PiS i PO chcą, żeby z sejmowych ław zniknęli posłowie z sądowymi wyrokami. Choć zmiana konstytucji najdotkliwiej mogłaby dotknąć Samoobronę, posłanka tej partii Danuta Hojarska, o swoją przyszłość jest spokojna. - Mam gdzie wracać, mam pięcioro dzieci i gospodarkę - mówiła w TVN24.

Była, ale .... wyparowała - tak o gwarancji dwuletniej blokady niekorzystnych dla Polski unijnych decyzji mówił w Sygnałach Dnia premier Jarosław Kaczyński. - Ale upomnimy się jeszcze o tę sprawę - dodał.

Wydaje się, że kościoły pustoszeją. Nic bardziej mylnego. Jak donosi "Rzeczpospolita" Polacy nie przestają chodzić do kościoła. Liczba katolików obecnych na niedzielnych mszach stopniowo rośnie.

MSWiA postanowiło zmienić zasady naboru do policji - pisze "Rzeczpospolita". Według nowych przepisów rekrutacja będzie trwała cały rok. Dotychczas nabór ogłaszano raz na kilka miesięcy. Obniżono też wymagania wobec kandydatów.

Po zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym, do którego doszło w środę rano, całkowicie zablokowana jest droga krajowa nr 22 z Gorzowa Wlkp. do Gdańska.

Co trzeci Polak gdyby pozwoliła mu na to jego partnerka, chętnie zająłby się domem i dziećmi - wynika z opracowanego przez Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Białymstoku raportu "Mężczyzna polski" cytowanego przez "Dziennik".

Na początku lipca wielodniowe ulewne deszcze podniosły stan Odry i jej dorzeczy do poziomu nienotowanego nigdy w historii.

Nowy kanon lektur przedstawiony przez ministra edukacji zakwestionował minister kultury. Dziś spór rozsądzi premier.

W martwym punkcie tkwią śledztwa, które miały udowodnić, że Wojskowe Służby Informacyjne dopuszczały się przestępstw - twierdzi "Dziennik".

Podczas gdy Centralne Biuro Antykorupcyjne uważa zatrzymanie skorumpowanych dyrektorów Centralnego Ośrodka Sportu za sukces, specjaliści mają wątpliwości dotyczące przebiegu akcji - pisze "Życie Warszawy".

Polski rząd szykuje iście nowatorskie rozwiązanie. Projekt nowej ustawy zakłada, że wszystkich butelkach, puszkach i kartonach z alkoholem pojawią się ostrzeżenia o jego szkodliwości. Takich przepisów nie ma nigdzie na świecie - informuje "Dziennik"

- To jest niebezpieczny styk wojska ze światem polityki i biznesu - tak skomentował Aleksander Szczygło informację "Rzeczpospolitej" o żołnierzach z centrum szkolenia łącznościowców w Zegrzu pod Warszawą, którzy musieli za darmo pracować w kasynie, usługując generałom.

W budżecie państwa brakuje pieniędzy, jednak marszałek Sejmu nie tylko znalazł je na podwyżki dla swoich podwładnych, ale też zaproponował budowę ogrodzenia wokół całego terenu parlamentu - pisze "Fakt".

Gdyby zsumować wszystkie żądania pracowników, pomysły polityków i uchwalone już ustawy, wydatki budżetu stopniowo rosłyby tak, że za kilka lat byłyby wyższe o 110 mld zł rocznie - pisze "Rzeczpospolita".

Przysmaki polskiej kuchni podawane tylko przez ładne kelnerki w regionalnych strojach. Piłkarskich kibiców Euro 2012 po nerwach na stadionach na pożywny posiłek do swoich restauracji zaprosi prałat Henryk Jankowski.

40 hektarów konopii odkryto we wsi Gołębiowo Średnie koło Gdańska. Policja sprawdza, czy są to konopie indyjskie, czy przemysłowe.