Ponad pół miliona złotych na wyjazdy Anny Marii Anders

Dziennik "Fakt" opublikował w środę wyliczenia Kancelarii Premiera, według których od stycznia 2016 roku za oficjalne delegacje Anny Marii Anders zapłacono dokładnie 611 625 złotych. Pełnomocnik premiera do spraw dialogu międzynarodowego zapewnia, że jej podróże przynoszą wymierne korzyści dla Polski. PO domaga się wyjaśnień. - Nie znam efektów pracy pani Anders - mówi Grzegorz Schetyna.

Wymyśliła raka i wycięli jej żołądek. Marta usłyszała wyrok

Szpital zawiadomił prokuraturę, że pacjentka dała lekarzom fałszywą dokumentację medyczną. Z papierów wynikało, że Marta ma raka żołądka. W rzeczywistości była zupełnie zdrowa. Ale to się okazało dopiero po operacji. Marta z wyciętym żołądkiem stanęła przed sądem i dzisiaj usłyszała wyrok.

Prezes PiS: ministrowie przekażą nagrody na Caritas. "Będzie dużo skromniej"

- Ministrowie konstytucyjni, sekretarze stanu, którzy są politykami, zdecydowali się na przekazanie nagród, w terminie do połowy maja, do Caritas na cele społeczne - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej. Jak dodał, "Komitet Polityczny PiS ustalił, że zostanie złożony do laski marszałkowskiej projekt obniżenia o 20 proc. pensji poselskich". Wcześniej w Sejmie w gabinecie marszałka odbyło się spotkanie szefa PiS z ministrami i Markiem Kuchcińskim.

Mazurek: prezes nie wie wszystkiego, nie o wszystkim decyduje

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w ogóle nie wiedział o tych nagrodach. Też był zaskoczony tym, że one były, zaskoczony ich skalą - komentowała w czwartek premie finansowe dla ministrów rządu Beaty Szydło Beata Mazurek. Według rzeczniczki PiS, Jarosław Kaczyński nie zachęcał też byłej szefowej rządu, by "pokazała pazurki" przed wystąpieniem w Sejmie.

Ekspert o patostreamach: to przekracza coś, co już było. Z dziećmi trzeba rozmawiać

Musimy przede wszystkim od samego początku kontrolować te treści, do których dzieci mają dostęp - tłumaczy Łukasz Wojtasik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, komentując zagrożenie zjawiskiem patostreamów. Ekspert, zajmujący się kwestią bezpieczeństwa najmłodszych w sieci, mówił we "Wstajesz i wiesz", że na popularności wulgarnych transmisji, kosztem nieletnich odbiorców, zarabiają twórcy przekazów.

"Gdyby to zależało ode mnie, odłożyłbym ustawę degradacyjną"

Osobiście się zastanawiam, to jest moje zdanie, czy warto brnąć w tej chwili w ten temat. Może warto spróbować skupić się na rozwiązywaniu bieżących problemów Polaków - mówił w internetowej części programu "Jeden na jeden" TVN24 poseł PiS Jacek Sasin pytany, co będzie z zawetowaną przez prezydenta Andrzeja Dudę tzw. ustawą degradacyjną.

Będą zmiany w 500 plus? "Sytuacja jest dobra, to nie oznacza, że możemy pełnymi garściami rozdawać"

Zapowiadaliśmy, że jeżeli będzie dobra sytuacja budżetu, to będziemy chcieli ten program rozwijać - tak Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, komentował spekulacje prasowe dotyczące zmian w programie 500 plus. - I jest bardzo dobra. To nie oznacza jednak, że możemy pełnymi garściami rozdawać - dodał. Gość "Jeden na jeden" podkreślał, że partia rządząca "musi do tego podchodzić ostrożnie".

Charytatywny koncert dla Kacpra. "Podziwiamy młodzież za to, co zrobiła"

Ponad 13 tysięcy złotych udało się uzbierać z koncertu charytatywnego dla 12-letniego Kacpra z Poznania. Chłopiec najpierw uległ wypadkowi, potem stracił mamę, która zginęła w wybuchu kamienicy na Dębcu. Rehabilitacja Kacpra jest kosztowna, dlatego koncert postanowili zorganizować jego koledzy z poznańskiej szkoły muzycznej.

Wszystkie błędy w sprawie Tomasza Komendy

Sprawa Tomasza Komendy, który spędził w więzieniu 18 lat, to podwójna porażka wymiaru sprawiedliwości. Jak się okazało, śledczy chcieli niesłusznie ukarać mężczyznę nie za jeden, ale za dwa gwałty. Reporter "Czarno na białym" Cyprian Jopek pokazuje, jak wymiar sprawiedliwości ignorował sygnały alarmowe, które już 20 lat temu powinny były być źródłem pytań, a nie wyroków skazujących.

Nie będzie komercyjnych odstrzałów żubrów. Ekolodzy: to wielki sukces

Rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska poinformowała, że dyrektor generalny Andrzej Konieczny polecił, by nadleśnictwa opiekujące się żubrami w Puszczach Knyszyńskiej i Boreckiej zaprzestały oferowania myśliwym komercyjnych odstrzałów żubrów. Zdaniem ekologów z Greenpeace "to wielki sukces tysięcy Polaków, którzy naciskali na resort środowiska i Lasy Państwowe, by skończyć z takimi działaniami"

"W Prawie i Sprawiedliwości rozpoczął się proces dezintegracji"

Nie rozumiem oburzenia w PiS, prezydent wykrył w ustawie wady prawne i jego obowiązkiem było zareagować - stwierdził w "Kropce nad i" Marek Jakubiak, poseł Kukiz'15. Odniósł się na w ten sposób do weta prezydenta Andrzeja Dudy do tak zwanej ustawy degradacyjnej. - Dzisiaj w PiS następuje pozycjonowanie się na czas po Kaczyńskim - ocenił drugi gość programu, Michał Kamiński, poseł PSL-UED.

Sędzia Mitera: podpisałem się w trosce o sędziów w dramatycznej sytuacji

Pod listem do Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego podpisali się sędziowie, członkowie Krajowej Rady Sądownictwa - wyjaśniał w "Faktach po Faktach" sędzia Maciej Mitera. Autorzy listu zaapelowali o "niezwłoczne zwołanie posiedzenia plenarnego KRS". Jak dodał sędzia Mitera, on sam podpisał się w "trosce o pojedynczych sędziów" oraz "ogólny wymiar sprawiedliwości". Adwokat i były poseł SLD Ryszard Kalisz ocenił, że jeśli sędzia "podpisuje się pod listem, to musi mieć świadomość, że jego nazwisko stanie się publiczne".

"List do Gersdorf to wotum nieufności dla Ziobry"

Spotkanie niczego nie wnosiło, na szczęście nie było próby podejmowania uchwał - podkreślał w programie "Tak jest" wiceszef PO Borys Budka. Odniósł się w ten sposób do nieformalnego spotkania członków nowej Krajowej Rady Sądownictwa, które odbyło się w środę. Drugi gość programu, Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości i poseł PiS, skomentował fakt niezwołania do tej pory pierwszego posiedzenia KRS przez Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego. Jego zdaniem to "destrukcja wymiaru sprawiedliwości".