- Wysmarowali nowe zabawki toksyczną mazią, ręce po prostu opadają - mówi tvn24.pl prezes jednego z łódzkich TBS-ów. Ktoś zniszczył w ten sposób nowy plac zabaw, straty oszacowano na ponad 23 tys. złotych. Sprawę bada policja. Funkcjonariusze sugerują, że plac mogli zniszczyć okoliczni mieszkańcy, którym przeszkadzały głośno bawiące się dzieci.

- Mam nadzieję, że sojusznicy z NATO udzielą nam pomocy, ale musimy sami się bronić, zanim przyjdzie pomoc – powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Romuald Szeremietiew z Akademii Obrony Narodowej. Jak podkreślił w rozmowie z Jackiem Stawiskim, Polsce potrzebna jest zmiana systemu militarnego, by mogła skutecznie bronić się przed ewentualną rosyjską okupacją.

Ambasador RP w Moskwie Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz spotkała się we wtorek z rosyjskim z ministrem kultury Władimirem Medinskim. Rozmowy dotyczyły budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej, miejsc pamięci oraz współpracy kulturalnej. Strony przedstawiają różne wnioski z tego spotkania.

- Mariusz Kamiński jest osamotniony na ławie oskarżonych - tak Janusz Kaczmarek, adwokat, były minister spraw wewnętrznych i administracji ocenił w "Kropce nad i" wyrok skazujący byłego szef CBA na 3 lata więzienia za nadużycia przy „aferze gruntowej”.

- Zafałszowanie wyników tych wyborów (samorządowych -red. ) jest oczywiste, zwłaszcza po dzisiejszej konferencji prezesa NIK - powiedział w "Faktach po Faktach" Jacek Sasin z PiS. - Raport NIK nie kwestionował wyniku wyborów, ale zarzucił KBW, że system do liczenia głosów się nie sprawdził - odpierał zarzuty Jacek Protasiewicz z PO.

Biskupi znów zabierają głos w sprawie in vitro. W opublikowanym we wtorek oświadczeniu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski zwraca uwagę na błędy rządowego projektu ustawy o sztucznym zapłodnieniu i podkreśla, że należy przyjąć prawo, które "poprawi obecną sytuację, a nie ją bez zastrzeżeń zalegalizuje". W opinii KEP, "przyjęty przez Radę Ministrów projekt ustawy o leczeniu niepłodności zawiera rozwiązania, które uniemożliwiają jakikolwiek udział katolika w pracach służących jego przyjęciu".