Była sąsiadką, stała się opiekunką i jedyną spadkobierczynią majętnej łodzianki. Według śledczych oszukała 89-letnią panią Janinę C., przepisując na siebie jej mieszkania i inne dobra. Dziś 61-letnia Janina R. usłyszała kolejne zarzuty m.in. przywłaszczenia powierzonego mienia. Z konta staruszki "wyparowały" bowiem setki tysięcy złotych. I choć prokuratura już pół roku temu zwróciła się do sądu o wyznaczenie 89-latce kuratora, ta nadal zdana jest na „opiekę” podejrzanej. – Sąd nie może wydawać decyzji pochopnie – usłyszeliśmy w sądzie.

Prawdopodobne jest, że LOT padł ofiarą nie ataku hakerów, ale błędów popełnionych przez zewnętrzną firmę, obsługującą systemy informatyczne narodowego przewoźnika – taką hipotezę stawiają specjaliści Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi w tej sprawie czynności sprawdzające.

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski będzie szefem sztabu PiS w kampanii przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi - poinformował Jarosław Kaczyński. - Pan marszałek jest świetną osobą, żeby to wszystko podjąć i żebyśmy mogli za kilka miesięcy bardzo się cieszyć - mówił prezes PiS. Podkreślił, że PiS podporządkuje wszystkie siły temu, aby w Polsce mogła zmienić się władza.

- Polska i Rumunia, rozmieszczając na swoim terytorium elementy tarczy antyrakietowej, automatycznie stają się potencjalnymi celami Rosji - powiedział zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa FR Jewgienij Łukjanow. - Stanowią one potencjalne zagrożenie dla Rosji - podkreślił.

Przeciwnicy aborcji mają złożyć w piątek w Sejmie projekt ustawy wykluczający przerywanie ciąży, nawet po gwałcie. - Będziemy przyznawali prawo do życia każdemu człowiekowi, niezależnie od tego, czy pochodzi z gwałtu. Dziecko nie jest winne temu, jak się poczęło - mówiła we "Wstajesz i wiesz" Kaja Godek z Fundacja Pro – Prawo do życia.

Putin zamiast oddalić granice NATO od siebie, o co walczy, załatwił sobie to, że one się realnie zbliżyły - powiedział we "Wstajesz i Wiesz" w TVN24 były szef misji dyplomatycznej ambasady RP w Rosji Wiktor Ross, który skomentował decyzję Amerykanów o rozmieszczeniu sprzętu wojskowego m.in. w Polsce. Gen. Waldemar Skrzypczak dodał, że decyzje Amerykanów są przemyślane i to Putin ma problem.

Bezradny wymiar sprawiedliwości i bezkarny drobny złodziej, który powinien siedzieć w więzieniu. 25-latek miał trafić na rok więzienia, ale łaskawie potraktowany, dostał dozór elektroniczny. Zerwał obrożę i jest na wolności. Sąd twierdzi, że mężczyzna jest poszukiwany, a policja nic o tym nie wie. Materiał "Faktów" TVN.

Rozmieszczenie w naszym kraju i u naszych sąsiadów amerykańskiego sprzętu wojskowego przypomina wzmacnianie zachodnich sektorów Berlina w czasach zimnej wojny. Nie przypomina natomiast obrony dawnych Niemiec Zachodnich, ponieważ do 1990 r. na tym terytorium stacjonowało kilkaset tysięcy żołnierzy US Army i rozlokowana tam była amerykańska broń jądrowa.

Jerzy Wenderlich, który tymczasowo pełni funkcję marszałka Sejmu, ma dziś ogłosić termin wyboru nowego przewodniczącego niższej izby polskiego Parlamentu. Znani są już niektórzy kandydaci, jednak nie wiadomo, jaką decyzję podejmie marszałek senior. A procedury pozwalają mu na przewodniczenie parlamentowi niemal do końca kadencji. Materiał programu "Polska i świat".

W Lubinie na Dolnym Śląsku od lat rządzi jeden człowiek. Prezydent Robert Raczyński ma pełną władzę w Radzie Miasta, miejskich spółkach, a nawet w powiecie. Wszystko dzięki jednomandatowym okręgom wyborczym. Teraz prezydent Lubina bardzo mocno wspiera Pawła Kukiza, którego głównym postulatem jest wprowadzenie JOW-ów. Materiał magazynu "Czarno na białym".