Jaki był rok 2015? Polacy ocenili go w sondażu

Jeszcze nigdy oceny mijających 12 miesięcy "dla mnie" i "dla rodziny" nie były tak korzystne w badaniach prowadzonych corocznie przez CBOS, jak w grudniu 2015 roku. Nie jest już tak dobrze, gdy pada pytanie o sytuację w Polsce, a zwłaszcza na świecie. Sondaże takie prowadzone są od 1989 roku.

Posłowie PiS: jeśli TK nie zastosuje się do nowej ustawy, nie powinien być finansowany

- Sejm nie może finansować działań nielegalnych - powtarzali posłowie PiS podczas posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, która we wtorek dyskutowała o budżecie dla TK. - Prezesi Trybunału opowiadają, że nie będą stosować ustawy, a teraz przychodzą po pieniądze - mówiła Krystyna Pawłowicz. Kwestionowano m.in. wydatki na jubileusz 30-lecia TK. Po gorącej dyskusji, mimo zastrzeżeń, projekt budżetu został przez komisję zaopiniowany pozytywnie.

Wiceszef MON zapowiada "przemyślane" wydatki. I uspokaja ws. listu do słowackiego ministra

Sprawy delikatne i dyplomatyczne warto załatwiać tak, żeby nie budziły niepotrzebnych emocji - tak wiceszef MON Bartosz Kownacki zareagował na pytania dziennikarzy o list szefa słowackiego resortu obrony, krytyczny wobec nocnego wejścia do CEK NATO. Z kolei mówiąc o budżecie na obronność, prezentowanym przez siebie we wtorek sejmowej komisji, Kownacki zapowiedział wspieranie polskiego przemysłu zbrojeniowego.

Były premier Belgii bije w rząd PiS, odpowiada mu Fotyga

"Belgijski liberał jest dobrze znany z mieszania się w sprawy polskie (...) Guy Verhofstadt nie wahał się zaangażować w kampanię przeciwko lustracji w Warszawie. Grzecznością z naszej strony było nienazywanie go pomocnikiem Putina" - pisze o byłym premierze Belgii Anna Fotyga. W ostatnim czasie Verhofstadt, szef frakcji liberałów w Parlamencie Europejskim, dwukrotnie w ostrych słowach skrytykował działania nowego polskiego rządu.

Tusk, Stoltenberg, gen. Breedlove. Prezydent Duda leci do Brukseli

Prezydent Andrzej Duda 18 stycznia w Brukseli spotka się z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, szefem NATO Jensem Stoltenbergiem, a w Mons z naczelnym dowódcą sił NATO w Europie gen. Philipem Breedlove’em - poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Łykali gips zamiast leku na potencję. Wystarczyło kliknąć, żeby kupić

Co najmniej kilkaset osób z całej Polski dało się nabrać 49-letniemu mężczyźnie z Łodzi, który sprzedawał podrobione leki na potencję. Pigułki kupowali w internecie, bo na jednej ze stron można było je dostać bez recepty. Akt oskarżenia w tej sprawie udało się wysłać po 2,5-letnim śledztwie. Oskarżonemu grozi do 12 lat więzienia.

"FT": Polska zbacza z drogi sukcesu, PiS przypomina Fidesz

Ćwierć wieku od upadku komunizmu Polska wyrosła na odnoszącą największe sukcesy gospodarkę Europy Środkowej. Oznacza to, że demokracja i rządy prawa mogą zakorzenić się w dawnych krajach satelickich ZSRR; teraz postęp jest zagrożony - pisze "Financial Times".

"Wysiadły z autobusu i upadły". Tajemnicza śmierć turystek z Rosji

Prokuratura bada okoliczności śmierci dwóch Rosjanek, które zmarły w poniedziałek pod Wieluniem (woj. łódzkie). Stało się to podczas postoju ich autokaru. – Zmarła 47-latka i jej o pięć lat starsza rodaczka nawet nie siedziały obok siebie. Sekcja wyjaśni, co było przyczyną zgonu - informują śledczy.

Wicepremier o słowach unijnego komisarza: bardzo aroganckie

Wolałbym, żeby unijny komisarz wypowiadał się bardziej profesjonalnie - stwierdził w "Kontrwywiadzie" RMF FM prof. Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury. Odniósł się w ten sposób do słów komisarza UE Guenthera Oettingera, który opowiedział się za objęciem Polski nadzorem Komisji Europejskiej.

Kidawa-Błońska: niepostawienie Ziobry przed Trybunałem Stanu było błędem

To, że przegraliśmy to głosowanie, nie znaczy, że nasze zarzuty i ocena się zmieniły. Uważamy, że Zbigniew Ziobro powinien stanąć przed Trybunałem Stanu - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska. Klub Platformy złożył wniosek o to w poprzedniej kadencji Sejmu, jednak mimo posiadanej większości (PO, PSL), koalicja przegrała głosowanie 5 głosami.

Rząd o dyplomacji, drogach i reformie Kpk

Rząd zajmie się we wtorek m.in. projektem nowelizacji Kodeksu postępowania karnego oraz propozycją zmian w ustawach o drogach i autostradach. Podczas obrad przedstawione zostaną również założenia polityki zagranicznej na 2016 r.