Macierewicz: ta komisja nie służyła do ustalenia czegokolwiek

- Ta komisja nie służyła do ustalenia czegokolwiek. Służyła do przedstawienia materiału dowodowego, który był punktem odniesienia dla prezentacji, jaka miała miejsce 10 kwietnia. Tutaj nie chodziło o dodatkowe konkluzje - oświadczył minister obrony narodowej Antoni Macierewicz po posiedzeniu, na którym podkomisja do spraw ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej przedstawiała sejmowej komisji obrony zgromadzone materiały dowodowe, na podstawie których powstał film zaprezentowany 10 kwietnia. Posłowie Platformy Obywatelskiej z komisji obrony określili prezentację podkomisji mianem "kompromitacji". - Nie było żadnych dowodów na wcześniej stawiane tezy - ocenili.

To był polski kierowca. Prokuratura o wypadku pod Calais

Kierowca busa, który zginął we wtorek na autostradzie A16 w pobliżu miejscowości Calais we Francji, to 52-letni Mirosław I. z województwa śląskiego – poinformował w środę Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. Informacje dotyczące tożsamości kierowcy przekazała francuska prokuratura, która potwierdzi te ustalenia badaniami DNA.

Giertych: wnoszę o uchylenie tego pytania. Wassermann: a ja nie uchylam

Podczas przesłuchania Michała Tuska przed komisją śledczą do spraw Amber Gold doszło do utarczki słownej pomiędzy pełnomocnikiem Tuska mecenasem Romanem Giertychem a przewodniczącą Małgorzatą Wassermann. Zapytała ona przesłuchiwanego o to, co miał na myśli Marcin P., pisząc do Jarosława Frankowskiego: "Myślałem o Michale Tusku. Wydaje mi się, że lepiej pozostawić nasze relacje w takim kształcie, jakim są teraz. On może pomóc, ale i zaszkodzić". Giertych uzasadniał, że "nie można świadka pytać o to, co ktoś myślał".

MON przestało się opierać. Po serii anulowań będą nowe okręty

Po pół roku przepychanek sądowo-formalnych wojsko ostatecznie zdecydowało się podpisać umowę na dostawę nowych holowników dla Marynarki Wojennej. Wcześniej MON chciał skasować cały przetarg. Ostatecznie stanęło na anulowaniu anulowania anulowanego anulowania, po którym w końcu podpisano umowę.

Miał być mandat, był "telefon do przyjaciela". Komendant ma kłopoty

Nie jest osobą niepełnosprawną, ale postawiła samochód na wyznaczonym dla nich miejscu. 60-letnia urzędniczka nie przyjęła mandatu i sprawa miała trafić do sądu. "Uratował ją" telefon do komendanta Staży Miejskiej w Łodzi. Po kilku miesiącach zdarzenie wyszło na jaw. I wywołało niemałe zamieszanie.

Od dziennikarza do szefa firmy przewozowej. Czym zajmuje się Michał Tusk?

Od dawna fascynował się transportem, dlatego jeszcze na studiach zdał egzamin na autobusowe prawo jazdy. I choć potem został dziennikarzem, to w końcu wrócił do swojej największej pasji. Michał Tusk nie idzie w ślady ojca, byłego premiera i obecnego szefa Rady Europejskiej. Prowadzi firmę transportową, jego autobusy wożą pasażerów na Kujawach i Pomorzu.

Sędzia Żurek: musimy zadać pytanie, czy rzeczywiście to był wyrok

- Nie chce używać słowa "reforma", bo moim zdaniem to dekonstrukcja systemu prawnego. Nie mieliśmy takiej sytuacji od odzyskania niepodległości - stwierdził Waldemar Żurek, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa, komentując wtorkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego uznający za niekonstytucyjne przepisy dotyczące wyboru sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa.

Witek pytana o premie od Szydło. "Nigdy nie zaglądam, ile dostaję wypłaty"

- Jeżeli "Super Express" podaje taką kwotę, to wierzę, że tak było. Nie ja sobie te premie przyznawałam. Jeżeli pani premier ocenia dobrze moją pracę, to mogę tylko być z tego powodu dumna - odpowiedziała w "Jeden na jeden" Elżbieta Witek, szefowa gabinetu premier Beaty Szydło. Według ustaleń "Super Expressu" w zeszłym roku Witek dostała cztery nagrody z rąk szefowej rządu. W sumie ponad 30 tysięcy złotych.

Spięcie Waszczykowskiego z Kancelarią Prezydenta. Witek: niepotrzebnie zagrały emocje

Jestem przekonana, że minister Witold Waszczykowski nie idzie na wojnę. Nie będzie problemu, żeby szef MSZ i Krzysztof Szczerski spotkali się i wyjaśnili wszystkie wątpliwości - mówiła w "Jeden na jeden" w TVN24 Elżbieta Witek, szefowa gabinetu premier. Odniosła się w ten sposób do sporu na linii minister spraw zagranicznych - Pałac Prezydencki w sprawie nominacji dla nowych ambasadorów.

Michał Tusk przed komisją śledczą

Syn byłego premiera stanie dziś przed komisją śledczą badającą aferę Amber Gold. - Oczekuję od pana Michała Tuska, że powie w sposób zgodny z prawdą, gdzie, kiedy i za czyim pośrednictwem trafił do OLT Express - zapowiedziała szefowa komisji Małgorzata Wassermann. Transmisja z przesłuchania Michała Tuska od godziny 10 na antenie TVN24.

Samoistny wybuch oparów paliwa? Nowy pomysł w podkomisji smoleńskiej

Samoistny wybuch w Smoleńsku? - Być może. Opary paliwa. Nie wiem - powiedział Michał Jach (PiS), przewodniczący sejmowej komisji obrony narodowej. - Członkowie podkomisji wciąż dyskutują z analizą którą sami zamówili - stwierdził Piotr Świerczek, autor materiału "Czarno na białym" o analizie WAT w sprawie przebiegu katastrofy Tu-154-M.

Olechowski: nie chciałbym usłyszeć od Trumpa zachęty do opuszczenia Unii Europejskiej

Unia Europejska jawi się dla Donalda Trumpa jako główny konkurent w świecie. Boję się ewentualnych szczerych rozmów podczas wizyty, które formułowałyby zachętę do tego, by Polska opuściła Unię Europejską - powiedział w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski, były minister spraw zagranicznych. Odniósł się do planowanej wizyty amerykańskiego prezydenta w naszym kraju.

Prezydent mianował nowych ambasadorów. Po sporze z ministrem Waszczykowskim

Siedem postanowień prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie mianowania ambasadorów między innymi przy NATO, w Kanadzie i Tajlandii zostało opublikowanych we wtorek w Monitorze Polskim. Wcześniej doszło w tej sprawie do sporu na linii MSZ - Pałac Prezydencki. Minister spraw zagranicznych domagał się wyjaśnień od prezydenta w sprawie opóźniania wręczania nominacji ambasadorskich.

"To jest prezent dla przestępców w całej Polsce"

- Moją wątpliwość budzi przede wszystkim to, że na kilka dni przed tym, kiedy Sejm ma się zająć ustawą o upartyjnieniu Krajowej Rady Sądownictwa, Trybunał Konstytucyjny szybko wyznacza termin rozprawy. To budzi wrażenie, że to spotkanie trzech sędziów i dwóch dublerów zostało zwołane na wyraźne życzenie partii rządzącej - oceniła posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna).