Kopacz o "politycznych machos z PiS-u"

- Beata Szydło będzie pełniła rolę ozdobną, oni ją tak potraktowali. Ci polityczni machos z PiS-u, którzy ponoć szanują wszystkie kobiety, całują w rękę, gdy są kamery, wręczają kwiaty, tak potraktowali panią premier- kobietę - mówiła była premier Ewa Kopacz w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Kaczyński o "ataku na polską wolność"

- To, co dzisiaj dzieje się w naszym kraju, ten atak na polską wolność, suwerenność, prawo do kształtowania naszego życia publicznego i społecznego, prowadzony tu, z Polski i wspierany z zewnątrz to jest hańba dla tych, którzy robią to w Polsce i tych, którzy wspierają to z zewnątrz - mówił podczas obchodów 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Siedem zmian wobec zmian. PiS wycofuje się z części pomysłów na wybory

Kolejna komisja kolejny raz będzie obradować nocą. Wszystko dlatego, że Prawo i Sprawiedliwość chce uchwalić nowy kodeks wyborczy jeszcze w tym tygodniu. W środę posłowie tej partii zgłosili kolejne zmiany do zmian w przepisach określających, jak Polacy będą głosować w przyszłych wyborach i w jaki sposób będą liczone głosy. W nocy komisja nadzwyczajna ma uporządkować ponad sto najnowszych poprawek i część z nich wprowadzić do projektu.

"Wybraliście bardzo zły czas na zabieranie Polakom wolnego sądownictwa"

Co wam Polacy uczynili, że odbieracie im prawo do sprawiedliwego zbadania ich sprawy przez niezależny sąd? - pytał senator PO Bogdan Klich w debacie nad prezydencką ustawą o Krajowej Radzie Sądownictwa. - Im dłużej słucham wystąpień kolegów z PO, tym bardziej jestem zdumiony - oświadczył Krzysztof Mróz z Prawa i Sprawiedliwości.

"Przyjmujemy część poprawek z zadowoleniem"

Państwowa Komisja Wyborcza przyjmuje część poprawek PiS do projektu zmian w ordynacji wyborczej z zadowoleniem - powiedział w środę przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński. Wskazał na utrzymanie dotychczasowego systemu podziału gmin na okręgi przez rady gmin.

Wiceszef MSZ: Tusk zauważył oczekiwanie wielu państw, w tym Polski

Stanowisko przedstawione przez przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska świadczy o tym, iż zauważył on oczekiwania wielu państw członkowskich dotyczące metod wyjścia z kryzysu migracyjnego - powiedział w środę wiceszef MSZ Konrad Szymański. - Chcielibyśmy, żeby inni decydenci unijni również dostrzegli to w większym stopniu niż do tej pory - dodał.

Nowy sondaż: PiS bliżej większości konstytucyjnej

50 procent wyborców popiera Prawo i Sprawiedliwość, a gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę PiS otrzymałby 285 mandatów - wynika z badania Kantar Public. Platformę Obywatelską popiera 17 procent, ruch Kukiz'15 11 procent, a Nowoczesną 9 procent ankietowanych.

"Na historycznych konfliktach między Polską a Ukrainą wygrywa Rosja"

Musimy dbać o to, żeby za wszelką cenę dążono do prawdy i by nieprawda i pomówienia nie kładły się cieniem na relacje Polski i Ukrainy - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda, który przebywa z wizytą na Ukrainie. Prezydent Petro Poroszenko podkreślił, że historia nie powinna wpływać na strategiczny charakter relacji polsko-ukraińskich. - Należy iść do przodu - zaznaczył.

MSZ: nałożenie kary na TVN to decyzja autonomicznego organu

MSZ nie komentuje sprawy kary pieniężnej nałożonej na spółkę TVN SA. To decyzja autonomicznego organu państwowego, jakim jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - poinformował w środę resort dyplomacji. MSZ zaznaczyło, że TVN "ma prawo do odwołania się od tej decyzji".

Senatorowie Platformy Obywatelskiej odchodzą z partii

Dwóch senatorów - Andrzej Misiołek i Leszek Piechota - odchodzi z Platformy Obywatelskiej. Powodem - jak poinformowali - jest sierpniowy wywiad wiceszefa PO Borysa Budki dla "Die Zeit" oraz listopadowe głosowanie nad rezolucją Parlamentu Europejskiego na temat sytuacji w Polsce, którą poparło sześcioro europosłów Platformy.

"Waszyngton wysłał jasny komunikat do rządzących"

Jedyne co jest w stanie powstrzymać PiS, to protestujący na ulicach oraz reakcja wolnego, demokratycznego świata, w tym Waszyngtonu - powiedział senator Bogdan Klich, odnosząc się prezydenckich ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz Sądzie Najwyższym, nad którymi obradują senatorowie. Rzeczniczka Departamentu Stanu USA przekazała, że departament "z uwagą przygląda się pracom nad reformą wymiaru sprawiedliwości".

Pierwszy dzień w nowej pracy. Premiera powitała Beata Szydło

W środę Mateusz Morawiecki po raz pierwszy przybył jako Prezes Rady Ministrów do Kancelarii Premiera. Uroczyste powitanie rozpoczęło się o godzinie 10. Morawieckiego przywitała jego poprzedniczka - Beata Szydło, która w jego rządzie została wicepremierem. Prezes Rady Ministrów wręczył Szydło biało-czerwone kwiaty.