"To miała być zwykła bójka". Uderzył w twarz, zabił

- Nie sądziłem, że to może się tak skończyć. Zrobiłem krzywdę człowiekowi i jego rodzinie - mówi 23-letni łodzianin, który w zeszły weekend uderzył w głowę nieznajomego. Cios okazał się śmiertelny. Zdaniem śledczych, to późniejsza ofiara mogła sprowokować bójkę. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia, ale na razie nie trafił za kratki.

Biskupi w Boże Ciało. O in vitro, konwencji antyprzemocowej i związkach partnerskich

- Metoda in vitro jest niemoralna, nie do przyjęcia przez chrześcijan i przez ludzi szanujących fundamentalne prawo każdej ludzkiej istoty do życia - mówił metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz w czasie czwartkowych uroczystości Bożego Ciała w Krakowie. Kard. Dziwisz odniósł się także do konwencji antyprzemocowej. Z kolei metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz mówił w Warszawie o związkach partnerskich.

Ekspert: chętnie korzystamy z pasów bezpieczeństwa, ale zapinamy je źle

Większość polskich kierowców i pasażerów korzysta z pasów bezpieczeństwa - wynika z danych m.in. policji. Jednak, jak mówi prezes Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Jacek Zalewski, problem w tym, że robią to nieprawidłowo, w efekcie czego pasy, zamiast chronić, powodują ciężkie obrażenia.

Coraz więcej ataków na Polaków w Irlandii Północnej

W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z wieloma atakami na Polaków - były to ataki słowne, ale też zaczepki, rzucanie kamieniami w okna domów czy poniżanie w miejscu pracy - mówi ambasador RP w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Witold Sobków.

Jaki margines pomiaru fotoradarów? "Wszystkie urządzenia mają jakieś granice błędu"

- Jest różnica pomiędzy tym, co widzimy na prędkościomierzu, a tym, co pokazuje GPS - powiedział na antenie TVN24 Emil Rau z TVN Turbo, który od kilku lat toczy walkę ze strażą miejską i montowanymi wbrew przepisom fotoradarom. W ten sposób skomentował rządowe plany zniesienia marginesu prędkości 10 km/h przy pomiarach prędkości. - Zniesienie tego progu doprowadziłoby do niepotrzebnych pyskówek - ocenił natomiast mł. insp. Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji.

Katolicy obchodzą dziś święto Bożego Ciała. Prezydent elekt na mszy w Krakowie

Katolicy obchodzą dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną Bożym Ciałem. To jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w Kościele rzymskokatolickim. Uroczystości rozpoczęły się już w Krakowie na Wawelu. Obecny jest na nich prezydent elekt, Andrzej Duda wraz z rodziną. Obchodom przewodniczy tam metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz.

Można wydać 400 zł dziennie na jedzenie? W Tarnobrzegu były prezydent tyle wydawał

400 złotych dziennie na jedzenie z publicznych pieniędzy wydawał w ubiegłym roku były prezydent Tarnobrzega. W sumie przez rok dało to sumę 100 tys. złotych. Wydatki byłego prezydenta ujawniła kontrola zarządzona przez jego następcę. Wynika z niej, że były prezydent kupował wszystko, co tylko dało się włożyć do garnka. Od zielonego groszku, przez jajka, kiełbasę, smalec po mozarellę i pory. Materiał "Blisko ludzi" TTV.

Mobilizacja przed wyborami i podkreślenie przywództwa

Platforma Obywatelska głośno bije się w pierś. W partii szczera, twarda i otwarta rozmowa, ale ścinania głów nie będzie. Ewa Kopacz w bojowym nastroju mobilizuje swoją partię. Chce zapomnieć o rutynie i pokazać swoją nową twarz. Dla młodych i tych, którzy mieszkają na wsi. Materiał "Polski i Świata".

Elementarz zdał egzamin?

Dyskusja była zażarta. Jednym się podobał, inni mieli zastrzeżenia i liczne wątpliwości. Ministerstwo edukacji postawiło jednak na swoim i do szkół wprowadziło darmowy podręcznik. Do zakończenia roku szkolnego zostało kilkanaście dni, dlatego my ponownie do niego zaglądamy i pytamy, jak się sprawdził i czy od września będzie w kolejnych klasach.

Immunoterapia. Przełom w walce z rakiem?

Lekarze pokładają w niej wielkie nadzieje i mówią wprost, to może być przełom w leczeniu raka. Immunoterapia to nowy sposób leczenia, który w niektórych przypadkach może być skuteczniejszy niż chemioterapia. Jak to leczenie działa?

Dziś Święto Wolności. W 26. rocznicę częściowo wolnych wyborów

Dziś mija 26. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w powojennej Polsce. 4 czerwca 1989 roku wyłoniono nowych posłów i senatorów. Wybory zakończyły się zwycięstwem Solidarności, którego konsekwencją był upadek komunizmu i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Rusza Federacja Organizacji Proobronnych

Nie wszyscy wierzyli w ten pomysł, ale oni się nie poddali. Federacja Organizacji Proobronnych wkrótce rozpocznie swoje działanie. Jest już konkretna data, struktura i cele. Pytanie czy rzeczywiście te oddziały zwiększą nasze bezpieczeństwo i czy członkowie tej organizacji nie wymkną się spod kontroli?

