W naszym konkursie szukamy dobrych zdjęć, czyli takich, które sprawiają, że się zatrzymasz i zastanowisz, co widzisz. Trzeba mieć wyjątkową wrażliwość i umiejętność obserwacji świata, aby wiedzieć, kiedy podnieść ten aparat - mówiła we "Wstajesz i wiesz" TVN24 Martyna Wojciechowska, naczelna "National Geographic Polska". Rozstrzygnięto właśnie jubileuszową, 10. edycję Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic.

- Prezydent Łodzi promowała usługi firmy, która mogła oszukiwać klientów. Teraz powinna za to odpowiedzieć - twierdzą opozycyjni radni i żądają, żeby Hanna Zdanowska z własnej kieszeni oddała pieniądze tym, którzy zaufali firmie. Na tanie bilety mogło się skusić kilkanaście tysięcy klientów.

Pieniądze z rządowego programu "Wyprawka szkolna" nie są w pełni wykorzystywane, bo rodzicom są stawiane zbyt biurokratyczne wymogi - powiedział w "Jeden na jeden" prezes Najwyższej Izby Kontroli. Krzysztof Kwiatkowski komentował raport NIK w tej sprawie.

- To było bardzo nieeleganckie z jego strony - ocenił w "Faktach po Faktach" słowa Donalda Tuska o Ewie Kopacz Kazimierz Marcinkiewicz. Chodzi o opinię byłego premiera, którą wypowiedział w obecności kamer, że obecna szefowa rządu była "absolutnie załamana" po prezentacji swojego gabinetu.

Na szlaku na Giewont zmarł turysta z Francji, natomiast w jaskini Studnia Kazalnica ranna została kobieta, która spadła z kilkunastu metrów. Ratownicy górscy byli w niedzielę kilkakrotnie wzywani do wypadków.

- Ten moment jest dla mnie wzruszający. Tak wzruszający, że aż trudny, ale to moment jednocześnie piękny. To moment, który pokazuje, że próba zniszczenia za życia i zniszczenia po śmierci mojego świętej pamięci brata nie uda się - mówił w niedzielę w Siedlcach (woj. mazowieckie) Jarosław Kaczyński. W mieście odsłonięto pomnik Lecha Kaczyńskiego.

Ponad 12 tys. żołnierzy z dziewięciu różnych krajów - na polskich poligonach i na Bałtyku trwają największe manewry wojskowe od czasu rozpoczęcia konfliktu na Ukrainie, czyli "Anakonda 14". W niedzielę żołnierze ćwiczą desant spadochronowy na tyłach wojsk przeciwnika. Kolejnym zadaniem jest przechwycenie ważnych dla losów operacji mostów.

- Wielką przyjemnością jest spotykanie się z panem Bieleckim. Mogę się z nim spotkać również w sądzie - tak Włodzimierz Czarzasty (SLD) komentował w "Kawie na ławę" groźbę Jana Krzysztofa Bieleckiego. Były premier zapowiedział, że pozwie szefa SLD na Mazowszu za zarzut dot. jego odprawy z PKO SA. Bielecki dostał ponad 7 mln złotych.

SLD chce przeglądu wszystkich umów w spółkach skarbu państwa - poinformował w "Kawie na ławę" Włodzimierz Czarzasty. To pokłosie sprawy wokół minister infrastruktury i rozwoju Ewy Wasiak, która otrzymała z PKP 510 tys. zł odprawy. Politycy dyskutowali także o byłym doradcy Donalda Tuska, Igorze Ostachowiczu, który został zatrudniony w zarządzie PKN Orlen.

Sprzedał setki tysięcy płyt i zapisał niejedną kartę w historii polskiej muzyki alternatywnej. Robert Brylewski, lider zespołów takich jak Izrael czy Brygada Kryzys zapewnia, że nie żałuje wyboru zawodowej ścieżki. Jednocześnie przestrzega jednak innych: "Nie idźcie moim śladem, bo po ponad 30 latach grania nie stać mnie na jedzenie"- napisał w gorzkim apelu na jednym z portali społecznościowych.

Partia się nie rozpada, potrzebuje tylko nowego otwarcia - stwierdził w "Faktach po Faktach" Janusz Palikot, odnosząc się do tego, że klub Twojego Ruchu opuściło 12 posłów. - Nie ma żalu do tych, co odeszli. Życzę wszystkim, żeby znaleźli swoje miejsce na scenie politycznej - podkreślił.