300 agentów przeciwko gangowi stręczycieli. Jego ofiarą padło 250 kobiet

Policjanci z CBŚP i BSW roztaczali parasol ochronny nad gangiem, którego ofiarą padło co najmniej 250 kobiet – wynika z ustaleń małopolskich prokuratorów ścigających przestępczość zorganizowaną. Prokuratura pod koniec stycznia wysłała przeciwko gangsterom trzystu funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Straży Granicznej.

Amelia i Marcel, potem Ania i Marcin, a teraz Alinka i Maciuś. Trzecie bliźniaki w rodzinie

Alinka i Maciuś przyszli na świat 30 stycznia w Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że bliźnięta są trzecimi w rodzinie Katarzyny i Andrzeja Juzwiszynów z Opolszczyzny. Amelia i Marcel urodzili się 10 lat temu, a Ania i Marcin to 5-latki. - Poradziliśmy sobie z czwórką, poradzimy sobie też z szóstką - zapowiada dumny ojciec dzieci.

Poseł prosił o nagrania z monitoringu w Białymstoku. Straż Miejska odmawia

Straż Miejska w Białymstoku poinformowała, że nie udostępni posłowi Nowoczesnej Krzysztofowi Truskolaskiemu nagrań z monitoringu miejskiego. Nagrania - jak wyjaśnia - mogą być udostępnione tylko m.in. policji i sądom. Poseł chciał sprawdzić, czy rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz podczas wizyty w Białymstoku używał służbowego auta do celów prywatnych.

"Kontrola nie może iść tak daleko". Pomysł zmian ustawy o KRS "budzi wątpliwości"

Każdy obywatel powinien mieć prawo do rozpatrzenia jego sprawy przez niezawisły sąd. Wszystkie prawa zapisane w konstytucji byłyby bezwartościowe, jeżeli nie chroniłby ich niezależny organ - stwierdził w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24 dyrektor Biura Rzecznika Praw Obywatelskich Mirosław Wróblewski. - Dodał, że dokonuje się powolne zawłaszczanie sądownictwa przez pozostałe władze.

Sędzia Pszczółkowski kontra prezes TK Przyłębska

Czworo sędziów TK uważa, że środowe Zgromadzenie Ogólne sędziów ws. stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Andrzeja Wróbla odbyło się niezgodnie z prawem. Pod oświadczeniem podpisał się m.in. sędzia Piotr Pszczółkowski wybrany przez obecny Sejm w grudniu 2015 roku.

Były modelki, był Macierewicz, nie pomogło. Mają ratować życie, a stoją w hangarze

Nad Bałtykiem brakuje śmigłowców ratunkowych. Od lipca wojskowi lotnicy odpowiedzialni za ratowanie ludzkiego życia na Bałtyku starają się odzyskać choćby jeden z sześciu, które ponad dwa lata temu zaczęli wysyłać do zakładów PZL Świdnik na modernizację. Bezskutecznie. Jak dowiedział się portal tvn24.pl, w minionym tygodniu nie udały się kolejne próby. Świdnik sprawy nie komentuje.

"Młody człowiek, który pewnie popełnił jakieś błędy". Jaki o Misiewiczu

W programie "Jeden na jeden" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki komentował m.in. działania rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza. - Jest to młody człowiek, który pewnie popełnił jakieś błędy, jak wszyscy popełniamy błędy, ale ma też pewne zalety. Np. to, że jest wyjątkowo twardy w świetle tej całej nagonki medialnej. To są zalety, które w życiu publicznym się przydają - powiedział Jaki.

"Z wielu rzeczy możemy się wycofać, ale na pewno nie z tego"

- Musimy sędziów zbliżać do obywateli. To, że będą wybierani przez przedstawicieli ludzi, którzy są w parlamencie jest złym rozwiązaniem, ale lepszym niż wybieranie przez korporację - mówił Patryk Jaki o planowanych zmianach w sądownictwie. Wiceminister sprawiedliwości był gościem w programie "Jeden na jeden" w TVN24.

Hurtownia w garażu, nielegalny towar spod lady. Zlikwidowali "biznes" Ormianina

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Bielska-Białej oraz śląskiej Służby Celnej zlikwidowali nielegalny tytoniowy bizens Ormianina. Od kilku miesięcy codziennie rano przyjeżdżał do swojego garażu po towar i rozwoził go do sklepików z papierosami w Bielsku-Białej, Żywcu, Czechowicach-Dziedzicach, Kętach, Skoczowie i Oświęcimiu.

"Protestant może być dobrym Polakiem". Gorąca dyskusja o reformacji

"Senat Rzeczypospolitej Polskiej pragnie uhonorować polskich protestantów, który współtworzyli oblicze religijne, kulturowe, społeczne i gospodarcze naszej Ojczyzny" - głosi przyjęta w środę uchwała. Za jej przyjęciem opowiedziało się 40 senatorów, 27 było przeciw, a 17 wstrzymało się od głosu.

Minister wystawy nie widział, ale "zna koncepcję muzeum"

Minister kultury wciąż walczy o połączenie gotowego już Muzeum II Wojny Światowej z nieistniejącym jeszcze Muzeum Westerplatte. To otworzyłoby PiS drogę do zmiany nazwy, dyrekcji, a przede wszystkim koncepcji tego miejsca. Co ciekawe jednak, żaden z polityków - łącznie z wicepremierem Piotrem Glińskim - do dziś nie widział wystawy. Materiał programu "Czarno na białym".

Co się dzieje w Wojsku Polskim? "Skala jest zatrważająca"

Przez Wojsko Polskie przechodzi ogromna fala zmian kadrowych. Z mundurem pożegnały się już dziesiątki dobrze wyszkolonych żołnierzy. Przy okazji powstaje pytanie, czy wspomniane zmiany nie są kolejną próbą sił pomiędzy prezydentem a szefem MON. Materiał programu "Polska i Świat".

"Zabawa w Misiewicza może nas zajmować, ale nie wnosi nic do mojego życia"

Dochodzimy do jakichś bizantyjskich zwyczajów związanych z działalnością ministra Macierewicza, że rzecznik czy dyrektor biura ma ochronę - ocenił poseł Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów w programie "Kropka nad i" TVN24. Była minister w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego Elżbieta Jakubiak stwierdziła, że jest to "temat zastępczy".

Przegląd prasy: przedstawiciel prezydenta w KRS ocenia propozycję zmian

Przygotowując takie nowelizacje, np. dotyczącą Krajowej Rady Sądownictwa, wypadałoby tę radę zapytać, czy zmiany są potrzebne, jakie jest jej stanowisko - powiedział sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku i przedstawiciel prezydenta w Krajowej Radzie Sądownictwa Wiesław Johann w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy".