Waszczykowski o wypowiedzi szefa FBI: nie była przypadkowa

- W języku dyplomatycznym więcej się już nie wyciągnie. Sprawa jest zamknięta - powiedział w "Jeden na jeden" Witold Waszczykowski z PiS. Dyrektor FBI James Comey w liście przekazanym ambasadorowi RP w Waszyngtonie Ryszardowi Schnepfowi wyraził żal, że w przemówieniu w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie powiązał Polskę z Niemcami.

SKOK na Dudę? Głosowanie ws. komisji możliwe przed drugą turą

Dwa tygodnie przed pierwszą turą wyborów prezydenckich Platforma Obywatelska zdecydowała, że potrzebna jest sejmowa komisja śledcza ws. SKOK-ów. Miałby przed nią zeznawać Andrzej Duda, kiedyś mający napisać w ich sprawie rekomendację dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wniosek o jej powstanie poprze PSL i Twój Ruch, a być może również SLD. Materiał magazynu "Polska i świat".

Hollande na Westerplatte? 11 prezydentów potwierdziło przybycie do Polski

Rocznica zakończenia II wojny światowej zbliża się wielkimi krokami. Kto pojawi się na obchodach 7 maja na Westerplatte i czy Polska, która chciała stworzyć wydarzenie będące "konkurencją" dla obchodów Dnia Zwycięstwa w Moskwie 9 maja, przyciągnie tych polityków, którzy co roku odwiedzali z reguły Władimira Putina? Materiał "Faktów" TVN.

Kurski: Francja jest prorosyjska, zakup od niej śmigłowców to działanie antypolskie

- Francja nie jest naszym politycznym sojusznikiem. Tusk i Kopacz będą musieli się z tego tłumaczyć - tak skomentował w "Faktach po Faktach" Jacek Kurski wyniki przetargu na śmigłowce dla polskiej armii. To maszyna zaproponowana przez francuski koncern Airbus została jako jedyna wytypowana do testów. - Teza jest mocna, ale absurdalna - tak o opiniach Kurskiego mówił Stefan Niesiołowski z PO.

Kamery i mikrofony w kilku salach znanej restauracji

Profesjonalne mikrofony i miniaturowe kamery o wysokiej rozdzielczości były zainstalowane w kilku salach w restauracji Różana – jak dowiedział się portal tvn.24.pl, poinformował o tym sejmową komisję do spraw służb specjalnych Piotr Pytel, szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Kamera była skierowana dokładnie na miejsce w którym miał siedzieć szef MON Tomasz Siemoniak podczas spotkania ze swoją odpowiedniczką z Holandii. Podsłuch musiał być czynny co najmniej od dwóch tygodni przed wizytą wicepremiera. - Ta sprawa wymaga szczególnego zbadania - mówi Paweł Olszewski, rzecznik klubu parlamentarnego PO i członek speckomisji.

Strzały na komisariacie. Policja sprawdzi, czy doszło do zaniedbań

Decyzją Prokuratury Generalnej sprawą śmierci 29-letniego mężczyzny, który zginął podczas przesłuchania w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie zajmie się Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji wyjaśni, czy doszło do zaniedbań - przekazał komendant główny Krzysztof Gajewski.

"Polskie obozy koncentracyjne" w audycji mniejszości niemieckiej

Audycja mniejszości niemieckiej została zdjęta z anteny Radia Olsztyn po tym, jak padły w niej słowa o "polskich obozach koncentracyjnych". Radio wyemituje przeprosiny za te słowa i nada cykl audycji historycznych - poinformował szef rady programowej rozgłośni.

"Bardzo łatwy". Większość zdających wybrała angielski

Rozumienie tekstu napisanego oraz tekstu odtworzonego z nagrania - takie zadania znalazły się w testach z języków obcych na poziomie podstawowym, rozwiązywanych przez uczniów III klas gimnazjów w czwartek, w ostatnim dniu obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego.

