- To przetasowanie w rządzie nie służy naprawie państwa. Już rok temu powinny być te dymisje - powiedział w "Faktach po Faktach" Witold Waszczykowski z PiS, odnosząc się do ogłoszonych w środę przez premier Ewę Kopacz zmian w jej ekipie. - Takie decyzje były potrzebne - przekonywała Joanna Mucha z PO.

Pracownia Millward Brown zapytała Polaków, czy w związku z obecną sytuacją polityczną w Polsce powinny odbyć się przyspieszone wybory parlamentarne. W sondażu przeprowadzonym na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 ponad połowa ankietowanych (57 proc.) wypowiedziała się przeciwko takiemu rozwiązaniu.

Ewa Kopacz poinformowała, że nie przyjmie sprawozdania prokuratora generalnego za 2014 r. Nie oznacza to jednak odwołania Andrzeja Seremeta ze stanowiska. O tym bowiem musi zadecydować Sejm. Skomplikowaną procedurę wyjaśnił w rozmowie z TVN24 Zbigniew Ćwiąkalski, były minister sprawiedliwości i prokurator generalny.

Były gubernator Florydy i pretendent do fotela w Białym Domu Jeb Bush przebywa z wizytą w Warszawie. Spotkał się po kolei z marszałkiem Sejmu Radosławem Sikorskim, szefem MSZ Grzegorzem Schetyną, prezydentem Bronisławem Komorowskim i prezydentem elektem Andrzejem Dudą. Rano Bush zwiedził Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas rozmów Bush zadeklarował, że USA muszą "zwiększyć swoją obecność wojskową w Europie Wschodniej".

- Ktoś mi wybudował drogę. Na mojej prywatnej działce - wzrusza ramionami Piotr Misztal, łódzki biznesmen i eksposeł. Tym kimś było miasto Łódź. Urzędnicy nie sprawdzili, na czyjej ziemi budują drogę za 2,5 miliona złotych. Teraz za tę inwestycję podatnicy mogą zapłacić po raz drugi. Biznesmen domaga się bowiem kilkumilionowej rekompensaty za przeniesienie prawa własności na rzecz miasta. Pierwszą rozprawę wyznaczono na 30 czerwca.

- Sojusz Lewicy Demokratycznej chce samorozwiązania Sejmu i złoży odpowiedni wniosek w tej sprawie - poinformowała w czwartek w Sejmie Anna Bańkowska (SLD). - To jakiś żart - odpowiada Elżbieta Radziszewska (PO). - Nie ma jeszcze stanowiska klubu, ale ja uważam, że nie ma potrzeby pogłębiania chaosu - tak o skróceniu kadencji mówi z kolei Beata Szydło (PiS). Poparcie dla wniosku SLD zadeklarowała jedynie Zjednoczona Prawica.

Można wyrazić zdumienie, budzące mój osobisty niepokój, że afera taśmowa funkcjonuje już od ponad roku, tymczasem z rekonstrukcją mam do czynienia dziś. To pokazuje jakość polityków rządzącego obozu - powiedział prezydent elekt Andrzej Duda. Odniósł się w ten sposób do serii dymisji ogłoszonych w środę przez premier Ewę Kopacz. W opinii Dudy w Polsce nie dzieje się dobrze, a kredyt zaufania ekipy rządzącej został wyczerpany.

- Polska naruszyła przepisy dyrektywy unijnej nie przyjmując regulacji w sprawie in vitro - taki wyrok zapadł dzisiaj w Trybunale Sprawiedliwości UE. Trybunał kary finansowej dla naszego kraju jednak nie orzekł, bo nie wnioskowała o to Komisja Europejska.