Najnowsze

Najnowsze

"Przemek sobie sam ten staż załatwił"

Nie uważam za rzecz niestosowną, że akurat Przemek przez trzy miesiące był na stażu w banku PKO BP - komentował w "Rozmowie Piaseckiego" w środę europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Odniósł się w ten sposób do nagrania z afery taśmowej, z którego wynika, że Mateusz Morawiecki, ówczesny prezes banku BZ WBK, miał interweniować w sprawie pracy dla jego syna Przemysława Czarneckiego, obecnie posła Prawa i Sprawiedliwości.

Czarnecki o "języku nienawiści": Europejska Partia Ludowa powinna skarcić Schetynę

Za cztery dni są wybory. Myślę, że ten wynik pokaże przewodniczącemu PO, że nie należy dokonywać animalizacji - podkreślał w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl europoseł PiS Ryszard Czarnecki, komentując wypowiedź Grzegorza Schetyny o "PiS-owskiej szarańczy". - Ryszard Legutko uznał, że Europejska Partia Ludowa powinna zwrócić uwagę czy jakoś skarcić szefa PO, żeby takiego typu języka nienawiści nie używał - mówił.

"Przemek sobie sam ten staż załatwił"

Nie uważam za rzecz niestosowną, że akurat Przemek przez trzy miesiące był na stażu w banku PKO BP - komentował w "Rozmowie Piaseckiego" w środę europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Odniósł się w ten sposób do nagrania z afery taśmowej, z którego wynika, że Mateusz Morawiecki, ówczesny prezes banku BZ WBK, miał interweniować w sprawie pracy dla jego syna Przemysława Czarneckiego, obecnie posła Prawa i Sprawiedliwości.

Skazany za seks z nastolatką ksiądz odprawiał msze. Proboszcz: wierzę, że sąd się pomylił

Ksiądz został skazany za seks z niepełnosprawną nastolatką. Miał pokutować w klasztorze, ale okazało się, że nadal odprawiał msze w innej miejscowości - w Kamieniu Śląskim. - Sądy potrafią też się mylić. Wierzę, i ufam gorąco, że w tym przypadku też sąd się pomylił - odniósł się do tej sprawy ksiądz Arnold Nowak, proboszcz z Kamienia Śląskiego. Jak przyznał jeden z mieszkańców, parafianie są oburzeni, ale "boją się mówić otwarcie o tego typu rzeczach". Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Rozłam stał się już faktem i jest najgłębszy od 1054 roku"

Na Ukrainie Cerkiew powinna otrzymać autokefalię, lecz powinno do tego dojść zgodnie z kanonami. Decyzję taką może podjąć wyłącznie sobór wszechprawosławny, wtedy decyzja byłaby nieodwołalna - oświadczył we wtorek w wywiadzie radiowym bułgarski metropolita Gabriel.

Ksiądz skazany za pedofilię odprawiał msze

Został skazany za seks z niepełnosprawną nastolatką, miał pokutować w klasztorze, a okazało się, że nadal odprawiał msze, tylko że w innej miejscowości - w Kamieniu Śląskim. Parafianie są oburzeni, ale boją się o tym mówić.

Kobiety w wyborach idą po władzę

Jest ich więcej niż cztery lata temu. Kobiety idą po władzę i mają nadzieję, że z każdymi wyborami będzie ich w polityce więcej. W tym roku kobiety stanowią 18 procent zarejestrowanych kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Dziewczynka poparzona w przedszkolu

Rodzice poparzonej w przedszkolu dziewczynki domagają się, by gmina Wrocław pokryła koszty leczenia dziecka. Szacowany koszt to nawet na milion złotych. Gmina zapłacić chciała, ale nie tyle, dlatego do ugody nie doszło. Będzie za to proces.

"Obława na obywateli"

Portal OKO.press dotarł do nagrań z policyjnych radiostacji. Chodzi o wydarzenia z lipca ubiegłego roku i inwigilację obywateli protestujących w obronie wolnych sądów. Policja nadal twierdzi, że działała zgodnie z prawem, opozycja winę widzi po stronie rządzących.

"Kwadratura koła". Merkel o kwestii granic w brexicie

Angela Merkel nazwała we wtorek kwestię granicy z Irlandią Północną w negocjacjach w sprawie brexitu "kwadraturą koła". Kanclerz Niemiec uznała, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE niemożliwe będzie całkowite zrezygnowanie z kontroli granicznych między Irlandią Północną a Irlandią.

Kobiety sięgają po władzę

Jest ich więcej niż cztery lata temu. Kobiety idą po władzę i mają nadzieję, że z każdymi wyborami będzie ich w polityce więcej. W tym roku kobiety stanowią 18 procent zarejestrowanych kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów.

Kuzynka Sencowa: nie wiadomo, czy Ołeh przeżyje

Nikt nie może powiedzieć, czy więziony w Rosji Ołeh Sencow przeżyje po przerwanym niedawno, prowadzonym przez ponad cztery miesiące proteście głodowym - oświadczyła we wtorek jego kuzynka Natalia Kapłan. - Rosyjskie władze nie potwierdziły, że ukraiński reżyser, który niedawno przerwał długotrwałą głodówkę, trafił na reanimację - podkreśliła ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denysowa.

