Dziennikarz Tomasz Terlikowski, publikując materiały związane z płcią i seksualnością posłanki Anny Grodzkiej, naruszył jej dobra osobiste - orzekł we wtorek Sąd Apelacyjny w Warszawie, oddalając apelacje stron i utrzymując tym samym wyrok sądu okręgowego. Terlikowski nie zapłaci jednak kary finansowej, o co wnioskowała posłanka. Dziennikarz zastanawia się nad złożeniem kasacji.

Potwierdziły się wcześniejsze nieoficjalne informacje. Między innymi do bazy w Polsce trafi zapas uzbrojenia dla amerykańskich żołnierzy, którzy mogliby zostać przysłani do naszego kraju w wypadku poważnego kryzysu. Sekretarz obrony USA Ashton Carter potwierdził podczas wizyty w stolicy Estonii Tallinie, że sprzęt zostanie umieszczony w szeregu krajów Europy Wschodniej w reakcji na agresywną politykę Rosji. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Na kary więzienia w zawieszeniu i grzywny skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Lublinie dwoje studentów z Poznania, 20-letniego Marcina S. i 19-letnią Lindę M., oskarżonych o utrudnianie postępowania karnego ws. zabójstwa małżeństwa N. w Rakowiskach (Lubelskie).

Na posiedzeniu prezydium Sejmu Radosław Sikorski złożył rezygnację ze funkcji marszałka Sejmu. Kandydatką na to stanowisko z ramienia PO będzie Małgorzata Kidawa-Błońska, a SLD - Jerzy Wenderlich. Nie jest też wykluczone, że swojego kandydata zgłosi PSL. - Każdy klub ma takie prawo - powiedział szef klubu PSL Jan Bury.

W sobotę z Frankfurtu nad Odrą przyleci do Słubic pierwszy dron aborcyjny z pigułkami poronnymi. Organizatrzy akcji chcą zwrócić w ten sposób uwagę na trudności, jakie w dostępie do aborcji mają Polki.

Joanna Mucha to prawdziwa, rzeczowa i zaangażowana osoba - mówiła w "Jeden na jeden" Barbara Nowacka, współprzewodnicząca Twojego Ruchu. Była minister sportu - jak ogłosiła w poniedziałek premier Ewa Kopacz - została rzecznikiem sztabu wyborczego. Nowacka przekonywała także, że lewica ma szansę na sukces w wyborach parlamentarnych, jeśli powstanie jedna lista. Czas na porozumienia jest - jak zaznaczyła - do 6-7 lipca.

Rodzice prezesa "Wolnych Konopi" w areszcie. Są podejrzani o przywiezienie do Polski ponad litra oleju z konopi. Ich syn tłumaczy, że wyciąg był sprowadzany do celów leczniczych - dla chorej babci - ale prawo na to nie pozwala. Sprawa już stała się polityczna. Materiał "Faktów" TVN.

Tysiące euro w szafie i za kaloryferem. Grecy w obawie przed bankructwem państwa wyciągają pieniądze z banków. Nie czekają, bo dawno już zbankrutowało ich zaufanie do polityków. Zaskoczeni mogą być turyści. Dlatego premier Kopacz ostrzega - na wakacje weźcie gotówkę. Materiał z programu "Fakty z zagranicy" (TVN24 Biznes i Świat, godz. 20).

- Macierewicz jest o rok starszy od Kaczyńskiego i nie przypuszczam, by zasiadł w rządzie Beaty Szydło. W PiS jest myśl o pewnej zmianie pokoleniowej - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Zbigniew Girzyński (niezrz.). Zdaniem Mirosława Drzewieckiego (PO) człowiekiem, który i tak w PiS "trzyma w ręku wszystkie sznurki" jest Jarosław Kaczyński.

- Mam nadzieję, że do tego nieszczęścia dla Polski nie dojdzie i PiS nie wygra jesiennych wyborów - powiedział w "Kropce nad i" Stefan Niesiołowski z PO. W jego opinii Beata Szydło, która jest kandydatką PiS na premiera, niczym się nie wyróżnia.

Marcin Kierwiński będzie szefem sztabu PO w wyborach parlamentarnych, Joanna Mucha rzecznikiem sztabu - poinformowała premier Ewa Kopacz w poniedziałek wieczorem. Małgorzatę Kidawę-Błońską na stanowisku rzecznika rządu zastąpi Cezary Tomczyk.

- Podczas tego pół roku Miller mnie już wieszał na drzewach jako kościotrupa, ścinał mi głowę, ale demokratyczne sądy pokazały, że jest całkowicie inaczej - mówił w "Faktach po Faktach" Grzegorz Napieralski. W poniedziałek sąd partyjny SLD złagodził marcową decyzję w jego sprawie, ukarał go upomnieniem i zezwolił na pełnienie przez niego funkcji w partii.