Na K2 złamał przedramię, musiał wracać do Polski. "Czuję się jak dezerter"

Rafał Fronia, członek narodowej wyprawy na K2, musiał wrócić do Polski. Wszystko przez wypadek, do jakiego doszło podczas podchodzenia do obozu C1. Himalaista był gościem "Rozmowy Dnia" Radia Wrocław. - Jeśli ludzie będą zaaklimatyzowani i będzie okno pogodowe, to mają stuprocentową szansę na zdobycie szczytu - ocenił szanse kolegów na zdobycie K2.

Manifest PO i Nowoczesnej na wybory. "Odpowiada na pytanie, o co chcemy się bić"

Platforma Obywatelska i Nowoczesna ogłosiły w piątek w Sejmie wspólny manifest programowy na wybory samorządowe. Jak podkreślali politycy obu partii, ma to być krok milowy do wspólnej koalicji. - Odpowiada na zasadnicze pytanie, o co chcemy się bić w tych wyborach samorządowych, o jaką Polskę chcemy walczyć dla Polek i Polaków - wyjaśniał poseł PO Mariusz Witczak.

Morawiecki w Berlinie. Spotkanie z Angelą Merkel

Od ceremonii oficjalnego powitania przed Urzędem Kanclerskim w Berlinie rozpoczęło się w piątek spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Rozmowy dotyczą między innymi współpracy politycznej i gospodarczej, przyszłości UE oraz polityki migracyjnej.

Laserowy czujnik ma pomóc kierowcom i ocalić szlabany

Pierwszy w Polsce czujnik laserowy na przejeździe kolejowym we Wrocławiu ma poprawić bezpieczeństwo kierowców. I odciążyć pracowników kolei. Ci tylko w 2017 roku musieli ponad 160 razy naprawiać w tym miejscu uszkodzone rogatki. Wszystko przez to, że zautomatyzowane szlabany wielokrotnie opadały na auta. Dochodziło też do "uwięzień" samochodów, tuż przed mknącymi pociągami. - Dlatego wprowadziliśmy wirtualnego koordynatora - mówią kolejarze.

"Teraz prokuratura ma związane ręce". Reporter "Superwizjera" o planowanej zmianie prawa

- Jest takie słowo klucz: "publiczne", które powoduje, że prokuratura ma teraz związane ręce - powiedział w piątek we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Bertold Kittel, jeden z autorów głośnego reportażu "Superwizjera" TVN o polskich neonazistach. Komentował w ten sposób przepisy pozwalające ścigać osoby propagujące totalitaryzmy. Dodał, że cieszą go plany ministerstwa, by usunąć słowo "publiczne" z Kodeksu karnego.

"Temu psuciu państwa należy powiedzieć stop". Wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego dziś milczy

Kiedy w lipcu 2015 roku ówczesny prezydent Bronisław Komorowski, podobnie jak teraz Andrzej Duda w przypadku ustawy o IPN, skierował do Trybunału Konstytucyjnego w tak zwanym w trybie następczym ustawę o in vitro, Mariusz Muszyński, obecny wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego, zarzucił Komorowskiemu łamanie Konstytucji. Mówił wtedy, że"temu psuciu państwa należy powiedzieć stop". Dziś milczy.

Trzy osoby z zarzutami za "wykorzystywanie osoby nieletniej"

Co działo się w miasteczku na północy Wielkopolski? To badają śledczy. Policjanci zatrzymali tam trzy osoby podejrzane o seksualne wykorzystanie nieletnich. Cała trójka usłyszała już zarzuty. Ze względu na charakter sprawy, prokuratura nie zdradza szczegółów.

Człowiek, który "przeszkadzał w niezakazanym zgromadzeniu". Czy Frasyniuk złamał prawo

Czy Władysław Frasyniuk przeszkadzał w czerwcowej miesięcznicy smoleńskiej i w związku z tym dopuścił się wykroczenia - rozstrzygnie wkrótce sąd. Policja, która wnioskuje o jego ukaranie, twierdzi, że "obywatel Frasyniuk" złamał prawo. On sam uważa, że obecne przepisy bezprawnie ograniczają jego wolność. Jego pełnomocnik idzie dalej - twierdzi, że opozycjonista z lat PRL działał zgodnie nawet z obecnym prawem, bo zostało ono niechlujnie napisane.

Premier: być może nastąpi pewne doprecyzowanie niektórych zapisów ustawy o IPN

Jeżeli będzie taka konieczność i Trybunał Konstytucyjny tak uzna, to być może nastąpi pewne doprecyzowanie niektórych zapisów ustawy o IPN - powiedział w radiowych "Sygnałach Dnia" Mateusz Morawiecki. Dodał także, że "ogromne błędy polityki antyhistorycznej III RP doprowadziły do tego, że musimy się tłumaczyć ze zbrodni popełnianych przez prawdziwych sprawców II wojny światowej".

Wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej konsultantem ustawy o IPN. "Popieramy tę ustawę"

Polska Fundacja Narodowa chwali się, że jej kampania prostująca kłamstwo o "polskich obozach zagłady", dotarła do 180 milionów ludzi na świecie. Jaka kampania i skąd ta liczba? Nie wiadomo. Wiadomo, że fundacja, która ma dbać o wizerunek Polski zagranicą, zareagowała dopiero dwa tygodnie po uchwaleniu ustawy o IPN. A przecież o zaskoczeniu nie może być mowy, skoro wiceprezes fundacji Maciej Świrski od początku był zaangażowany w powstanie tej ustawy. Materiał programu "Czarno na białym" TVN24.