Opublikowano część wyroków. KE: problemy zostają

Komisja Europejska odnotowała w środę publikację 21 z 23 zaległych orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, wskazując, że rozwiązuje to część problemów, ale nie wszystkie, jakimi KE zajmuje się w ramach prowadzonej wobec Polski procedury praworządności.

Medyczna marihuana w Europie i niezwykły przykład z Kanady

Legalizacja marihuany wzbudza od lat wielkie emocje, również w liberalnych państwach Europy Zachodniej. Jej zażywanie i kupowanie w niewielkich ilościach zalegalizowano jedynie w Holandii. Inaczej wygląda kwestia medycznej marihuany - na jej użycie zezwala 13 krajów na kontynencie.

Bałtyk wyrzucił na plażę dwumetrowego miecznika

Martwego miecznika wyrzuciło morze na plażę w Dźwirzynie (woj. zachodniopomorskie). Ta oceaniczna ryba jest rzadkim gościem w Bałtyku. Na razie nie wiadomo dlaczego padła. Zbadają to specjaliści ze Stacji Morskiej w Helu.

Jechał do umierającej siostry, nie zdążył. "Wpadłem w drogową pułapkę"

Spieszył się do Gdyni, do ciężko chorej siostry. Pan Stanisław z Łodzi nie zdążył jednak się pożegnać, bo w Krośniewicach (woj. łódzkie) nagle pod jego samochodem... urwała się droga. - Nie ma żadnych ostrzeżeń, żadnych barierek. Jezdnia po prostu ostro skręca - denerwuje się rozmówca tvn24.pl. Zarządcy drogi mówią jednak, że wszystko jest w porządku.

Zika w Polsce. "Nie trzeba izolować tych osób. Objawy ustąpią"

- Objawy zakażenia wirusem zika ustępują po około dwóch tygodniach - mówiła w TVN24 Małgorzata Bednarska z Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW. Badania przeprowadzone w laboratorium na UW potwierdziły obecność wirusa u dwóch mężczyzn, którzy wrócili z Dominikany i Kolumbii.

Rządowe spotkanie w sprawie Krymu. "Monitorujemy sytuację"

- Premier Beata Szydło rozmawiała we wtorek z przedstawicielami MON, MSZ, MSWiA, a także służb specjalnych na temat bieżącej sytuacji na Wschodzie, w szczególności ostatnich wydarzeń na Krymie - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Królik na promie. "To najsłodszy pasażer na gapę"

Na gapę promem pływał już kot As, teraz w jego ślady poszedł... królik. Zwierzę na pokładzie znalazła obsługa. Dziki królik przeprawił się promem z Karlskrony do Gdyni. Ostatecznie i tak wrócił do Szwecji.

Przegląd prasy. Znani historycy w obronie Muzeum II Wojny Światowej

- Jesteśmy zgodni, że Muzeum II Wojny Światowej, w jego obecnej formie, stwarzałoby wyjątkową szansę dla Polaków, by dowiadywali się o wojnie poza Polską, a dla zagranicznych zwiedzających - poznawania polskiej historii - piszą we wspólnym liście opublikowanych w "Gazecie Wyborczej" . Odnoszą się w ten sposób do pomysłu zmiany koncepcji niemal gotowego muzeum w Gdańsku.

Kary za zwrot "polskie obozy". Rząd przyjął projekt ustawy

Za zwrot typu "polski obóz" ma grozić do 3 lat więzienia - głosi przyjęty we wtorek przez rząd projekt Ministerstwa Sprawiedliwości. Ma on też umożliwić wytaczanie za takie zwroty procesów cywilnych, m.in. przez Instytut Pamięci Narodowej i organizacje pozarządowe.

Nowoczesna złożyła wniosek do prokuratury ws. Kaczyńskiego. PiS: "absurdalny"

Nowoczesna złożyła we wtorek w warszawskiej prokuraturze okręgowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o jego wypowiedź dotyczącą braku publikacji wyroku TK ws. nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Zdaniem Łukasza Schreibera z PiS wniosek to próba "politycznego bicia piany".

Ranking 500 najlepszych uczelni świata. Spadek UW i UJ

Uniwersytety Jagielloński i Warszawski to jedyne polskie uczelnie, które znalazły się w tzw. rankingu szanghajskim (ARWU) - liście 500 najlepszych uczelni świata. Znalazły się w piątej setce zestawienia. W poprzednich latach były w czwartej.

Szukają "złotego pociągu". "Anomalie wskazują na istnienie tunelu. Tam w środku coś jest"

Rok po tym, jak zgłosili odnalezienie "złotego pociągu", eksploratorzy ruszają do pracy. Na 65. kilometr trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych wjechał ciężki sprzęt, planowane jest wykonanie pierwszego przekopu, który ma pokazać, czy pociąg tkwi pod ziemią, czy też nie. Poszukiwacze są pełni nadziei, bo ostatnie badania wykazały anomalie, które mają wskazywać na istnienie tunelu w którym może znajdować się pancerny skład.

Pierwsza taka wizyta. Jan X nad Wisłą

Świat pozostaje zwykłym widzem tragedii w Aleppo - powiedział we wtorek w Warszawie prawosławny patriarcha antiocheński Jan X, który przyjechał do Polski z kilkudniową wizytą z Syrii, gdzie od 2011 r. trwa wojna domowa. Głowa prawosławnego patriarchatu Antiochii i całego Wschodu jest nad Wisłą po raz pierwszy, zostanie sześć dni.