- Struktury chuligańskie postanowiły zająć się przestępczością, wcześniej zarezerwowaną dla grup mafijnych, jak prostytucja, narkotyki, rozboje i wiele, wiele innych - mówi Jarosław Jabrzyk z "Superwizjera" TVN. Dziennikarze dotarli do zeznań osób, które obserwują to zjawisko od środka i opisują, jak część tego środowiska zajęła się "profesjonalnie" działalnością mafiną. Cały materiał dziś o 23.30 w telewizji TVN.

Z danych Głównego Inspektoraru Sanitarnego wynika, że w 2014 roku było w Polsce 12,3 tys. niezaszczepionych dzieci - podczas gdy w 2010 roku było ich 2,5 tysiąca. To niemal pięciokrotny wzrost. Według ekspertów wynika on z działalności ruchu antyszczepionkowego, który zyskuje na popularności - pomimo tego, że według Państwowej Inspekcji Sanitarnej odmowa zaszczepienia dziecka może być podstwą do odebrania praw rodzicielskich

W związku z dużą liczbą nielegalnych imigrantów przybywających do UE drogą morską z Afryki, Komisja Europejska planuje stworzenie systemu ich przejmowania przez więcej krajów Unii, nie tylko te znad Morza Śródziemnego. Szef polskiej dyplomacji Grzegorz Schetyna zaznaczył, że Polska musi być gotowa do udziału w tej akcji.

Nie można się denerwować na to, że ktoś z niewiedzy albo ignorancji powie jakieś głupstwo. To nas ośmiesza - skomentował burzę po słowach szefa FBI o roli Polaków w Holokauście Seweryn Blumsztajn. Piotr Semka przekonywał z kolei, że ostra reakcja wynika z "uczulenia na krzywdzące stereotypy dotyczące Polski". Publicyści byli gośćmi programu "Tak jest" w TVN24.