Agresywne postawy są niedopuszczalne, niezależnie od oceny etycznej stosowania metody in vitro - apelował do wiernych metropolita lubelski abp Józef Życiński. Z kolei metropolita warszawski, abp Kazimierz Nycz wezwał do modlitwy w obronie życia.

Policjanci z Olsztyna i Ostródy zatrzymali 50-latka, który przyznał się do brutalnego morderstwa swojego sąsiada. Zmasakrowane ciało ofiary w sobotę odnalazł wędkarz.

PiS robi zadymę, nie będzie porozumienia wokół uchwały Sejmu o 17 września - stwierdził w programie "Kawa na ławę" Stefan Niesiołowski z PO. A broniąc swoich słów o Katyniu oświadczył: - Kaczyński nie będzie decydował, kto jest patriotą. Nawet rodziny katyńskie nie mówią o ludobójstwie. Politycy SLD i PSL ripostowali: ta dyskusja szkodzi Polsce. - Niemcy nas rozgrywają, Rosjanie nas rozgrywają, a my się tu zakatujemy. To jakieś szaleństwo - stwierdził Eugeniusz Kłopotek z PSL.

Tadeusz Mazowiecki zbudował silne fundamenty niepodległego państwa. I niezależnie od zadym i konfliktów politycznych, krzywych ścian, które stawiano w tym budynku, on się nie zwalił - powiedział w TVN24 były działacz opozycji Władysław Frasyniuk, nawiązując do 20-lecia rządu pierwszego niekomunistycznego premiera.

Dlaczego Polacy przegrali ze Słowenią? Co zrobić z polską reprezentacją? Wyraź swoją opinię na ten temat. Wyniki sond analizowane będą w niedzielnym programie TVN24 "Barometr".

Policja nadal nie odnalazła kierowcy, który w piątkowy wieczór śmiertelnie potrącił dwie osoby przy drodze krajowej nr 92 niedaleko Spławia (Wielkopolskie). Funkcjonariusze podejrzewają, że mógł on porzucić auto za granicą.

Setki osób odgwizdało w Poznaniu 1001 dni do otwarcia Euro 2012. Na Starym Rynku uruchomiony został zegar odmierzający czas do rozpoczęcia turnieju. W niedzielę to już tylko 1000 dni.

- Nie byliśmy nieomylni, ani wszechmocni, ale chcieliśmy dobrze służyć Polsce i za tą dobrą służbę Polsce wszystkim, którzy przyłożyli do tego ręki, serdecznie dziękuję - powiedział pierwszy niekomunistyczny premier po 89’, Tadeusz Mazowiecki, przy okazji rocznicowego koncertu w stołecznym Teatrze Wielkim. Niedziela to trzeci dzień obchodów 20 rocznicy powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego.

To jest być może ostatnia próba znalezienia kompromisu – mówi marszałek Sejmu Bronisław Komorowski i zapowiada w TVN24, że sam przygotuje nowy projekt uchwały na rocznicę 17 września. W najbliższy wtorek zamierza spotkać się w tej sprawie z szefami klubów parlamentarnych.

Poseł Janusz Palikot swoją twarzą promuje gazetę - „Puls Biznesu” . Jak mówi, robi to za darmo, ale opozycja polityczna nie szczędzi mu krytyki, zaś rzecznik dyscypliny klubu kwituje ten fakt krótko „ Porozmawiamy o tym”. Tymczasem tę samą gazetę mają reklamować także inni politycy – a wśród nich wiceminister gospodarki.

- Marzę o chwili, kiedy pod krzyżem katyńskim Polacy i Rosjanie wspólnie pochylą się nad prawdą. Ale mam wrażenie, że spór o słowo „ludobójstwo”, nawet jeśli zostałby wygrany przez stronę polską, nie przybliży nas do siebie – powiedział w „24 Godzinach” Andrzej Celiński (Lewica). – Odstąpienie od tego słowa, to krok w tył w stosunkach Polska-Rosja – odpowiedział mu poseł PiS Zbigniew Girzyński.

Na sprzedaż wystawiono najdroższy dom w Polsce. Kupić może go każdy. Wystarczy mieć 105 milionów złotych. To tyle samo co prawie sto warszawskich Orlików czy modernizacja Dworca Gdańskiego. TVN Warszawa jako pierwsza pokazuje najdroższy dom w Polsce.

Jedna osoba zginęła, a cztery inne zostały ranne, gdy koło Mławy na Mazowszu bus zderzył się z pociągiem. Akcja ratunkowa nada trwa; bierze w niej udział również lotnicze pogotowie.

20-lecie powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego uczczono w stolicy w sposób szczególny: w miejscu, gdzie w 1989 roku mieścił się Komitet Wyborczy "Solidarności" odsłonięto tablicę pamiątkową. Komitet mieścił się przy Placu Konstytucji, w ówczesnej kawiarni o wdzięcznej nazwie "Niespodzianka".

Olbrzymi pożar zabił w nocy z piątku na sobotę około czterech tysięcy świń. Ogień wybuchł w przemysłowej chlewni w Radojewicach koło Inowrocławia (woj. kujawsko-pomorskie). Właściciel oszacował straty na ponad 3 mln. zł.

Makabrycznego odkrycia dokonał w sobotni poranek przypadkowy wędkarz w jednym z jezior w Ostródzie (województwo warmińsko-mazurskie): w wodzie znalazł ciało 25-letniego mężczyzny. Jak się okazało, był to zaginiony mieszkaniec pobliskiego osiedla.

- W ciągu roku Platforma Obywatelska powinna opracować kolejny projekt ustawy medialnej i doprowadzić do trzeciej próby wprowadzenia go w życie - zapowiada minister kultury Bogdan Zdrojewski. Jeszcze wczoraj szef klubu PO Zbigniew Chlebowski mówił, że Platforma nowej ustawy przygotowywać nie zamierza.

- Powołanie 20 lat temu pierwszego niekomunistycznego rządu Tadeusza Mazowieckiego było datą niezwykle ważną - nie tylko w historii Polski, ale też i innych państw naszego regionu - ocenił w Sopocie prezydent Lech Kaczyński.

Według biegłych wszystko wskazuje na to, że to fatalne warunki atmosferyczne były przyczyną piątkowej katastrofy awionetki w Pastewnikach na Dolnym Śląsku. W wypadku zginęły dwie osoby.