Jak oszukać Polaków przed zimą? Podszyć się pod firmę handlującą węglem, wziąć pieniądze i zniknąć

- No proszę mi powiedzieć: czy to nie jest perfidia? - pytają ci, którzy skorzystali z usług atrakcyjnego cenowo dystrybutora węgla. - Jaki on tam dystrybutor? Oszust. Bierze pieniądze, nic nie dystrybuuje - denerwują się. Oszukanych, którzy zapłacili, a opału na zimę nie dostali, są setki. I to nie tylko klientów, bo fałszywi przedsiębiorcy podszyli się pod znane firmy. Policja wie o sprawie, ale rozkłada ręce: prowadzimy postępowanie, na razie strony nie zamkniemy, bo mamy w Polsce domniemanie niewinności.

Lekarze rodzinni stracą na rzecz pakietu onkologicznego?

Rewolucja w pracy lekarzy rodzinnych? Ministerstwo zdrowia chce im zabrać dodatkowe wynagrodzenie za leczenie chorych na serce, cukrzycę i choroby dróg oddechowych. W zamian podwyższeniu ma ulec tzw. stawka kapitacyjna. Lekarze w to ostatnie zapewnienie jednak nie wierzą. [Materiał "Faktów" TVN]

"Wartość" człowieka to ok. 150 dolarów. Policja uruchamia infolinię ws. handlu ludźmi

Handel ludźmi jest trzecim najbardziej dochodowym - po handlu bronią i narkotykami - przestępstwem - mówią policjanci. Wartość człowieka jest obecnie szacowana przez grupy przestępcze na ok. 150 dolarów. Eksperci wskazują, że wśród ofiar dominują kobiety, choć coraz więcej mężczyzn wykorzystuje się do pracy przymusowej, a całe rodziny do wyłudzania świadczeń socjalnych.

Zatrzymania domniemanych szpiegów w ramach rywalizacji wywiadów? "To może być informacja dla służb rosyjskich"

- Te zatrzymania są elementem rywalizacji pomiędzy wywiadami - tak Ryszard Kalisz skomentował w "Faktach po Faktach" polską aferę szpiegowską. Były szef MSWiA ocenił, że trwa właśnie największy od 25 lat konflikt pomiędzy służbami Rosji a służbami państw euroatlantyckich. - W Polsce nie było dekomunizacji z prawdziwego zdarzenia i teraz mamy tego konsekwencje - stwierdził natomiast Roman Giertych.

Amator sztuki ze złotym medalem za służbę. Ppłk Zbigniew J. szpiegował dla Rosji?

Oceniał filmy, słuchał rockowych kapel wojskowych, nadawał imiona szkołom, stowarzyszeniom przekazywał proporce z "najlepszymi życzeniami". To oficjalna, zawodowa strona, jaką szczyci się w internecie ppłk Zbigniew J., odznaczony Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Jaka jest nieoficjalna strona? - Wojskowy jest podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji. Z pobudek finansowych - poinformowała prokuratura.

Prawnik podejrzany o szpiegostwo trafi do aresztu

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanego o szpiegostwo prawnika Stanisława Sz. - poinformowała w piątek rzeczniczka Sądu Okręgowego w Warszawie. Prokuratura i ABW ustaliły, że podejrzany o szpiegostwo prawnik uczestniczył w posiedzeniach sejmowych komisji zajmujących się rynkiem paliw - dowiedział się portal tvn24.pl.

W Sejmie o aferze szpiegowskiej. "Udany strzał polskich służb w GRU"

Skończyło się posiedzenie speckomisji w sprawie zatrzymań mężczyzn podejrzanych o szpiegostwo. Posłowie przesłuchali w piątek szefów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego. - To, co powiedzieli, ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa państwa - poinformował poseł Stanisław Wziątek (SLD).

Dwa mandaty w 85 sekund. "Skok na kasę" czy "troska o bezpieczeństwo"?

- Mandat za prędkość? To mogę zrozumieć, ale to, że dwa fotoradary łapią mnie w ciągu minuty, to już zwykły skok na kasę! - denerwuje się łodzianka, która w lipcu jechała przez Biały Bór (zachodniopomorskie) nad morze. - Nie chodzi o pieniądze, tylko bezpieczeństwo - zapewnia burmistrz Białego Boru.

Rosyjski konsul honorowy miał informatyzować polskie urzędy. Będzie komisja śledcza?

PiS nie wyklucza złożenia wniosku o powołanie komisji śledczej, która miałaby wyjaśnić sprawę rosyjskiego konsula honorowego. Według mediów Andrzej Bendig-Wielowiejski, który jest szefem firmy Unizeto, miał odpowiadać za informatyzację polskich urzędów, m.in. Kancelarii Premiera, Ministerstwa Gospodarki, a także Narodowego Banku Polskiego.

