żenada i wręcz obciach - skrytykował szefa gabinetu politycznego premiera Czarnecki.

Rocznicowa uchwała tak, ale tracimy perspektywy przyszłości, bo dla naszych dzieci ważne są dobre stosunki z Rosją - powiedział w TVN24 Aleksander Kwaśniewski, odnosząc się do sejmowego sporu o to, czy określić zbrodnię katyńską, jako ludobójstwo. Prezydencki minister Paweł Wypych nie wierzy w porozumienie. Ale jednocześnie zadeklarował, że prezydent jest gotów podjąć się mediacji w tej sprawie.

Blisko 60 procent młodych ludzi z poprawczaków wraca do przestępstw, co dwudziesta osoba wychodzi stamtąd jeszcze bardziej zdemoralizowana – alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. Zakłady nie reagują na przypadki samookaleczenia, w jednym z nich - w Poznaniu - wychowawcy kupują papierosy podopiecznym. Dyrektor tego poprawczaka w rozmowie z TVN24 nie przyznaje się do błędów.

Pięcioletni synek przeszkadzał jej w piciu alkoholu z konkubentem, więc zamknęła dziecko w szafce w przedpokoju. Dziecko siedziało tam około godziny. Policja zatrzymała już 36-letnią matkę chłopca i jej o 5 lat młodszego towarzysza. Grozi im nawet 5 lat więzienia.

Ani Francja, ani Anglia nie chciały zjednoczonych Niemiec – czytamy w artykule dziennika "Times", prezentującym wyniki badań nad archiwum radzieckiego Politbiura. Prezydent Francji mówił, że "poleci na Marsa", jeśli tak się stanie. Margaret Thatcher miała stwierdzić, że to zdestabilizuje światowy ład, zagrozi bezpieczeństwu i obecnemu układowi granic.

Brat cioteczny prezydenta Jan Maria Tomaszewski znalazł zatrudnienie w firmach rządzonych przez ludzi braci Kaczyńskich. Mało znany plastyk miał trzy etaty. - Nie sądzę, żeby prezydent Kaczyński miał cokolwiek wspólnego z zatrudnianiem rodziny - zapewniał w TVN24 prezydencki minister Paweł Wypych.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji prześwietli Fundację Wsparcia Policjantów. Kontrolerzy sprawdzą, czy otrzymywała ona pieniądze od chińskiego biznesmena, który w lipcu bawił się z policjantami na pikniku funkcjonariuszy. Z wnioskiem do MSWiA wystąpiło Biuro Kontroli KGP, które wcześniej zajmowało się sprawą, ale nie ma uprawnień do badania funduszy Fundacji.

Iracki naukowiec, który znał sekrety broni masowego rażenia, schronił się w Polsce - ujawnia "Rzeczpospolita". Ceną za azyl miało być ujawnienie sekretów byłego dyktatora Iraku.

Debiutancki numer "Dziennika Gazety Prawnej" przynosi analizę planu Platformy Obywatelskiej na kampanię prezydencką. Tezy? M. in. taka, że jeśli Donald Tusk przejdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich, stanowisko premiera obejmie... Waldemar Pawlak. Politycy PO będą zaś walczyć o stanowisko szefa partii.

Darmowe znieczulenie przy porodzie dla każdej pacjentki? Nad wdrożeniem takiego programu w dziesięciu szpitalach miejskich zastanawia się stołeczny ratusz. Lekarzom projekt bardzo się podoba, problem z kosztami - pisze "Życie Warszawy".

Trochę historii ("Generał Nil", "Janosik"), trochę współczesności ("Galerianki", "Świnki") i rekordowa obecność Borysa Szyca ("Mniejsze zło", "Enen", "Wojna Polsko-ruska" i "Handlarz cudów"). Startuje 34. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, a o Złote Lwy walczą 24 produkcje.

- Niech politycy PiS się trochę douczą, zamiast próbować ugrać kilka punktów sondażowych na grobach ofiar katyńskich - mówił w TVN24 poseł PO Sebastian Karpiniuk. - Polska przez 20 lat domagała się, żeby sprawa katyńska uznana była za ludobójstwo, a nie tylko zbrodnię wojenną. Zmienił to Stefan Niesiołowski - odpowiadał mu Paweł Kowal z PiS.

Kolejny skandal z udziałem burmistrza Ozimka (opolskie) Jana Labusa. Włodarz, o którym zrobiło się głośno przy okazji dzielenia porcji grochówki teraz za jazdę po pijaku stracił prawo jazdy. Poczuł się jednak na tyle bezkarny, że już następnego dnia na lokalne dożynki wyruszył bez potrzebnych uprawnień.

Poszukiwany od wczoraj pilot awionetki, która spadła do jeziora w Uzarzewie pod Poznaniem sam zgłosił się na policję - podało RMF FM. Dlaczego od wczoraj nie było po nim śladu? - Byłem w szoku - twierdzi mężczyzna.

Konflikt między cywilnym dowództwem polskiej armii w resorcie obrony a generałami, który ujrzał światło dzienne po śmierci polskiego żołnierza w Afganistanie, wydaje się narastać. Po generale Waldemarze Skrzypczaku, który niedawno zrezygnował ze służby, to samo chce zrobić gen. Bronisław Kwiatkowski - pisze "Rzeczpospolita".

Oskarżycielski ton wobec Rosji prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie zrobił żadnego wrażenia na premierze Rosji Władimirze Putinie podczas jego wizyty w Polsce, bo był na to przygotowany - donosi rosyjska agencja Regnum News, powołując się na wypowiedź polskiego reżysera Krzysztofa Zanussiego. Oburzyła go natomiast wypowiedź Donald Tuska, w której polski premier wytknął, że żołnierze radzieccy nie przynieśli Polsce wolności.

W nocy z soboty na niedzielę w Krakowie po raz kolejny doszło do bójki pseudokibiców. W wyniku tego dwóch mężczyzn zostało rannych. Jeden z ranami kłutymi jest w szpitalu.

Gang policjantów oszustów, którzy zatrzymywali w Bułgarii zagranicznych turystów i wyłudzali od nich mandaty został aresztowany. Tamtejszy wicepremier i szef MSW Cwetan Cwetanow nazwał aferę "szokującą".