Premier Donald Tusk zaprosił na godz. 17 w czwartek na spotkanie w sprawie sytuacji na Ukrainie m.in. byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, byłego premiera Włodzimierza Cimoszewicza, a także liderów partii opozycyjnych i europosłów zajmujących się sprawami Ukrainy - poinformowała rzeczniczka rządu.

Trwają akcje poparcia, zbiórki pieniędzy i leków na rzecz protestujących na Ukrainie. W Kijowie są wolontariusze, którzy obserwują przypadki naruszenia praw człowieka i pomagają rannym. Ukraińcy przebywający w Polsce proszą o pomoc w składaniu wniosków o status uchodźcy.

Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek rzucają młotem pod mostem. Szymon Ziółkowski trenuje przy ul. Przepadek, gdzie rzuty kończą się uderzeniem młota w ogrodzenie Orlika. Jan Szymański, zamiast na łyżwach, trenuje na wrotkach, a saneczkarki z Gorzowa Wielkopolskiego przygotowują się na samodzielnie wykonanym torze w lesie. - Fajnie byłoby po treningu móc się wykąpać w ciepłej wodzie - mówi złoty medalista w rzucie młotem z Sydney.

Śledczy postawili 34-letniemu Mariuszowi R. zarzut paserstwa. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Nie przyznał się do winy. Podejrzewany jest o prowadzenie bmw, które w weekend policjanci ścigali ulicami Łodzi. Podczas pościgu radiowóz zderzył się z przypadkowym samochodem, zginął człowiek. Dwóch funkcjonariuszy, ciężko rannych, trafiło do szpitala.

Premier Donald Tusk zapowiedział w Sejmie, że będzie wzywał do wprowadzenia sankcji osobistych i finansowych wobec "sprawców ukraińskiego nieszczęścia". Zaznaczył jednocześnie, że nie ma wątpliwości, iż za przemoc w Kijowie odpowiada władza, a nie opozycja. Prezes Jarosław Kaczyński nagrodził te słowa szefa rządu oklaskami. Premier nie został dłużny i po przemówieniu prezesa PiS również bił brawo.

33 proc. osób, które zamierzają wziąć udział w wyborach parlamentarnych, chce głosować na PiS. Na PO zagłosowałoby 22 proc. - wynika z sondażu TNS Polska. Do Sejmu weszłyby ponadto: SLD - 10 proc. poparcia, Twój Ruch oraz PSL - po 5 proc.

Będę jednoznacznie wzywał do wprowadzenia sankcji wobec "sprawców ukraińskiego nieszczęścia" - zapowiedział w Sejmie premier Donald Tusk. Dziś wieczorem w "Kropce nad i" i "Faktach po Faktach" - o Ukrainie, możliwych wyjściach z konfliktu i roli Polski w rozwiązaniu kryzysu w Kijowie. Gośćmi będą premier Donald Tusk i b. prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Ksiądz michalita Wojciech G. trafi do tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy - orzekł w środę Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa. Posiedzenie było niejawne. Podejrzany został na nie doprowadzony przez policję. Ksiądz G. został aresztowany.

Na spotkaniu z szefami unijnych państw i instytucji będę wzywał do wprowadzenia sankcji, które powinny dotknąć sprawców ukraińskiego nieszczęścia. Sankcji osobistych i finansowych - powiedział w Sejmie premier Donald Tusk, przedstawiając informacje na temat Ukrainy. Zaznaczył jednocześnie, że nie ma wątpliwości, iż za przemoc w Kijowie odpowiada władza, a nie opozycja. Prezes Jarosław Kaczyński nagrodził te słowa szefa rządu brawami.

Prof. Rafał Lemkin, twórca pojęcia ludobójstwa, wyprzedził sobie współczesnych, zajmując się problemem totalitaryzmów i terroryzmu - tak o polskim prawniku mówił prof. Adam Rotfeld z okazji wydania w Polsce książki Lemkina "Rządy państw Osi w okupowanej Europie".

To był jego pierwszy dzień w pracy. Kiedy po pierwszej w nocy wracał od klienta, któremu dostarczył pizzę, uderzył w niego nieoznakowany radiowóz. 40-letni mieszkaniec Łodzi zginął, bo znalazł się na trasie policyjnego pościgu za uciekającym ulicami miasta kierowcą bmw. Dlaczego ten pościg skończył się wypadkiem i śmiercią niewinnego człowieka?

Policjanci zatrzymali 34-latka podejrzewanego o to, że prowadził bmw, które w weekend policjanci ścigali ulicami Łodzi. Okazał się nim więzień na przepustce. Podczas pościgu w zderzeniu radiowozu z mazdą zginął 41-latek, a dwóch policjantów zostało ciężko rannych.