Kultura i styl

Kultura i styl

TVN Discovery przygotowuje wiele atrakcji, które widzowie zobaczą już wiosną. "Kod genetyczny" i "Motyw" to nowe seriale w ofercie TVN. Nie zabraknie też kontynuacji znanych programów, takich jak "MasterChef Junior", "Kuchenne rewolucje" czy "Efekt Domina". Równie interesująco prezentuje się oferta kanałów tematycznych.

- Moje myśli są bardzo emocjonalne i niecenzuralne, to jest taka pierwsza ocena świata. Dopiero potem przychodzi proces pisania, czyli filtrowania z emocji - powiedziała poetka Justyna Bargielska, która była gościem sobotniej "Xięgarni".

Wyburzanie trzech bloków mieszkalnych, które stały się symbolem przestępczości, handlu narkotykami i działalności grupy przestępczej kamorry rozpoczęło się w czwartek w Neapolu. W blokach zwanych "żaglami" nakręcono sceny głośnego serialu o tamtejszej mafii.

Nie dość, że mamy dosyć problemów z Koreą Południową w handlu, to dali jeszcze "Parasite" Oscara za najlepszy film roku - mówił na wiecu wyborczym w Colorado Springs Donald Trump. Południowokoreański film poruszający problem przepaści między biednymi i bogatymi jako pierwsza nieanglojęzyczna produkcja w historii dostał Oscara w tej kategorii.

Dzisiaj z państwem rozmawiam, ale nie wiem, czy jutro nie zasilę poczekalni w przychodniach onkologicznych - mówił w TVN24 aktor i reżyser Jerzy Stuhr, w przeszłości pacjent onkologiczny. Mówił o sytuacji pacjentów w Polsce i komentował gest Joanny Lichockiej. Posłanka PiS w Sejmie, podczas debaty nad przekazaniem mediom państwowym niemal dwóch miliardów złotych, które opozycja chciałaby przeznaczyć na leczenie raka, wykonała gest, który wiele osób odczytało jako pokazanie środkowego palca.