PO liderem sondażu, ale dużo straciła

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę największe poparcie zdobyłaby PO - 36 proc. Drugie miejsce zajęłoby PiS z poparciem 30 proc. - wynika z sondażu CBOS. Do Sejmu weszłyby także: SLD (7 proc.) oraz PSL i KORWiN - po 6 proc.

Prokuratura ucisza kontrwywiad. Oburzeni posłowie żądają wyjaśnień

Wojskowa prokuratura zabroniła szefowi Służby Kontrwywiadu Wojskowego informowania sejmowej speckomisji o sprawie lotnika podejrzewanego o przekazywanie informacji rosyjskiemu wywiadowi. - Zachowanie wojskowej prokuratury jest skandalem  - mówi Marek Biernacki (PO), szef komisji. Posłowie zwrócą się o wyjaśnienia do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

Grabarczyk w prokuraturze. Zeznawał w sprawie broni

Minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk jest świadkiem w śledztwie dot. nieprawidłowości przy wydawaniu pozwoleń na broń. Grabarczyk nie chciał mówić o szczegółach tej sprawy. - Nie jestem gospodarzem tego postępowania - powiedział. Rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska liczy, że wątpliwości wobec niego zostaną rozwiane.

Duda o polityce zagranicznej: Polska powinna przestać płynąć w głównym nurcie

- Z satysfakcją przyjąłem słowa ministra Grzegorza Schetyny o współdziałaniu rządu z prezydentem. Także z mojej strony ta wola współdziałania jest i jeżeli zostanę wybrany przez moich rodaków na prezydenta, to ona będzie realizowana - powiedział Andrzej Duda. Krytycznie natomiast kandydat PiS na prezydenta ocenił dotychczasowe działanie polskiej dyplomacji.

"List dyrektora FBI wskazuje na głęboką refleksję"

- List dyrektora FBI Jamesa Comeya wskazuje na głęboką refleksję, jego osobistą, ale być może także struktur państwa amerykańskiego, idącą w dobrą stronę - ocenił w czwartek prezydent Bronisław Komorowski. Wcześniej premier Ewa Kopacz stwierdziła, że "pewnie każdy oczekiwałby więcej". Z kolei dla szefa MSZ list Comeya zamknął sprawę jego przemówienia dot. Holokaustu.

Komorowski sugeruje Schetynie: większy akcent na bezpieczeństwo

- Położyłbym większy akcent na kwestie związane z bezpieczeństwem Polski i flanką wschodnią NATO - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, oceniając przedstawione przez szefa MSZ Grzegorza Schetynę założenia polskiej polityki zagranicznej w 2015 roku. Za zasadne uznał to, że szef MSZ mówił o aktywności Polski poza UE.

Porywacz 10-letniej Mai trafił do aresztu w Szczecinie

Adrian M., podejrzany o uprowadzenie 10-letniej Mai ok. godz. 11 dotarł do granicy polsko-niemieckiej w Kołbaskowie, gdzie został przekazany polskim funkcjonariuszom. 31-latek jest podejrzany o porwanie 10-letniej Mai spod Szczecina. Trafił na dwa tygodnie do aresztu w Szczecinie.

Kluby sejmowe za zniesieniem 9 maja jako Święta Zwycięstwa

Kluby sejmowe PO, PiS, SLD, PSL, RP i ZP wyraziły poparcie dla projektu zniesienia 9 maja jako Święta Zwycięstwa i Wolności. Według projektu ustawy, czytanej w środę w Sejmie, ustanowiony zostanie Narodowy Dzień Zwycięstwa, obchodzony 8 maja.

Prawie jak debata. Zobacz, jak "dyskutowali" kandydaci

Najpierw Grzegorz Kajdanowicz przepytał Andrzeja Dudę, a kilkanaście minut później Monika Olejnik - Bronisława Komorowskiego. Choć do spotkania kandydatów twarzą w twarz nie doszło, środowy wieczór w TVN24 był przedsmakiem tego, jak mogłaby wyglądać debata przed drugą turą wyborów prezydenckich. Bronisław Komorowski nie wyklucza bowiem, że jeśli do niej dojdzie, ze swoim przeciwnikiem zasiądzie przy jednym stole.