Tenisista Jerzy Janowicz, kulomiot Tomasz Majewski, pływak Radosław Kawęcki, biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk i sztangista Adrian Zieliński - to sportowcy, którzy zdaniem gości "Faktów po Faktach" odnieśli największy, sportowy sukces w mijającym 2012 roku.

Od nowego roku szpitale powinny wyposażać swoich pacjentów w opaski identyfikacyjne zakładane na nadgarstek. Będą w nich zakodowane informacje o chorym. Ma to ograniczyć ryzyko pomyłek i ułatwić personelowi identyfikację pacjentów.

Kontrola w Banku Tkanek Oka nie stwierdziła naruszenia przepisów - informuje prof. Jerzy Szaflik, odwołany w sierpniu ze stanowisk szefa banku i konsultanta krajowego w dziedzinie okulistyki. Zarzuty Ministerstwa Zdrowia nie miały uzasadnienia - ocenia na podstawie wyników kontroli resortowej.

Podejrzany o brutalne zabójstwo 78-letniego mieszkańca Radomska 27-latek trafi do aresztu - zdecydował sąd w Radomsku (Łódzkie). Ofiara zginęła od ciosów tępym narzędziem. Mieszkanie zostało splądrowane. Za zabójstwo podejrzanemu grozi dożywocie.

W dowolnym wydziale paszportowym, bez względu na miejsce zameldowania, będzie można od połowy stycznia złożyć wniosek o wydanie tego dokumentu. Od 2013 roku nie będzie też trzeba najpierw wymeldowywać się z dotychczasowego miejsca zamieszkania, by móc zameldować się w nowym.

- Uczmy się wzajemnego szacunku i przebaczenia - apeluje w liście z okazji świąt Bożego Narodzenia rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. prof. Antoni Dębiński. A rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Władysław Zuziak przekonuje o konieczności przebaczania, nawet prześladowcom.

- Nie będzie w Polsce wojny domowej, bo jesteśmy zbyt indywidualnie ze sobą posprzeczani - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 psycholog społeczny Janusz Czapiński. A Jacek Santorski dodał: - Jesteśmy za słabi na wojnę domową - ocenił.

Od piątku w 1 tys. 312 pożarach w całej Polsce zginęło 15 osób, w tym sześć w Wigilię. W poniedziałek do wszystkich pożarów doszło w mieszkaniach i domach rodzinnych - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy komendy głównej PSP Paweł Frątczak.

Do budowania dobra wspólnego poprzez codzienną pracę wezwał rodaków w orędziu wigilijnym prymas Polski abp Józef Kowalczyk. Przypomniał o żołnierzach, którzy pełnią służbę, by zapewnić pokój. Błogosławił też rodzinom i apelował o pogłębienie wiary.