Rodzice porwanej Mai za jej transport karetką z Niemiec do Polski mieli zapłacić 296 euro, czyli ponad 1200 zł. Zwrócili się do NFZ z prośbą o sfinansowanie kosztów. Fundusz odmówił, twierdząc, że takie zasady obowiązują w Niemczech. Ostatecznie rachunek zapłacił Jarosław Rzepa, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego. - Liczę, że będzie to refleksja dla NFZ i na przyszłość procedura zostanie jednak doprecyzowana - zaznacza.

Wyzwiska to codzienność a wypychanie z autobusu i bicie po całym ciele nikogo nie dziwi. - Ojciec dwójki dzieci zapytany o bilet włożył mi palce w oczy - mówi TVN24 kontroler pracujący w łódzkich autobusach i tramwajach. Jego koledzy bez problemu przytaczają podobne historie. Przewoźnik chce zahamować falę agresji i zapowiada, że każdy, kto uderzy ich pracownika, stanie przed sądem.

Zaniedbania ze strony właściciela, były przyczyną przygniecenia 6-letniego chłopca przez dmuchany zamek- podaje rawicka policja. Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 17 w Golejewku (woj. wielkopolskie). Nieprzytomne dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala. 6-latek do tej pory nie odzyskał przytomności i znajduje się w śpiączce farmakologicznej.

Decyzja o dymisji została podjęta wspólnie z premier Ewą Kopacz - powiedział w "Jeden na jeden" Włodzimierz Karpiński, ustępujący minister skarbu. Zaznaczył jednocześnie, że to on sam, suwerennie, wyszedł z taką inicjatywą. Jak mówił, "używanie przerysowanych epitetów" z podłuchanych rozmów ministrów "wpływa destabilizująco".

Były marszałek Sejmu Marek Borowski ocenił w "Faktach po Faktach", że jeśli PSL będzie forsować Józefa Zycha na stanowisko marszałka Sejmu, to może doprowadzić to do konfliktu w koalicji i trwania Radosława Sikorskiego na stanowisku. Wspólnie z Ludwikiem Dornem przewidywali też wynik wyborczy partii Kukiza. Były polityk PiS przyznał, że będzie zaskoczony, jeśli to ugrupowanie zdobędzie więcej niż 15 procent.

- Jestem przekonany, że zawartość taśm jest narzędziem szantażu, dlatego ta sprawa musi być wyjaśniona do końca - tak Jarosław Gowin (Zjednoczona Prawica) mówił w "Kawie na ławę" o tzw. aferze podsłuchowej. Z kolei Ilona Antoniszyn-Klik (PSL) przekonywała, że najwyższy czas zamknąć sprawę nagrań, bo opóźnia pracę rządu. Jacek Protasiewicz (PO) stwierdził zaś, że rząd należało chronić rząd niepotrzebnym zamieszaniem medialnym, stąd decyzje Ewy Kopacz o dymisjach.

Noble Jump w Żaganiu, Baltops na Morzu Bałtyckim, Saber Strike w Drawsku Pomorskim i Eagle Talon w Łasku - ponad 5,5 tys. żołnierzy z 16 państw NATO oraz Szwecji i Finlandii bierze obecnie udział w ćwiczeniach w Polsce. Eksperci mówią, że tylu żołnierzy sojuszników jeszcze u nas nie było, a reporter "Faktów" TVN sprawdził, jak w praktyce wyglądają manewry pancerniaków w ćwiczeniach Noble Jump.

Rodzice dzieci chorych na neuroblastomę od 5 lat czekają na ustawę, która pomogłaby leczyć ich dzieci. W najcięższych przypadkach pomocy szukają za granicą. Chodzi o kuracje eksperymentalne, które w Polsce można by prowadzić bezpłatnie w ramach niekomercyjnych badań klinicznych, gdyby w Polsce istaniała odpowiednia ustawa. Materiał "Faktów" TVN.

Pentagon rozważa rozmieszczenie w kilku krajach bałtyckich i Europy Wschodniej czołgi, pojazdy bojowe oraz inne ciężkie uzbrojenie dla nawet pięciu tysięcy żołnierzy - informuje "New York Times". Jak wyjaśniają w rozmowie z amerykańskim dziennikiem pragnący zachować anonimowość urzędnicy, krok ten miałby powstrzymać ryzyko ewentualnej agresji ze strony Rosji.