Widział Magdalenę Żuk po skoku z okna. "Miała uszkodzone prawe płuco. Straciła dużo krwi"

Magdalena Żuk zginęła dwa tygodnie temu w jednym z egipskich kurortów. Polscy śledczy wciąż rozpatrują różne hipotezy: załamania nerwowego, zabójstwa, handlu ludźmi oraz zwyczajnego wypadku. Reporterce "Uwagi!" TVN udało się porozmawiać z trzema kluczowymi postaciami tej sprawy w naszym kraju: z Markusem - chłopakiem Magdaleny Żuk, Michałem - który nagrywał telefoniczną rozmowę Markusa z Magdą oraz z Maciejem - który pojechał po dziewczynę do Egiptu.

Skrzypczak: jeżeli MON ujawniło dokumenty przetargowe, złamało prawo międzynarodowe

Dokumenty firm biorących udział w przetargu na śmigłowce są objęte ścisłą tajemnicą. Jeżeli MON ujawniło ich dokumenty, mają prawo dochodzić swoich praw poprzez arbitraż międzynarodowy - powiedział w "Kropce nad i" generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych. Odniósł się w ten sposób do informacji, że były szef podkomisji smoleńskiej Wacław Berczyński miał dostęp do dokumentacji przetargowej.

Specjalny zespół śledczy przeanalizuje sprawę Magdaleny Żuk. Będzie druga sekcja zwłok

Prokuratorzy, funkcjonariusze służb specjalnych i policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu spotkali się w poniedziałek, by przeanalizować zgromadzone do tej pory materiały na temat śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie. Śledztwo prowadzone jest w kierunku zabójstwa, ale hipotez na temat tego, co przydarzyło się Polce, jest znacznie więcej. Po sprowadzeniu zwłok do kraju śledczy przeprowadzą drugą sekcję.

Wiceprezes PiS o słowach Morawskiego: to atak na rząd

To jest po prostu atak na rząd, tylko i wyłącznie. Homoseksualiści mają takie same prawa, jak każdy inny obywatel tego kraju. Nikt nie zamierza nikogo wsadzać do więzienia - wiceprezes PiS i pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Adam Lipiński w rozmowie z RMF FM komentował słowa sędziego Trybunału Konstytucyjnego Lecha Morawskiego.

Kobieta i dziecko dźgnięci kilkadziesiąt razy. Areszt dla podejrzanego

Zatrzymany mężczyzna w niedzielę usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa, a w poniedziałek przyznał się do stawianych mu zarzutów - wyjaśniła Małgorzata Chrabąszcz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu. W poniedziałek odbyła się sekcja zwłok kobiety i dziecka. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla mężczyzny.

Prezydent Łotwy u Andrzeja Dudy. "NATO w relacjach z Rosją powinno stać razem"

- NATO powinno przede wszystkim dbać o to, aby flanka wschodnia Sojuszu Północnoatlantyckiego była zabezpieczona i żeby było widać tę spójność, jednomyślność i solidarność - mówił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Łotwy Raimondsem Vejonisem. Prezydent Łotwy Raimonds Vejonis z małżonką Ivetą Vejone przebywa w poniedziałek z oficjalną wizytą w Polsce.

Dwulatka zadzwoniła do dzielnicowego. "Mama, mama". Wyważyli drzwi

W służbowej komórce dzielnicowego wyświetlił się znajomy numer. Odebrał telefon, ale zamiast mieszkanki jego dzielnicy odezwała się jej dwuletnia córka. - Mama, mama - usłyszał policjant. - Podaj mi mamę - poprosił dziewczynkę. Rozłączyła się i znowu zadzwoniła, powtarzając "mama". Funkcjonariusze interweniowali.

Konstytucjonalista o propozycji Dudy: Nie można jednym pytaniem określić całego ustroju państwa

- To musiałoby być kilkanaście pytań szczegółowych. Bo nie możemy jednym pytaniem określić całego ustroju państwa, tego się nie da zrobić. Musiałoby to pytanie mieć kilka stron długości, po to żebyśmy w pełni świadomie mogli przeczytać, o jaką zmianę chodzi i oddać swój głos - tak konstytucjonalista profesor Marek Chmaj komentował w TVN24 propozycję prezydenta Andrzeja Dudy, który chciałby spytać Polaków w referendum, czy należy wprowadzić zmiany w konstytucji.

"Najpewniej był poddany presji". Gliński o słowach sędziego Morawskiego

- Rozumiem krytykę i dyskusję na ten temat, natomiast proszę zważyć całą okoliczność sprawy - tłumaczył w RMF FM wicepremier Piotr Gliński, odnosząc się do szeroko komentowanych słów sędziego Trybunału Konstytucyjnego Lecha Morawskiego o rzekomej korupcji w Sądzie Najwyższym i Trybunale Konstytucyjnym. - To była wypowiedź na konferencji naukowej, gdzie pan profesor najpewniej był poddany presji - dodał.

Prezydent o oporze sędziów: absurd, arogancja, prymat własnego interesu nad dobrem wspólnym

Sprawa bezpieczeństwa jest dla mnie priorytetowa. Musimy szybko modernizować wojsko, kupować sprzęt, mieć doskonale wyszkolonych ludzi - wyjaśniał prezydent w wywiadzie dla tygodnika "wSieci". Oceniając pracę rządu, podkreślił, że trudno nie być dumnym ze zmian wprowadzanych przez obóz władzy. Komentując jednak wątpliwości sędziów wobec przygotowywanej reformy sadownictwa, nie uciekał od mocnych słów. - To jakiś absurd, ogromna arogancja, całkowity prymat własnego interesu nad dobrem wspólnym. Tak nie wolno - podkreślił Andrzej Duda.