Prezydent Bronisław Komorowski nie podjął jeszcze decyzji w sprawie terminu wyborów parlamentarnych; zrobi to przed upływem kadencji - poinformowała w niedzielę szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. Podczas sobotniej konwencji PO premier Ewa Kopacz powiedziała, że do wyborów pozostało 120 dni. Z jej słów zatem wynika, że miałyby się one odbyć 18 października.

Gen. Marek Tomaszycki będzie przewidziany do mianowania na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych w czasie wojny - poinformowało w niedzielę prezydenckie Biuro Bezpieczeństwo Narodowego. Możliwość wskazania kandydata na to stanowisko to jedna ze zmian związanych z reformą kierowania armią.

- Wy jesteście przepełnieni złymi emocjami. Jest w was jakaś taka gorycz - mówił w "Kawie na ławę" Marcin Mastalerek (PiS), zwracając się do Jacka Protasiewicza (PO). Platformie dostało sie także od koalicjanta. - Wiesz jaki jestem na was wkurzony - mówił Eugeniusz Kłopotek (PSL). Goście TVN24 komentowali sobotnie konwencje największych ugrupowań.

- PiS będzie chciało przeciwstawić córkę górnika światu konsumentów ośmiorniczek w luksusowych hotelach - powiedział we "Wstajesz i weekend" prof. Rafał Chwedoruk z UW, komentując wskazanie przez PiS Beaty Szydło, jako kandydatki na premiera. Z kolei Mirosław Oczkoś, specjalista od wizerunku sądzi, że to odwrócenie uwagi od Jarosława Kaczyńskiego. - Im bardziej patrzy się do środka, tym bardziej prezesa PiS nie ma. Pytanie czy wyborcy dadzą się na to nabrać - stwierdził.

Skatowany przez swojego właściciela pies Bary tymczasowy dom znalazł w schronisku w Tomarynach, pod Olsztynem. Ale zwierzaka chce przygarnąć policjant, który go uratował. - To duży pies, odpowiedzialność też będzie duża - powiedział st. sierż. Łukasz Górka . Materiał "Faktów" TVN.

Po długich negocjacjach pielęgniarek z dyrekcją szpitala w Wyszkowie osiągnięto kompromis. - Osiągnęłyśmy satysfakcjonującą podwyżkę. Cofnięto nam wypowiedzenia dyscyplinarne - przekazała reprezentantka strajkujących pielęgniarek. Minister zdrowia profesor Marian Zembala, który uczestniczył w negocjacjach poinformował, że będzie podwyższenie płac dla pielęgniarek i położnych w całym kraju.

Jarosław Kaczyński jest i będzie szefem - powiedziała w sobotę w "Faktach po Faktach" Jadwiga Wiśniewska, europosłanka PiS, odpowiadając na pytanie, jaki będzie los prezesa po ewentualnym zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych. Z kolei Julia Pitera, europosłanka PO, wyraziła wątpliwość, czy Beata Szydło w takim przypadku naprawdę zostałaby premierem.

- Nie czuję, że jacyś koledzy czy koleżanki chcieli mnie użyć do wybicia muru - powiedział w "Faktach po Faktach" minister pracy i polityki społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL. Skomentował w ten sposób słowa szefa ludowców, Janusza Piechocińskiego, który stwierdził, że "niektórzy koledzy, którzy sami nie mają odwagi stanąć do rywalizacji, chcieli Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem wybić mur".

11-letni Miłosz Bronisz urodził się ze schorzeniem zwanym fokomelią. To wada rozwojowa kończyn, która polega na skróceniu kości długich w kończynach górnych i dolnych. Mimo przeciwności losu chłopiec się nie poddaje i cieszy się życiem. - Ciało to tylko opakowanie, jedni mają lepsze, drudzy gorsze - podkreśla. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Barbara Nowacka na sobotnim Zjeździe Delegatów została wybrana współprzewodniczącą Twojego Ruchu. Zgłosił ją Janusz Palikot. - My po to jesteśmy, żeby budować nową jakość w Polsce, a nie budować swoje ego - mówiła Nowacka.

- Jak dojdzie do niebezpieczeństwa, to nie schowam się w domu z dziećmi, ale przyjdę do was i poproszę o pomoc. Razem obronimy nasze rodziny - mówiła Beata Szydło, kandydatka PiS na na premiera na sobotniej konwencji swojej partii. Zapewniła, że nie jest osobą, którą można sterować.

Ma na koncie dyplomy trzech uczelni, lata pracy w samorządach i instytucjach publicznych. W 2005 r. wahała się, czy startować do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej, czy Prawa i Sprawiedliwości. Wybrała partię Jarosława Kaczyńskiego i w ostatnich pięciu latach jej pozycja w PiS wzrosła tak bardzo, że została kandydatką na szefową rządu.