Neumann: nie możemy przerwać blokady mównicy

- Nie ma takiej możliwości, żeby Platforma Obywatelska pozwoliła na krycie czy tuszowanie oszustw PiS-u - powiedział w "Jeden na jeden" Sławomir Neumann. Szef klubu PO zapowiedział, że jeśli w środę marszałek Marek Kuchciński nie wznowi poprzedniego posiedzenia Sejmu, posłowie Platformy będą blokowali mównicę.

Waszczykowski rozmawiał z Kissingerem i gen. Flynnem

Stany Zjednoczone uważają Polskę za wiarygodnego sojusznika i wywiążą się z sojuszniczych zobowiązań wobec naszego kraju – powiedział na zakończenie wizyty w Nowym Jorku minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Szef MSZ rozmawiał wcześniej z Henrym Kissingerem i gen. Michaelem Flynnem.

Kolejni Amerykanie wylądowali w Polsce

Ok. 300 amerykańskich żołnierzy, którzy będą stacjonowali w Polsce, wylądowało w nocy z wtorku na środę na lotnisku Ławica w Poznaniu. Centralne uroczystości związane z powitaniem amerykańskiej brygady odbędą się w sobotę w Żaganiu (woj. lubuskie).

Prezydent wręczył nominacje nowym dowódcom

Dowódca operacyjny gen. dyw. Sławomir Wojciechowski i dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. bryg. Wiesław Kukuła odebrali we wtorek nominacje z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. - Rozwój wojska jest nie tylko potrzebą chwili, ale zadaniem dziejowym - powiedział prezydent.

"Hełm z godziny na godzinę staje się coraz cięższy"

Pierwsi amerykańscy żołnierze są już w Polsce. Docelowo grupa bojowa z USA stacjonująca w naszym kraju będzie liczyć 3,5 tys. ludzi, ponad 400 pojazdów gąsienicowych i ponad 900 kołowych, w tym 87 czołgów, ponad 400 samochodów Humvee i 144 bojowe wozy piechoty Bradley. W drodze do Polski amerykańskim pancerniakom towarzyszył reporter "Faktów" TVN, Dariusz Prosiecki. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Tusk pozostanie w Brukseli? "Skomplikowana układanka stanowisk"

Skomplikowana unijna układanka, w której znalazł się Donald Tusk. Czy pozostanie na drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej? - Chadecy utrzymują, że układ sił w parlamencie nie ma i nie powinien mieć wpływu na jego losy - mówił korespondent TVN24BiS Maciej Sokołowski.

Nowe posiedzenie i od razu przerwa. Burzliwy dzień w Sejmie

Środowe obrady Sejmu miały ruszyć w południe, jednak przez wiele godzin toczyły się negocjacje na temat sposobów zakończenia kryzysu sejmowego. W tym czasie Senat przyjął bez poprawek budżet. Zdaniem PiS zamyka to sprawę kontrowersji wokół sposobu przyjęcia tej ustawy. PO zapowiada, że nie zrezygnuje ze swoich postulatów i będzie kontynuować protest na sali plenarnej.

Opozycja "w pieczarze" u Schetyny. Kolejne spotkanie rano

Szef PO Grzegorz Schetyna spotkał się we wtorek wieczorem w Sejmie z liderami Nowoczesnej Ryszardem Petru i PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Rozmowa dotyczyła m.in. scenariuszy na środę, kiedy to ma rozpocząć się kolejne posiedzenie Sejmu.

Tyszka: wierzę w resztki rozumu posłów Platformy

- Tu nie ma mowy o żadnym blokowaniu mównicy marszałka - powiedział poseł Bartosz Arłukowicz pytany w "Faktach po Faktach", czy w środę protest posłów na sali sejmowej zostanie przerwany. Poseł PO podkreślił, że nie chce negocjować, gdyż - jak twierdzi - zostało złamane prawo. Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu, stwierdził z kolei, że okupowanie mównicy "kompromituje nas w oczach świata".

