Kultura i styl

Kultura i styl

Niewinny wybryk, który czasem niespodziewanie pociąga za sobą konsekwencje, które mogą doprowadzić do rewolucji. Tak można streścić "Nędzników" francuskiego debiutanta Ladja Ly. Jeden z największych hitów francuskiego kina, nominowany między innymi do Oscara, dostępny w serwisie Player.pl.

"Nikt związany z produkcją filmu nie prosił o pozwolenie na zniszczenie historycznego zabytku w Polsce" - oświadczył na łamach magazynu "Empire" reżyser siódmej części "Mission: Impossible" Christopher McQuarrie. To reakcja na doniesienia, że twórcy filmu chcieliby na potrzeby jednej ze scen wysadzić ponad stuletni most w Pilchowicach (województwo dolnośląskie). Według reżysera to Polacy wyrazili zainteresowanie użyczeniem niedziałającego mostu.

"To jest coś absolutnie nowego w telewizji"

Twórcy festiwalu filmowego "Dwa Brzegi" nie zawiedli fanów kina. 14 edycja festiwalu ze względu na epidemię COVID-19 została zorganizowana w zupełnie nowej formule. Filmy można oglądać w internecie, za to artyści pojawili się w Kazimierzu Dolnym. Z publicznością spotkała się między innymi Gabriela Muskała, która jesienią pojawi się na antenie TVN w serialu "Królestwo kobiet". Z aktorką rozmawiała Ewelina Witenberg.