"Przed nami 21 szczególnych miesięcy". Kaczyński na konwencji PiS

Nas by tutaj nie było, gdyby nie Lech Kaczyński. Pamiętajmy o tym - powiedział Jarosław Kaczyński na otwarciu konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która miała miejsce w niedzielę w Warszawie. Zjazd zainaugurował samorządową kampanię wyborczą Zjednoczonej Prawicy. Jak dodawał prezes PiS, "przed nami 21 szczególnych miesięcy, w czasie których będziemy mieli cztery kampanie wyborcze".

Echa przemówienia Macrona. "Niepokojące akcenty dla Polski"

Dla Polski niepokojące są akcenty zbyt krytyczne wobec USA, które pojawiły się zarówno w artykule Heiko Maasa, jak i w przemówieniu Emmanuela Macrona - ocenił w programie "Horyzont" w TVN24 doktor Michał Kuź, ekspert do spraw polityki międzynarodowej z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. - Cokolwiek miałoby powstać w Europie, to nie może być to instytucja konkurencyjna wobec NATO - dodał z kolei Andrzej Byrt, były ambasador RP w Niemczech i Francji, komentując stanowisko obu polityków.

Prezydent: łączymy się w modlitwie za Johna McCaina

Łączymy się w modlitwie za Johna McCaina - wielkiego lidera politycznego naszych czasów; uosabiał on cechy, które powinien posiadać każdy patriota - czytamy w liście prezydenta Andrzeja Dudy do małżonki zmarłego amerykańskiego senatora.

"Trzy fundamentalne tematy". Szczegóły spotkania Duda-Trump

Współpraca w dziedzinie militarnej i energetycznej oraz inwestycje amerykańskie w Polsce - to według szefa gabinetu prezydenta, ministra Krzysztofa Szczerskiego "fundamentalne tematy" zbliżającego się spotkania prezydentów Polski i USA Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. Szczerski uchylił rąbka tajemnicy w sobotę, w czasie swojej wizyty w Waszyngtonie.

Brak śladów, świadków i narzędzia zbrodni. Karę za brutalne morderstwo odsiaduje niepełnosprawny Piotr

Piotr Mikołajczyk jest niepełnosprawny intelektualnie i odsiaduje wyrok 25 lat więzienia za podwójne, brutalne zabójstwo. Mężczyzna przyznał się do winy i na tej podstawie zapadł wyrok, chociaż w czasie procesu nikt nie obciążył Mikołajczyka, a na miejscu zbrodni nie znaleziono żadnych jego śladów. Czy mężczyzna padł ofiarą tragicznej sądowej pomyłki? "Superwizjer" dotarł do ludzi, którzy pracowali przy tej sprawie.

"Młodzież sensowniej się wypowiadała w komentarzach niż prezydent Rzeczypospolitej"

Prezydent ma niestety tę niedobrą cechę człowieka życia publicznego, że zapala się w każdej sytuacji i traci jakikolwiek umiar. I zapomniał chyba, gdzie jest. - ocenił w "Faktach po Faktach" historyk profesor Tomasz Nałęcz. Profesor Andrzej Rychard, socjolog, uznał, że podczas wystąpienia Andrzeja Dudy "było sporo emocji, nad którymi prezydent nie potrafił zapanować".

"Pan minister wygrał konkurs na najbardziej absurdalną wypowiedź tygodnia"

- Minister Ardanowski nie jest ministrem rolnictwa i rozwoju wsi. Powiedziałabym żartobliwie, że jest ministrem od krytykowania i szukania winnych - stwierdziła w "Babilonie" TVN24 BiS Urszula Pasławska, wiceprezes PSL. W ten sposób odniosła się do słów Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który zapowiedział wybicie wszystkich dzików, w tym prośnych loch, we wschodniej Polsce.

"Z sieczkarni wystawała tylko zakrwawiona ręka". Tak ratują życie w śmigłowcu

Widzą więcej trudnych zgłoszeń niż koledzy w "tradycyjnej" karetce. - Jak jest "hardcore", na przykład nieudana reanimacja dziecka, to możemy zejść z dyżuru. Ale nikt z tego nie korzysta, trzeba jak najszybciej wrócić do rytmu. Inaczej człowiek zwariuje - mówią nam członkowie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Spędziliśmy jeden dzień z nimi na dyżurze.

Okrzyki "konstytucja" w trakcie przemówienia. Prezydent w liceum w Gdyni

Protestujący zakłócali przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni. Słuchać było między innymi okrzyki "konstytucja". - To, że przeszkadzają nam tutaj, oznacza dokładne zaprzeczenie tego, co państwo krzyczą. Konstytucja i ich wolność zgromadzeń jest przestrzegana - odpowiedział prezydent.

"Kłamstwo można głosić w kościele". Wujec o przemówieniu prezydenta

Prezydent Andrzej Duda nie wymienił w przemówieniu Lecha Wałęsy. To dla mnie niedopuszczalne, że nie ma głosu Kościoła, żeby się temu sprzeciwić. Bohaterem jest Lech Wałęsa, który się temu sprzeciwia. Milcząco, bo wyszedł - mówił w sobotę w TVN24 Henryk Wujec, opozycjonista w czasach PRL. Odniósł się do uroczystości w bazylice św. Brygidy w Gdańsku z okazji 38. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

Widziała selekcje i egzekucje, śmierć tysięcy osób. Przeżyła, spisała wspomnienia i je ukryła

Wanda Bizewska była w obozie Stutthof niecały rok, ale widziała bardzo dużo. Pracowała w bloku śmierci. Była świadkiem selekcji do komór gazowych, rozstrzeliwania, uśmiercania dosercowymi zastrzykami z fenolu. Starała się pomóc wyczerpanym kobietom, ulżyć im w cierpieniu. Po trzydziestu latach spisała przerażające wspomnienia i schowała do szafy. Teraz te zapiski odkryła jej rodzina.

Tusk: każdy ma w życiu swoje Westerplatte

Każdy z was znajduje w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć - napisał w sobotę na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Były premier w 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej nawiązał w ten sposób do słów Jana Pawła II.