Jest porozumienie rezydentów z ministerstwem zdrowia

Po długich negocjacjach udało nam się osiągnąć porozumienie - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski po zakończeniu rozmów z lekarzami rezydentami. Najważniejszym punktem zawartego w czwartek kompromisu jest wzrost nakładów na ochronę zdrowia do 6 procent PKB do 2024 roku. - Cieszy mnie to porozumienie. Obie strony kierowały się dobrem pacjenta - powiedział z kolei premier Mateusz Morawiecki.

Szczerski o rozmowie Dudy z wiceprezydentem USA: od razu wiadomo, że się odbędzie

Prezydent Andrzej Duda w piątek weźmie udział w spotkaniu prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina z przywódcami państw przybyłymi na inaugurację olimpiady w Pjongczangu. Szef gabinetu Dudy, Krzysztof Szczerski, zapowiada nieformalną rozmowę z wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych, Mikiem Pence'em. - Od razu wiadomo, że taka rozmowa pewnie się odbędzie - stwierdził.

Obowiązkowy kask rowerowy dla dzieci. Szykują się zmiany w przepisach

Zmniejszenie dozwolonej prędkości w nocy w obszarze zabudowanym i obowiązkowe kaski rowerowe dla dzieci - takie zmiany w prawie drogowym zarekomendował specjalny zespół złożony z przedstawicieli kilku ministerstw i instytucji badawczych. W przygotowaniu są kolejne rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Nowoczesna zawiadamia prokuraturę i CBA w sprawie nowego prezesa Orlenu

Posłowie Nowoczesnej Adam Szłapka i Marek Sowa poinformowali w czwartek, że zamierzają złożyć zawiadomienia do Centralnego Biura Antykorupcyjnego i prokuratury w sprawie nowego prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka. Złożyli też interpelację do koordynatora służb specjalnych w sprawie nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych Obajtka. Chodzi o ponad milion złotych.

"Chodził po Kórniku z nożem i szukał ofiary". Za kratami posiedzi nie 15, a 25 lat

Swoją ofiarę wybrał przypadkowo. Kiedy już ją dopadł, nie miał litości. Najpierw zadawał ciosy nożem, potem okładał pięściami. Brutalna napaść nożownika wstrząsnęła Kórnikiem (woj. wielkopolskie). Piotra L. skazano na 25 lat więzienia, ale potem obniżono karę do 15 lat. Po kasacji ministra sprawiedliwości sąd przywrócił mężczyźnie karę 25 lat więzienia.

"Będę pierwszym więźniem politycznym IV RP"

PiS idzie drogą Erdogana i Orbana. Kompromituje się i wsadza polityków opozycji - mówił Stanisław Gawłowski, poseł PO, komentując toczące się wobec niego prokuratorskie śledztwo. Na antenie Radia Zet stwierdził, ze sprawa jest polityczna. - Nie przyjąłem łapówki - powiedział.

PKW ostrzega: może zabraknąć pieniędzy na wybory samorządowe

Wzrost kosztów przeprowadzenia wyborów, wydłużenie czasu ustalenia wyników głosowania i wyników wyborów, możliwe błędy w obliczeniach to konsekwencje nowych przepisów Kodeksu wyborczego - do takich wniosków doszła Państwowa Komisja Wyborcza po przeanalizowaniu tych regulacji.

Najwięcej błędów popełnili Brytyjczycy. Walka z "polskimi obozami' - MSZ pokazało dane

W ciągu 10 lat polskie placówki dyplomatyczne interweniowały ponad 1400 razy w sprawie pojawiających się w zagranicznych mediach przekłamań historycznych dotyczących Polski – wynika z danych, jakie portal tvn24.pl uzyskał w MSZ. Wątpliwości pojawiły się przy podsumowaniu ubiegłego roku. Wiceminister spraw zagranicznych informował w grudniu o 102 interwencjach. Teraz resort wyjaśnia, że było ich aż 258.

Szydło o fundacji narodowej: każdy z nas ma poczucie, że może zrobić więcej

Fundacja jest w tej chwili w nadzorze ministra kultury Piotra Glińskiego. Sądzę, że bardzo wnikliwie oceni jej działalność - tak wicepremier Beata Szydła odpowiedziała na pytanie o brak aktywności Polskiej Fundacji Narodowej w ostatnich tygodniach. Była szefowa rządu w internetowej dogrywce "Jeden na jeden" w TVN24 skomentowała też odwołanie Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego europarlamentu.

"Do ostatnich dni życia słyszała: no i po co pani ratowała tych Żydów"

- Irena Sendlerowa nie jest przykładem na to, że Polacy pomagali Żydom. Ona cały czas miała poczucie, że to robi wbrew społeczeństwu - twierdzi Anna Bikont, autorka najnowszej biografii Sendlerowej. To samo mówi córka kobiety, która w czasie II wojny światowej mogła uratować nawet 2500 dzieci, i wspomina o wybijanych w jej domu szybach. Materiał magazynu "Czarno na białym" TVN24.

"Jest gorzej, niż nam się wydaje"

Polscy politycy chyba do końca nie widzą powagi sytuacji, tego, jak się w tej chwili w Waszyngtonie nas postrzega i jakie będą tego konsekwencje - ocenił amerykanista prof. Zbigniew Lewicki. Razem z publicystą Markiem Ostrowskim w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS komentował relacje z USA w świetle nowelizacji ustawy o IPN.