"Polska zwycięży wbrew swoim wrogom, wbrew zdrajcom"

- Ci wszyscy, którzy dzisiaj za wszelką cenę chcą bronić kłamstwa, którzy chcą za wszelką cenę służyć tym, którzy są wrogami Polski, ci wszyscy będą się wstydzić i poniosą konsekwencje moralne, a tam, gdzie łamią prawo także i inne tego wszystkiego, co czynią przeciwko narodowi, przeciwko Polsce - mówił podczas miesięcznicy smoleńskiej prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Jest zawiadomienie ws. podejrzenia oszustwa na szkodę KOD

Do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie wpłynęło zawiadomienie ws. podejrzenia oszustwa na szkodę KOD. Miało do niego dojść przy zbiórkach publicznych. Chodzi o faktury, które wystawiała dla KOD firma Mateusza Kijowskiego. Prokuraturę zawiadomiła osoba prywatna.

Kijów i Warszawa o akcie wandalizmu w Hucie Pieniackiej

Ukraińskie MSZ potępiło zniszczenie pomnika Polaków, którzy zostali zamordowani w 1944 roku w Hucie Pieniackiej (obecnie obwód lwowski na zachodzie Ukrainy). W związku z incydentem polskie MSZ zażądało natychmiastowego zbadania sprawy, ustalenia sprawców i ich ukarania.

Wpadka szefa MSZ: rozmawialiśmy z dyplomacją San Escobar

Szukający w Nowym Jorku poparcia dla starań Polski o niestałe miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ Witold Waszczykowski powiedział w rozmowie z dziennikarzami, że polscy dyplomaci odbyli w ostatnich miesiącach spotkania m.in. z przedstawicielami karaibskiego "San Escobar". Problem w tym, że takie państwo nie istnieje. Do pomyłki odniósł się rzecznik MSZ.

Kancelaria Sejmu apeluje do posłów PO. Jest odpowiedź Neumanna

Posłowie pozostaną na sali do poddania pod głosowanie ustawy budżetowej po wznowieniu 33. posiedzenia Sejmu - odpowiedział Sławomir Neumann na pismo szefowej Kancelarii Sejmu Agnieszki Kaczmarskiej. Apelowała ona do posłów PO o opuszczenie sali plenarnej do godz. 12.00 we wtorek. W środę w południe mają się rozpocząć obrady Sejmu.

Już po spotkaniu ws. kryzysu sejmowego. "Nie ma porozumienia"

Zakończyło się kolejne spotkanie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego z liderami ugrupowań sejmowych ws. możliwości rozwiązania kryzysu parlamentarnego. W spotkaniu wzięli udział szefowie: PiS, PSL, Nowoczesnej i Kukiz'15. Nie uczestniczył w nim szef PO. Ryszard Petru po spotkaniu oznajmił, że porozumienia nie ma.

Rząd: nie pracujemy nad wypowiedzeniem konwencji antyprzemocowej

"Rząd aktualnie nie pracuje nad wypowiedzeniem konwencji antyprzemocowej" - tak Sebastian Kaleta, rzecznik ministra sprawiedliwości, odniósł się do informacji Rzecznika Praw Obywatelskich, że do pełnomocnika rządu ds. równego traktowania pod koniec listopada 2016 r. wpłynął przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt wniosku o wypowiedzenie konwencji.

"Udział mediów powoduje chaos". Nowa prezes TK wprowadza ograniczenia

Decyzją nowej prezes Trybunału Konstytucyjnego sędzi Julii Przyłębskiej, na terenie TK zakazano dziennikarzom rejestrowania dźwięku i obrazu, w tym fotografowania - informują media. Przedstawiciele redakcji będą mogli przebywać na sali rozpraw bez możliwości nagrywania i fotografowania w trakcie obrad - potwierdziło biuro prasowe TK w rozmowie z tvn24.pl. Ekipa TVN24 także nie została wpuszczona na salę obrad.

"PiS jeszcze pójdzie po rozum do głowy", a "obywatele już podjęli decyzję". Głosy za reformą i przeciw niej

Myślę, że nie wszystko jeszcze stracone. PiS jest doskonały w błyskawicznym przeprowadzaniu ustaw przez Sejm, więc może pójdą jeszcze po rozum do głowy, kiedy zobaczą, jak bardzo narozrabiali - oceniła była minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska (PO). Na jej zarzuty odpowiedział Stanisława Pięta (PiS), wyjaśniając, że rodzice sami zachęcają PiS do przeprowadzenia reformy edukacji i przestrzegają przed jakimikolwiek spowolnieniami.