Do kuriozalnej sytuacji doszło na jednym ze skrzyżowań w Zgierzu (woj. łódzkie). Kobieta w fiacie skręcała w lewo, ale najwyraźniej zbyt mocno kręciła kierownicą, bo po skręcie zaczęła jechać pod prąd. Potem przez dłuższy czas nie wiedziała, co z tym fantem zrobić. - Zabrakło jej zimnej krwi i koncentracji, powinna dostać mandat - komentuje drogówka.

- Mam duży dylemat, na kogo zagłosować - przyznał Robert Biedroń, prezydent Słupska. Jak dodał, Bronisław Komorowski i PO nie zrobili nic, by uregulować np. sprawę związków partnerskich. - Jaka jest tak naprawdę rożnica między posłami PO a PiS? - pytał.

Archeolodzy badają kurhany sprzed 2 tys. lat, które zostały wzniesione przez Gotów pod Koszalinem. Wszystko dzięki jednemu z leśniczych, który zwrócił uwagę na nietypowe nasypy i poprosił o konsultację archeologów. Już teraz - zaledwie po tygodniu prac - znaleziono bezcenne fragmenty ceramiki.

Do pięciu lat więzienia grozi Dorocie B., 40-letniej kobiecie związanej z Platformą Obywatelską. Prokuratorzy zarzucili jej w piątek fałszowanie podpisów na listach poparcia polityków PO, którzy chcieli w zeszłym roku zdobyć mandat europosła.

Wniosek prezydenta o referendum m.in. ws. JOW-ów to kampanijna zagrywka, przeprowadzana w pośpiechu i z naruszeniem konstytucji - twierdzą politycy PiS i zapowiadają, że ani posłowie, ani senatorowie tej partii nie poprą prezydenckich wniosków. Deklarują brak poparcia, mimo że szefowa sztabu wyborczego Andrzeja Dudy sama mówiła o referendum ws. JOW-ów, zanim taką propozycję przedstawił Bronisław Komorowski.

Zatrudnienie etacie przez dwa lata dla osób, które nie ukończyły jeszcze 30 lat - zakłada program "Pierwsza praca", który przedstawił prezydent. - To gwarancja zatrudnienia dla ponad 100 tys. młodych - mówił Bronisław Komorowski.

Policjanci gorzowskiego oddziału CBŚP zatrzymali 10 kolejnych osób, podejrzanych o wyłudzanie pożyczek w wołomińskim SKOK-u. Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw oraz wyłudzania pożyczek i kredytów w kwocie nie mniejszej niż 183 miliony złotych.

Pójdę na wybory prezydenckie i skreślę obu kandydatów, bo czy rządzi taka czy inna prawica, mnie to boli - powiedział w "Jeden na jeden" Włodzimierz Czarzasty, szef mazowieckiego SLD. Jego zdaniem, wygra Andrzej Duda, jeśli Bronisław Komorowski nie weźmie się do roboty i nie przestanie dawać sprzecznych komunikatów.

Trwają testy śmigłowca Caracal, które jako jedyny spełnił warunki przetargu ogłoszonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Wojsko zamierza sprawdzić 32 parametry dotyczące konstrukcji, osiągów, wyposażenia pokładowego i tzw. wspólnej platformy. Weryfikacja trwa od wtorku w bazie w Powidzu (Wielkopolskie) i zakończy się mniej więcej za miesiąc.

Dziś Polacy w Wielkiej Brytanii to jeden z powodów, dla którego Brytyjczycy coraz bardziej myślą o wyjściu z Unii Europejskiej. Gdy 11 lat temu wchodziliśmy do Unii, Londyn szacował, że na Wyspy przyjedzie kilkanaście tysięcy Polaków. Do dziś przyjechało ponad 50 razy więcej, niż się spodziewano. Dlatego Brytyjczycy nie chcą więcej imigrantów i uciekają z dzielnic, gdzie mieszka - ich zdaniem - zbyt wielu Polaków. Materiał programu "Czarno na białym".