"W złym smaku", "haniebne". O słowach premier Szydło głośno na Wyspach

Dzień po zamachu w Londynie premier Beata Szydło stwierdziła w "Jeden na jeden" w TVN24, że "nie da się" nie łączyć polityki migracyjnej z terroryzmem. Jej słowa wywołały falę komentarzy na Wyspach. Korespondent "Financial Times" Henry Foy nazwał tę wypowiedź "haniebną" i przypomniał, że zamachowiec urodził się w Wielkiej Brytanii.

"Ja wymyśliłem kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego"

Nie jest żadną tajemnicą, że jako pierwszy wysunąłem tę kandydaturę jesienią ubiegłego roku - powiedział wicepremier Jarosław Gowin o kandydaturze Jacka Saryusz-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej. Gowin dodał, że finalny efekt całego przedsięwzięcia "ocenia jako porażkę".

Macierewicz obiecywał śmigłowce. Najnowsze informacje z MON zaskakują

Przez miesiące minister obrony deklarował, że już lada dzień polskie wojsko dostanie dwa śmigłowce do "szkolenia i ćwiczeń". Początkowo miały być do końca 2016 roku, potem na początku lutego, a ostatnio - w marcu. Teraz MON przyznał, że nie są prowadzone żadne negocjacje w sprawie śmigłowców poza ogłoszonym w lutym przetargiem. To może oznaczać, że nie będzie maszyn zapowiadanych przez Macierewicza.

Powstanie tak zwana sieć szpitali

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację wprowadzającą tzw. sieć szpitali. - Ta ustawa stabilizuje sytuację szpitali, a przez to zabezpiecza interesy pacjentów - przekonywał przed głosowaniem minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Centrum dowodzenia na Nowogrodzkiej. Kto i jak często je odwiedza?

Siedziba PiS na Nowogrodzkiej w Warszawie to budynek mocno chroniony i sprawdzany, bo przyjeżdżają do niego politycy od premier po ministrów, a narady odbywają się regularnie. W tych wizytach politycy PiS nie widzą nic nadzwyczajnego, ale opozycja ma wątpliwości. Materiał magazynu "Polska i świat".

Szydło twardo o czterech postulatach. Wyważa otwarte drzwi?

Premier Beata Szydło stwierdziła w czwartek, że może nie przyjąć Deklaracji Rzymskiej, jeśli w dokumencie nie znajdą się ważne dla rządu w Warszawie zapisy. Wymieniła w tym kontekście cztery postulaty. Ze wstępnego projektu, do którego dotarł korespondent TVN24 w Brukseli Maciej Sokołowski, wynika, że bardzo zbliżone zapisy znajdują się w tekście.

Szydło: Wspólnota utknęła na mieliźnie

Europa musi być dziś jedna, niepodzielna i musi być silna siłą wszystkich suwerennych państw narodowych, które ją współtworzą. Musimy zrobić wszystko, by nie było następnych "exitów" - podkreśliła w czwartek w telewizyjnym wystąpieniu premier Beata Szydło.

Generał Bronowicz: nie chciałem tego przeżywać w mundurze, dlatego odszedłem

- Jeżeli pan generał Mirosław Różański w czasie żegnania się ze sztandarem publicznie oświadcza, że zrezygnował z tego stanowiska z powodu braku możliwości przygotowania żołnierzy do działań, to dla mnie jako żołnierza jest to bardzo poważny sygnał - komentował w "Faktach po Faktach" sytuację w polskiej armii generał Janusz Bronowicz, były Inspektor Wojsk Lądowych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, dowódca VI zmiany Polskiego Kontyngentu w Afganistanie.

Minister Szyszko zostaje. Sejm przeciw wotum nieufności

W czwartek wieczorem Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla ministra środowiska Jana Szyszki. Głosowanie poprzedziła debata, w czasie której głos zabrał między innymi sam Szyszko, a także premier Beata Szydło, która broniła swojego ministra.

"Zostaniemy w pozie Rejtana na peronie"

Mam nadzieję, że minister Waszczykowski wytłumaczy pani premier, że taki gest Rejtana na nikim nie zrobi wrażenia - powiedział w czwartek Bronisław Komorowski. Były prezydent w "Faktach po Faktach" w TVN24 skomentował w ten sposób zapowiedź Beaty Szydło, że nie podpisze Deklaracji Rzymskiej, jeżeli nie zostaną w niej uwzględnione polskie postulaty.

Co dalej z BOR? Sprzeczne informacje na temat prac nad ustawą

Premier Beata Szydło miała zdecydować, że nad nową ustawą o Biurze Ochrony Rządu nie będzie już pracował resort spraw wewnętrznych i administracji. - Prace nad przyszłością funkcjonariuszy BOR przejęła kancelaria premiera - usłyszeliśmy w dwóch niezależnych od siebie źródłach. MSWiA jednak zaprzecza tym informacjom.

W Rzymie usunęli jego mural z papieżem Franciszkiem, namaluje coś w Poznaniu

Włoska energia, ironiczne spojrzenie na rzeczywistość i szczypta złośliwości - z takim bagażem przyjechał właśnie do Polski Mauro Pallotta. Artysta w Poznaniu stworzy mural. Ten rzymski usunięto, bo władzom miasta nie podobał się sposób przedstawienia na nim papieża Franciszka. - Postaram się stworzyć coś, co można odczytać na wiele sposobów - zapowiada.

Jest polskie śledztwo w sprawie zamachu w Londynie

W związku z informacjami, że w środowym zamachu terrorystycznym w Londynie został poszkodowany polski obywatel, zostało wszczęte śledztwo dotyczące tego zamachu - poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Miniaturowa perkusja, obraz i orzeł. Cuda z bursztynu znów w Gdańsku

Gdzie nie spojrzysz, tam bursztyn. Tak jest podczas tegorocznych targów Amberif. Do Gdańska przyjechali wystawcy i miłośnicy jantaru niemal z całego świata. Miniaturowa perkusja, orzeł , pierścienie i bransolety - to tylko niektóre z bursztynowych eksponatów, obok których nie sposób przejść obojętnie.