Wybuch bulti z gazem w kamienicy, trzy osoby ranne

Trzy osoby ucierpiały w wyniku wybuchu butli z gazem w łódzkiej kamienicy. Z ogniem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej. - Jedną z osób musieliśmy ewakuować z okna za pomocą podnośnika - mówi tvn24.pl kpt. Adam Antczak z łódzkiej straży pożarnej.

Wydalenie rosyjskich dyplomatów? Kopacz: MSZ nie podejmie decyzji na wyrost

- To nie jest sprawa jednej czy dwóch decyzji. Gwarantuję, że MSZ nie podejmie decyzji na wyrost. Podejmie decyzje w oparciu o wiedzę - powiedziała w piątek premier Ewa Kopacz, odnosząc się do informacji medialnych o możliwości wydalenia z Polski rosyjskich dyplomatów w związku z aferą szpiegowską.

Łódzki mural jak płaskorzeźba. Zobacz, jak powstawał

Chociaż w Łodzi roi się od niezwykłych murali, ten i tak wyróżnia się z tłumu. Niezwykły obraz na ścianie jednej z kamienic w sercu miasta został "namalowany" za pomocą wiertarek i młotów. Jego autorem jest gwiazda światowego street artu, portugaliczyk Vhils.

Biletomaty są dla tych, co bilet już mają. "Niech pan wysiada, bo będzie mandat!"

- Halo, biletomat w tramwaju nie działa - zgłaszamy na infolinii Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi. - A nie ma pan gotówki? To niech pan wysiada, bo będzie mandat! Wiem, że pan chciał kupić, ale taki jest regulamin - słyszymy w słuchawce. Portal tvn24.pl sprawdził, ile (nerwów) pasażera może kosztować awaria biletomatów.

Sondaż: PO i PiS łeb w łeb. W Sejmie pięć partii

Po 34 proc. poparcia otrzymałyby PO i PiS, gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Do Sejmu weszłyby jeszcze: SLD z 9-proc. poparciem, Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego - 7 proc. i PSL - 6 proc.

"Nie ma w tym nic dziwnego". Szef BBN o aferze szpiegowskiej

W Europie trwa wojna informacyjna i rutynowa walka wywiadów i kontrwywiadów - ocenił szef BBN Stanisław Koziej. Skomentował w ten sposób zatrzymanie przez ABW osób podejrzewanych o szpiegostwo. - Nie ma w tym nic dziwnego - podkreślił Koziej.

Rostowski bez ministerialnej teki. PSL powiedziało "nie"

Jacek Rostowski nie będzie szefem doradców premier Ewy Kopacz - to już w czwartek potwierdziła Ewa Kopacz. Teraz pewne jest też, że mianowaniu Jacka Rostowskiego na ministra bez teki sprzeciwiał się rządowy koalicjant. Według szefa ludowców Janusza Piechocińskiego, naruszyłoby to układ koalicyjny. W "Jeden na jeden" wicepremier zapewniał jednak, że nie stawiał sprawy na ostrzu noża.

"Mamy do czynienia ze szpiegostwem na rzecz kierunku wschodniego"

To smutne, że polski oficer zdradza ojczyznę dla niskich pobudek - powiedział w "Jeden na jeden" wicepremier Janusz Piechociński, komentując zarzut pracy na rzecz obcego wywiadu, jak usłyszał w czwartek oficer Wojska Polskiego. Taki zarzut postawiono także drugiej zatrzymanej osobie - prawnikowi jednej z warszawskich firm.

W Himalajach poprawiła się pogoda. Znów szukają turystów

Po kilkunastu godzinach przerwy w poszukiwaniach, wymuszonej pogorszeniem pogody i zmrokiem, w Himalajach wznowiono poszukiwania ofiar lawin. Według nepalskich mediów, dotychczas znaleziono 30 ciał. Według ostatniej informacji polskiego MSZ zginęło trzech Polaków.

Przegląd prasy: Szpitale tracą na leczeniu eboli

Dwa dni leczenia pacjenta z podejrzeniem zakażenia wirusem ebola kosztowały ponad 17 tys. zł. Szpital w Cieszynie nie dostał ani grosza, bo NFZ nie ma takiej procedury w swoim katalogu - pisze "Gazeta Wyborcza".

Polska i włoska policja łączą siły

Wyznaczenie punktów kontaktowych oraz współpracę w zwalczaniu i wymianę informacji dotyczących grup przestępczych – zakłada porozumienie podpisane w czwartek pomiędzy polską i włoską policją. Wejdzie ono w życie za 15 dni.

46 profesorów wertuje doktorat Marka Goliszewskiego

46 pracowników naukowych Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zapoznaje się od kilku dni na polecenie rektora UW z doktoratem prezesa Business Centre Clubu, Marka Goliszewskiego. Środowisko uczelniane podzielił spór o jakość pracy i ewentualny konflikt interesów, zastrzeżenia ma minister nauki i szkolnictwa wyższego.