Nie żyje 14-latka, która zatruła się narkotykami

Do szpitala trafiła nieprzytomna, po zatruciu narkotykami. Była w stanie krytycznym. 14-latkę przy życiu utrzymywała aparatura. W czwartek dziewczyna zmarła. Policja już wcześniej w tej sprawie postawiła zarzuty siedmiu osobom. Niewykluczone, że zarzuty nieudzielenia pomocy usłyszy dyspozytor pogotowia, który początkowo nie wysłał do nastolatki karetki. Śledztwo wszczęła także poznańska prokuratura.

Po zderzeniu pociągów. Komisja: stan urządzeń w Smętowie ustalony. Wkracza prokuratura

Na razie ustalono, że urządzenia działały, ale co był przyczyną wypadku tego wciąż nie wiadomo. Okoliczności zderzenia pociągów w Smętowie Granicznym (woj. pomorskie) badają dwie komisje. Jak dowiedział się TVN24, sprawą zajmuje się też prokuratura. - Prowadzimy czynności w kierunku "sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym" - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Machałek: edukacja kosztuje, pewnie jakieś środki trzeba będzie dokładać

Musimy się też przyzwyczaić, że będziemy wprowadzać zmiany, bo zmienia się rzeczywistość. Nie możemy stać w miejscu - powiedziała w "Tak jest" w TVN24 wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek. - Edukacja kosztuje nas wszystkich, rząd, samorząd, kosztuje państwo i zawsze będzie kosztować. Pewnie jakieś środki trzeba będzie dokładać - dodała.

Europarlament o Polsce. Timmermans: nie odpuścimy

- Nie możemy wrócić do sytuacji, kiedy wyrok sądowy będzie zapadał gdzieś w centrum partyjnym - oświadczył wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans, mówiąc o sytuacji w Polsce. Zapewnił, że celem Brukseli nie jest narzucenie sankcji na Polskę, ale dialog. Jednak na razie nie zdecydowano jeszcze jakie będą dalsze kroki wobec Warszawy w kwestii praworządności. - Nie odpuścimy - zastrzegł Timmermans.

Koniec jednorazowych toreb w sklepach

Z nowym rokiem wchodzi w życie dyrektywa zakazująca foliówek. To nie jest na świecie nic zaskakującego. Są kraje, które za plastikowe torby karzą więzieniem. Materiał programu "Polska i Świat".

"Możemy mówić o dużym szczęściu". W pociągu było około 200 osób

Były trudności z ewakuacją, ale przebiegło to bardzo sprawnie - powiedział we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Paweł Frątczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej. - Biorąc pod uwagę liczbę osób, która podróżowała, sądzę, że możemy mówić o dużym szczęściu - dodał. - Prace techniczne wymagają dużej odpowiedzialności, muszą być prowadzone bezpiecznie - mówił z kolei rzecznik Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec.

Wykolejony pociąg na Pomorzu. Nagranie Reportera 24

Najpierw ostre hamowanie, a następnie zderzenie z pociągiem towarowym doprowadziły do wykolejenia się pociągu osobowego na stacji Smętowo Graniczne (Pomorskie). 28 osób zostało poszkodowanych. Nagranie pokazujące prace służb na miejscu wykolejenia pociągu otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Macieja Krzemińskiego.

Wykolejenie pociągu na Pomorzu. 28 poszkodowanych

Pociąg osobowy wykoleił się w środę wieczorem na stacji Smętowo Graniczne (województwo pomorskie) po ostrym hamowaniu i zderzeniu z pociągiem towarowym, który znalazł się na tym samym torze. Nie ma ofiar śmiertelnych, 28 osób zostało poszkodowanych.

Pierwszy po sześciu latach telewizyjny wywiad księdza Adama Bonieckiego

Silna więź władzy z ojcem Rydzykiem, a z drugiej strony słaby dotąd głos biskupów - to dlatego Kościół jest dziś postrzegany jako PiS-owski - tak wprost ocenia ksiądz Adam Boniecki, który po sześciu latach udziela nam pierwszego telewizyjnego wywiadu. Rozmawiała z nim Brygida Grysiak z "Czarno na białym".

"Bardzo dużo dzieci. Na początku był wielki płacz"

Wśród osób poszkodowanych było bardzo dużo dzieci. Naprawdę na początku był wielki płacz - relacjonował ze Smętowa Granicznego Piotr Pielecki z "Wieści z Kociewia". W środę wieczorem na stacji kolejowej zderzyły się dwa pociągi. Ponad 20 osób zostało lekko rannych.

Polska delegacja na Białorusi. "Zależy nam, żeby stosunki rozwijały się niezależnie od różnic"

Staraliśmy się omówić szeroki katalog spraw - mówił wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, podsumowując drugi dzień wizyty polskiej delegacji parlamentarnej na Białorusi. Wśród wymienionych przez niego tematów znalazły się sprawy polskiej mniejszości, plany uruchomienia na Białorusi telewizji Polonia, sytuacja białoruskiej opozycji, a także manewry Rosji i Białorusi Zapad-2017.

Szef niemieckiej dyplomacji o Polsce i "francusko-niemieckim silniku"

Jeśli dobrze przyjrzeć się debacie w polskiej polityce wewnętrznej, to duża jej część wiąże się z kwestią tego, że naród ostatecznie może przetrwać jedynie poprzez walkę, poprzez konflikt - ocenił w środę w Paryżu szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel. Jak tłumaczył, taka postawa jest przeciwieństwem przekonania, że suwerenność narodowa może być wzmacniana dzięki współpracy międzynarodowej. Minister podkreślał też, że "francusko-niemiecki silnik ożywił się".

Merkel i Juncker rozmawiali w Berlinie. "Treść spotkania jest poufna"

Kanclerz Angela Merkel i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker spotkali się w środę, aby rozmawiać między innymi o kwestii praworządności w Polsce. Szefowa niemieckiego rządu powiedziała we wtorek, że traktuje "bardzo poważnie" stanowisko Komisji Europejskiej w tej sprawie i "nie może trzymać języka za zębami".