Sąd zajmie się sprawą "żołnierza wyklętego"

Sąd Okręgowy w Szczecinie będzie musiał zająć się sprawą skazanego w 1948 r. na dożywocie "żołnierza wyklętego" Wacława Piotrowicza - członka organizacji BOA. Wcześniej sądy odmawiały stwierdzenia nieważności tego wyroku.

"Nie" dla "Ostatniej Wieczerzy" na EXPO

Miał być jedną z atrakcji polskiego pawilonu na EXPO w Mediolanie, do dziś leży w magazynie. Obraz Macieja Świeszewskiego "Ostatnia Wieczerza" został zawrócony niemal z lotniska tuż przed wylotem do Włoch. Jak się okazuje, powody takiej decyzji nie są jasne, a artysta słyszał ich już kilka wersji.

"Komorowski podłożył bombę pod system partyjny"

Odchodzący i przegrany Komorowski, trochę nieopatrznie i bez rozeznania konsekwencji podłożył bombę pod system partyjny Polski, która się teraz tli. Tą bombą jest projekt referendum, które wysadzi dotychczasowy system partyjny - powiedział w "Faktach po Faktach" Jan Rokita, komentator TVN24 Biznes i Świat.

"PiS już szuka haków na Donalda Tuska"

- W poparciu Donalda Tuska dla Komorowskiego nie było niczego niestosownego. Myślę, że tak oceni to Europejska Rzecznik Praw Obywatelskich. Tusk wzmacnia pozycję międzynarodową Polski. Atakowanie go, to działanie wbrew interesom Polski - powiedział w „Kropce nad i” Roman Giertych. B. wicepremier odniósł się do skargi złożonej na byłego premiera przez PiS. Giertych oceniał także szanse inicjatyw Pawła Kukiza i Ryszarda Petru.

"Samolot z taką usterką nie powinien znaleźć się na pasie startowym"

To trochę wstyd, że nie udało się odlecieć. Ten przypadek nie narusza marki LOT-u, ale tych, którzy dopuścili ten samolot w ogóle na pas startowy - powiedział w "Faktach po Faktach" wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich. Był on na pokładzie rządowego samolotu, który uległ awarii na lotnisku w Warszawie.

Petru: nie będę obrażał Pawła Kukiza

- Uważam, że duża część osób, która głosowała na Pawła Kukiza, może znaleźć alternatywę w tym, co ja proponuję. Pawła Kukiza obrażał nie będę - powiedział w "Tak jest" w TVN24 Ryszard Petru, założyciel stowarzyszenia NowoczesnaPL, odpowiadając na krytyczne słowa muzyka pod adresem nowej inicjatywy.

Kamiński skazany za zniesławienie Drzewieckiego. "Wyrok niesprawiedliwy"

Były szef CBA Mariusz Kamiński (PiS) jest prawomocnie skazany za zniesławienie byłego ministra sportu z PO Mirosława Drzewieckiego, któremu, powołując się na zeznania świadka koronnego Piotra K., "Brody", zarzucił udział w praniu brudnych pieniędzy na rzecz PO. Mariusz Kamiński uznał wyrok za nieobiektywny i niesprawiedliwy.

Maturzyści muszą poczekać na decyzję Trybunału Konstytucyjnego

Trybunał Konstytucyjny do 22 czerwca odroczył w środę badanie skargi 18 licealistów, którym unieważniono egzamin maturalny z chemii. Prace maturzystów uznano za niesamodzielnie, ale według nich, brak możliwości zaskarżenia unieważnienia do sądu administracyjnego jest niezgodny z konstytucją.

Prezydent dziękował za "zasługi w drodze ku polskiej wolności"

Pamięć o tych, którzy mają zasługi dla polskiej wolności, to obowiązek wynikający z naszego poczucia wspólnoty - mówił Bronisław Komorowski. Prezydent wręczył odznaczenia państwowe z okazji Święta Wolności - upamiętniającego wybory, które odbyły się w Polsce 4 czerwca 1989 roku. Wśród osób odznaczonych znaleźli się: Dominikanin o. Ludwik Wiśniewski, himalaistka Kinga Baranowska, reżyser Jan Komasa i Wojciech Kostrzewa - Prezes Zarzadu i Dyrektor Generalny Grupy ITI, prezes Rady Nadzorczej TVN SA.

Sikorski: był niepokój, czy zdołamy wyhamować przed końcem pasa

- Cieszę się, że nasi piloci wyciągnęli wnioski z poprzednich katastrof. Tym razem trzymali się twardo procedur - mówił marszałek Sejmu Radosław Sikorski, który był na pokładzie rządowego samolotu, który w środę rano uległ awarii na wojskowym lotnisku w Warszawie.

Kopacz spotka się z papieżem Franciszkiem

Premier Ewa Kopacz 12 czerwca zostanie przyjęta przez papieża Franciszka na audiencji - poinformowała rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. To będzie pierwsza wizyta szefowej polskiego rządu w Watykanie.