Drzewa, miejsce dla pieszych i dla rowerzystów - a wszystko to w samym centrum Łodzi, tam, gdzie jeszcze niedawno tłoczyły się samochody. Woonerf na ulicy 6 Sierpnia tak się spodobał mieszkańcom, że w Łodzi może pojawić 6 innych "ulic do życia".

Czy wam nie jest wstyd, że 25 lat po upadku komunizmu, ponad 100 lat od zaborów my jako obywatele musimy się popisywać drzymałowym sprytem, żeby móc godnie żyć? - mówił w "Tak Jest" w TVN24 Marek Idziak-Sępkowski, który z partnerem zawarł "Umowę Partnerską". - Panowie nic nie zawarli, od tego trzeba zacząć. W świetle polskiego prawa nie ma związków partnerskich - komentował poseł Sprawiedliwej Polski Andrzej Dera.

- Premier tego nie przyjmie. Bo dzisiaj nie ma następcy w PO, dzisiaj powstałaby zawierucha i w Platformie, i w parlamencie - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Krzysztof Gawkowski z SLD, który twierdzi, że Donald Tusk nie przyjmie oferty objęcia szefa Rady Europejskiej. - Dzisiaj Europa chce Polaka na swojego prezydenta - cieszył się natomiast Adam Szejnfeld z PO.

Propozycję i realną szansę na objęcie przez Donalda Tuska stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej należy traktować jako ogromny sukces Polski i docenienie osobistych zasług i umiejętności premiera - powiedział w piątek prezydent Bronisław Komorowski. Zaznaczył jednak, że należy poczekać na ostateczny wybór Tuska.

- Z pewnością jest to gra, prowokacja Rosji także w kontekście dyskusji europejskiej, kto będzie szefem Rady Europejskiej - stwierdził w "Tak jest" Marek Sawicki, minister rolnictwa. Polityk skomentował niewpuszczenie rosyjskiego samolotu rządowego z ministrem na pokładzie do polskiej przestrzeni powietrznej spowodowane niedopełnieniem procedur przez załogę. Z Sawickim częściowo zgodził się Witold Waszczykowski (PiS), który dopuścił jednak ewentualny błąd pilota.

Posłowie PO nie chcą, żeby Sławomir Nowak zasiadał dłużej w ich klubie. - Na początku przyszłego tygodnia zwrócimy się do niego o to, aby wystąpił - potwierdza w rozmowie z tvn24.pl Iwona Śledzińska-Katarasińska, rzecznik dyscypliny w PO. I chociaż od ponad dwóch miesięcy poseł jest członkiem klubu tylko "na papierze", to nawet tego mają już dosyć jego byli koledzy. Jak policzyła reporterka TVN24, od wybuchu "afery taśmowej" Nowak opuścił 267 z 269 głosowań. Żadnej kary z tego powodu nie poniósł.

Ten kardynał, który jedzie na konklawe z nadzieją na to, że zostanie wybrany papieżem, na pewno papieżem nie będzie - w ten sposób Leszek Miller komentuje szanse na zostanie szefem Rady Europejskiej przez Donalda Tuska. Z kolei, według Grzegorza Schetyny z PO, Tusk nie może być jednocześnie szefem Rady i partii.

XIX-wieczne budynki zamienią na nowoczesny kompleks. Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka przenosi się na ul. gen. Emila Fieldorfa. 15 oddziałów, 550 łóżek dla pacjentów, Szpitalny Oddział Ratunkowy i przychodnia z 20 poradniami – tak ma wyglądać nowoczesny kompleks. Kosztował 370 mln zł. Budowa trwała od 2010 roku i właśnie się kończy. Pierwsi pacjenci mają zostać przyjęci na początku 2015 roku.

"Wszystko załatwione" - miał w piątek enigmatycznie oznajmić dziennikarzom ustępujący szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. W kontekście następcy unijnego prezydenta w zagranicznych mediach pojawia się już niemal wyłącznie nazwisko polskiego premiera. Z kolei w Brukseli - jak relacjonował z belgijskiej stolicy reporter TVN24 Maciej Sokołowski - właściwie nie słychać o przeciwnikach Donalda Tuska . Korespondent "Le Soir" twierdzi, że zawarto porozumienie na korzyść Polaka.

Po nagłej chorobie zmarł wiceszef Służby Wywiadu Wojskowego. Odpowiadał za działania operacyjne tej tajnej formacji. Bezpośrednią przyczyną śmierci była choroba tropikalna - dowiedział się portal tvn24.pl.