Dyrektor schroniska wyrzucił koty. "Widzę, jak się opalają, bawią na łące"

Dyrektor Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej - z zawodu weterynarz - wyrzucił 35 kotów, którymi wcześniej się opiekował. Część zwierząt zaginęła, część koczuje pod siatką schroniska. Eksperci nie ma mają wątpliwości, że koty nie przeżyją zimy, a zachowanie dyrektora nazywają przestępstwem. Kierownik schroniska nie ma sobie jednak nic do zarzucenia. - Nie złamałem przepisów! - upiera się. Materiał programu "Uwaga".

Ewakuacja gospody, blokada drogi. Powód: tajemnicza beczka

Przewożona do utylizacji beczka z nieznaną substancją stała się powodem ewakuacji około 100 osób oraz blokady drogi. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kruszyn koło Bolesławca (woj. dolnośląskie). Informację o akcji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Lot w dzień, więc przyjemnie". Prezydent już w Nowym Jorku

Prezydent Andrzej Duda z małżonką przybył w sobotę wieczorem do Nowego Jorku, gdzie w przyszłym tygodniu weźmie udział w 71. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, a także w szczycie ONZ dotyczącym migracji i uchodźców. Spotka się też z amerykańską Polonią. - Będziemy walczyć o to niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa (ONZ) - mówił prezydent korespondentowi "Faktów" TVN w USA.

77. rocznica sowieckiego ataku na Polskę

77 lat temu, 17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski.

Idź na plażę i rzuć "piaskiem w raka"

Fundacja "Trzeba Marzyć" znów bierze sprawy w swoje ręce, a właściwie... nogi. Wolontariusze i sympatycy zapraszają na charytatywny marsz z kijkami. Wszystko po to, by zebrać środki na spełnianie marzeń chorych dzieci. Wystarczy kupić bilet-cegiełkę i pojawić się na plaży.

Niemiec płakał, jak sprzedawał? "Cofasz licznik i wystawiasz na aukcję"

Jedna z najważniejszych tajemnic handlarzy samochodami to tzw. korekcja licznika. Jak przekonał się reporter "Czarno na białym", to zabieg powszechny, a bez niego praktycznie nie da się funkcjonować na rynku używanych samochodów. Jaka jest tajemnica sprowadzanych samochodów z niskim przebiegiem, którymi - jak głosi jedno z nieśmiertelnych haseł sprzedawców - niepaląca pani jeździła jedynie na zakupy?

Oficerowie pobili policjantów. Usłyszeli zarzuty

Byli agresywni, obrażali obsługę jednego z hoteli w Giżycku, a kiedy na miejsce przyjechali policjanci, doszło do awantury i bójki. Byli to oficerowie Wojska Polskiego (jednym z nich jest syn znanego generała WP), którzy grozili policjantom pozbawieniem życia, wyzywali ich i pobili. Usłyszeli już zarzuty. Grozi im do trzech lat więzienia. Decyzją Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych zostaną wydaleni ze służby. Pierwszą informację dostaliśmy na Kontakt 24.

Giertych o podkomisji smoleńskiej: manifestacja pogardy dla prawdy

- To była klęska Antoniego Macierewicza, bo nie znalazł żadnych dowodów na zamach - powiedział w "Faktach po Faktach" Roman Giertych, pytany o czwartkową konferencję nowej podkomisji smoleńskiej. Jak ocenił, to "wszystko jest tak mało poważne, że pamięć o ofiarach przeradza się w groteskę".

Prokuratura wraca do sprawy "wampira z Bytowa". Sprawdzą zbrodnie sprzed lat

Prokuratura Regionalna w Gdańsku sprawdzi, czy dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii uda się przypisać "wampirowi z Bytowa" niewyjaśnione zbrodnie sprzed ponad 20 lat. Pomóc mają funkcjonariusze z gdańskiego "Archiwum X". Leszek Pękalski od 24 lat jest w więzieniu. Został skazany za jedno morderstwo, w śledztwie przyznawał się do 90 zbrodni, a oskarżono go o 17.

"To jest ten moment, który zapamiętamy jako czarny dzień polskiej edukacji"

- To jest szaleństwo i początek wielkiego chaosu - tak w rozmowie z TVN24 Joanna Kluzik-Rostkowska oceniła reformę oświaty przedstawioną w piątek przez szefową MEN Annę Zalewską. Platforma Obywatelska zapowiedziała już złożenie wobec minister wotum nieufności. - Zmiany odbędą się kosztem dzieci - przekonywała z kolei Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna).

Piesi uciekają z przejścia. Przed ciężarówką

Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych w Mirosławcu (woj. zachodniopomorskie). Mało brakowało a kierowca ciężarówki potrąciłby pieszych, którzy próbowali przejść na drugą stronę jezdni. Całą sytuację zarejestrował wideorejestrator umieszczony w nieoznakowanym radiowozie.

KRS: zachowanie Jakiego "naganne". Ten odpowiada: atakują mnie, bo się boją

Krajowa Rada Sądownictwa przyjęła właśnie stanowisko ws. działania wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego. Członkowie KRS ocenili zachowanie Jakiego jako naganne. Za niedopuszczalne uznali także grożenie sędzi prowadzącej rozprawę konsekwencjami dyscyplinarnymi. Do sprawy Jaki odniósł się na Twitterze. Jego zdaniem KRS boi się reformy sądownictwa.

"W momencie porodu dziecko nie żyło". Pijana matka uniknie zarzutów?

Znane są wyniki sekcji zwłok dziecka, które urodziło się martwe we wtorek w zgierskim szpitalu (woj. łódzkie). Matka miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie, ale kobieta może uniknąć prokuratorskich zarzutów. - Sekcja potwierdziła, że płód obumarł jeszcze przed akcją porodową - informują śledczy.

Kierowcy skarżą się na ataki w Calais. Szef MSZ odpowiada

Polscy przewoźnicy podróżujący przez Kanał La Manche chcą lepszej ochrony. Kierowcy twierdzą, że są bezbronni wobec ataków imigrantów koczujących we francuskim Calais. W liście do premier dodają, że skala problemu nasila się z dnia na dzień. - Będziemy zwracać uwagę francuskim władzom, by dbały o bezpieczeństwo - mówi minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.