MON: Berczyński, Misiewicz i Nowaczyk nie mieli nic wspólnego z negocjacjami offsetowymi

- Żadna z osób, które zostały wymienione przez posłów PO jako rzekomo mające wpływ na przebieg negocjacji offsetowych w sprawie caracali, nie miała nic wspólnego ani z dokumentacją dotyczącą postępowania, ani z samym postępowaniem - przekonywał w piątek wiceszef MON Michał Dworczyk. Niewiele wcześniej siedzibę resortu opuściło pięcioro posłów PO, którzy poinformowali, że do dokumentacji mieli dostęp Wacław Berczyński, Kazimierz Nowaczyk i Bartłomiej Misiewicz.

Prezydent będzie miał nowego rzecznika

Obecny poseł PiS Krzysztof Łapiński będzie nowym rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy. Dotychczasowy dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski zrezygnował ze stanowiska. - Jesteśmy z prezydentem Andrzejem Dudą wstępnie umówieni, że w następnym tygodniu, w czwartek, po jego powrocie z wizyty w Afryce, odbędzie się moja nominacja - poinformował Łapiński.

Posłowie PO weszli do MON. "Powstał tam alternatywny ośrodek decyzyjny"

- Można postawić tezę, że w MON powstał alternatywny ośrodek decyzyjny, coś na kształt grupy trzymającej władzę, która poza oficjalnymi kanałami prowadziła nieformalny nadzór nad postępowaniem przetargowym dotyczącym caracali - powiedział w piątek Cezary Tomczyk. Wcześniej wraz z czterema innymi posłami PO zapoznawał się w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej z dokumentami dotyczącymi przetargu.

"Nie ma oszustwa na wnuczka, w które nie jest zaangażowana rodzina Hossa"

Schemat przestępstwa był zawsze taki sam - dopracowany do perfekcji przez ludzi, którzy nie skończyli nawet podstawówki. Dzięki "oszustwom na wnuczka" Arkadiusz Ł., pseudonim "Hoss", i jego rodzina prowadzili wystawne życie za pieniądze emerytów. Ludzie "Hossa" stworzyli hierarchiczną przestępczą strukturę, działającą na terenie całej Europy. Wyłudzone przez nich kwoty liczone są w setkach milionów złotych. Reporter "Superwizjera" - Łukasz Frątczak - dotarł do nagrań rozmów oszustów z ofiarami i - jako pierwszy - porozmawiał z żoną "Hossa". Jak działała przestępcza machina? Jak w perfekcyjny sposób manipulowano ludźmi? I jak wyglądało ekskluzywne życie za pieniądze oszukanych emerytów? O tym w materiale "Król oszustw na wnuczka" w "Superwizjerze" w sobotę o godz. 20 w TVN24.

Matura z matematyki. Sprawdź arkusz egzaminacyjny

W piątek około południa zakończył się pisemny egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym - obowiązkowym dla wszystkich abiturientów. Centralna Komisja Egzaminacyjna upubliczniła już arkusze egzaminacyjne.

Jednego się odwołuje, drugiego zawiesza. Co może, a czego nie może konsul honorowy?

W ostatnich dniach burzę wywołał wpis w mediach społecznościowych konsul honorowej w USA Marii Szonert-Biniendy, który przedstawiał Donalda Tuska w mundurze SS. Decyzją ministra spraw zagranicznych Szonert-Binienda została zawieszona w pełnieniu funkcji. Tego samego dnia odwołany z funkcji został konsul honorowy w Meksyku Alberto Stebelski-Orlowski. Powodem jego odwołania był, jak wyjaśniał szef MSZ, "jego manifest polityczny".

Skąd Wałęsa ma tajne pismo szefa UOP? "Sprawa jest znana ABW"

ABW prowadzi "wstępną analizę" sytuacji - tak rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn komentuje sprawę opublikowania w internecie przez byłego prezydenta Lecha Wałęsę dokumentu Urzędu Ochrony Państwa. Pismo ma świadczyć o jego inwigilacji przez SB.

Wybili Pakistańczykowi zęby, mają trafić za kratki

Na rok i osiem miesięcy za kratkami skazał łódzki sąd Mariusza S., który w styczniu pobił Pakistańczyka w Ozorkowie (woj. łódzkie). Za kratki na niewiele krócej trafią też dwaj jego koledzy. Sąd uznał ich za winnych pobicia na tle rasowym. Wyrok jest nieprawomocny.