Siemoniak: Niemcy nie powinni nas uczyć solidarności

- Polskie stanowisko ws. uchodźców jest przepełnione solidarnością i dużą wyobraźnią co do tego, że doraźnymi, szybkimi decyzjami nie rozwiążemy problemu - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 minister obrony Tomasz Siemoniak. Dodał, że w tej sprawie Niemcy nie powinni nas uczyć solidarności.

Sprzedawała na opał dokumenty z danymi pacjentów, podawała się za pielęgniarkę

Dokumentacja medyczna z intymnymi informacjami o stanie zdrowia pacjentów była pokątnie sprzedawana na… opał. Wszystkie tropy prowadzą do byłej recepcjonistki jednego z oddziałów szpitala w Chrzanowie. Kobieta miała nie tylko handlować dokumentami, ale również podawać się za pielęgniarkę. Po interwencji reporterów "Blisko Ludzi" TTV Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zapowiada kontrolę w szpitalu.

Dudapomoc okazała się fikcją. Ludzie rozczarowani

13 maja, w trakcie kampanii wyborczej Andrzeja Duda, szefowa jego sztabu Beata Szydło ogłosiła decyzję o utworzeniu Dudapomocy - inicjatywy mającej wyjść naprzeciw obywatelom. Twarzą firmował ją europoseł Janusz Wojciechowski, wtedy murowany kandydat na prezydenckiego ministra. Dziś w kancelarii go nie ma, tak jak nie ma Dudapomocy. Materiał magazynu "Czarno na Białym".

Sondaż: dlaczego większość Polaków nie wzięła udziału w referendum?

22 proc. badanych nie wzięło udziału w niedzielnym referendum, ponieważ miało o nim za mało informacji lub nie wiedziało, że się odbywa - wynika z sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Zdaniem 12 proc. respondentów pytania dotyczyły spraw nieistotnych, a dla 7 proc. były niezrozumiałe.

"Dostaliśmy po głowie i mamy nauczkę"

Mamy już nauczkę za sobą i nigdy nie będziemy mówili, żeby organizować jakiekolwiek kolejne polityczne referendum. Instytucja referendum nie jest od tego - powiedziała w "Kropce nad i" rzeczniczka sztabu wyborczego PO Joanna Mucha, odnosząc się do wyników niedzielnego plebiscytu.

"20 tys. zł w trzy minuty". Polskie parafie odpowiadają na apel Franciszka ws. uchodźców

- W ciągu trzech minut zebraliśmy 20 tys. złotych. Wierni zadeklarowali płacenie czynszu, pomoc wszelaką. Możemy powiedzieć, że jesteśmy gotowi na przyjęcie uchodźców - mówi ks. Radosław Rakowski z parafii św. Floriana w Poznaniu. To jeden z przykładów odpowiedzi na apel papieża Franciszka o przyjęcie imigrantów przez katolickie wspólnoty. Nie wszystkie parafie są jednak tak gotowe do niesienia pomocy.

Która ordynacja wyborcza jest najlepsza: proporcjonalna, JOW, a może STV?

Niezależnie od tego, jakim wynikiem zakończą najbliższe wybory do Sejmu, będą prawdopodobnie ostatnimi z obowiązującą dziś ordynacją. Wszystkie partie chcą zmian, choć nie wiadomo, jaki miałby być nowy system rozdzielania mandatów. Warto przyjrzeć się temu, jak funkcjonuje obecna ordynacja i jakie są alternatywy.

Szydło: referendum to kompromitacja, Polacy pokazali PO czerwoną kartkę

- Bronisław Komorowski, przerażony po porażce w pierwszej turze wyborów prezydenckich, chciał zrobić wszystko, żeby przechylić szalę wyniku wyborczego na swoją stronę. Rozpisał referendum, które było tylko i wyłącznie elementem kampanii wyborczej. Była na to zgoda polityków PO - podsumowała niedzielne głosowanie kandydatka PiS na premiera Beata Szydło.

Mniej Polaków popiera przyjęcie uchodźców

56 proc. Polaków jest za przyjęciem, przynajmniej na pewien czas, uchodźców z krajów objętych konfliktami zbrojnymi - wynika z sondażu CBOS. W porównaniu do maja, gdy pytano o to po raz pierwszy, grupa osób wyrażających taką wolę zmniejszyła się o 16 pkt. proc.

Przegląd prasy: Luksusowe wczasy szefa "Solidarności"

Luksusowy apartament, jedzenie i alkohol na koszt hotelu, darmowe zabiegi odnowy biologicznej - tak według "Newsweeka" miały wyglądać wczasy przewodniczącego "Solidarności". W wydanym wczoraj oświadczeniu Piotr Duda twierdzi, że publikacja tygodnika powstała "na zamówienie", by obniżyć zaufanie do związku i jego lidera. Na wtorek zapowiedział zwołanie konferencji prasowej, na której odniesie się do zarzutów.

"Jeszcze z taką frekwencją się nie spotkałam"

Bardzo niska frekwencja - komentowali w rozmowie z reporterami TVN24 przewodniczący obwodowych komisji wyborczych. - Od kiedy pracuję w komisji, z taką frekwencją się nie spotkałam - powiedziała po zakończeniu głosowania w referendum przewodnicząca Obwodowej Komisji nr 36 w Białymstoku, gdzie frekwencja wyniosła 7,8 proc.