"Ja myślę, jak przetrwać ten rok i powiedzieć dzieciom, że będziemy dalej żyli"

Po rekordowo upalnym lecie susza zebrała swoje żniwo. W całym kraju ucierpiało 250 tysięcy gospodarstw. Niektórzy twierdzą, że tak źle jeszcze nie było. - Ja myślę jak przetrwać ten rok i powiedzieć dzieciom, że będziemy dalej żyli, że nie ogłosimy jakiegoś bankructwa - komentował Paweł Rogucki, rolnik ze wsi Rostołty. Po tego typu kataklizmach rządzący z reguły tracą w sondażach. Czy podobny los czeka Prawo i Sprawiedliwość? Materiał magazynu "Czarno na białym".

Morawiecki spotkał się z Kubicą

Premier Mateusz Morawiecki, ówczesny prezes banku BZ WBK nie krył zadowolenia z wypadku Roberta Kubicy. Dla sportowca była to nie tylko złamana ręka, ale przekreślona kariera i marzenia. Dla Morawieckiego jedynie przekreślony niechciany sponsoring. Po wycieku taśm panowie spotkali się. Kubica nie czuje urazy, ale środowisko sportowe inaczej patrzy na sprawę.

Nowy sędzia Sądu Najwyższego i polityczne wpisy

Adam Tomczyński, nowy sędzia Sądu Najwyższego, nie krył swoich politycznych przekonań i sugerował poparcie dla Patryka Jakiego w walce o fotel prezydenta Warszawy. Po pytaniach dziennikarzy RMF FM usunął internetowe konto, z którego wysyłał polityczne wpisy, ale pytania do sędziego zostały.

Ziobro pyta Trybunał Konstytucyjny o przepis unijnego traktatu. "Krok w stronę polexitu"

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro zwrócił się do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o stwierdzenie niezgodności z polską konstytucją artykułu 267 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. To rozszerzenie wniosku skierowanego przez prokuratora generalnego do trybunału 23 sierpnia. - Równie dobrze może powiedzieć, że w takim razie wypisujemy się z Unii Europejskiej - ocenił w rozmowie z TVN24 Dariusz Mazur, rzecznik Stowarzyszenia Sędziów "Themis".

Nie żyje dziennikarz Bogdan Sawicki

W wieku 51 lat zmarł dziennikarz radiowej Jedynki, lektor, prezenter Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Bogdan Sawicki. Od pewnego czasu zmagał się z chorobą nowotworową.

Główny Inspektor Sanitarny: teorie przeciwników szczepień to szarlataneria

- Szczepienia ochronne są największym dobrodziejstwem, jakie dostaliśmy od nauki. Teorie przeciwników szczepień to szarlataneria, oparta na spiskowych teoriach i niewiedzy – powiedział we wtorek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas. Dodał, że będzie prowadził wspólną akcję ze wszystkimi profesjonalistami medycznymi, aby poprawić wiedzę na temat szczepień.

"Jeżeli nikt nam nie będzie przeszkadzał, to będziemy się cieszyli"

Gramy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Do tej pory kupowaliśmy bardzo dużo sprzętu na oddziały, ale od wielu lat mamy prośby, które dotyczą całych szpitali. Wybraliśmy 50, bo tyle ich jest w całej Polsce. Chcemy kupić gruby, mocny, ciężki sprzęt - mówił w "Faktach po Faktach" o 27. finale WOŚP Jerzy Owsiak, szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Głosy po suszy

Jak na politykę może wpłynąć klimat? Po rekordowo upalnym lecie, zamiast rolników to susza zebrała swoje żniwo praktycznie w całym kraju. Ucierpiało blisko ćwierć miliona gospodarstw - niektórzy twierdzą, że tak źle jeszcze nie było. Po tego typu kataklizmach rządzący z reguły tracą poparcie. Czy PiS-owi, który obiecał 1,5 miliarda złotych pomocy też to grozi? O tym Katarzyna Lazzeri rozmawiała z poszkodowanymi rolnikami oraz tymi, którzy z ich plonów produkują żywność.

Mazurek: PSL powinien zostać wyeliminowany z życia publicznego

PSL podejmowało działania przeciwko polskiej wsi i przeciwko Polakom, powinien zostać wyeliminowany z życia publicznego - zaapelowała Beata Mazurek, komentując ujawnioną przez telewizję publiczną rozmowę byłego posła PO Pawła Grasia i nieżyjącego już biznesmena Jana Kulczyka o prezesie ludowców, Władysławie Kosiniaku-Kamyszu. Na apel rzeczniczki PiS odpowiedział Janusz Piechociński z PSL, zwracając się za pośrednictwem Twittera do Mazurek.

Holding pomoże?

Rząd obiecuje wspierać wiejskich społeczników - obiecał też rolnikom pomoc w sprzedaży plonów. Receptą na cenowy dyktat wielkich graczy ma być Narodowy Holding Spożywczy. Pomysł, z którym PiS nosi się od początku swoich rządów, wciąż jest jednak w powijakach, co przyznaje sam minister rolnictwa. A rolnicy, z którymi rozmawiał Igor Sokołowski, już teraz mają sporo wątpliwości, czy to faktycznie im pomoże.

Grosz dla działaczek

Cena, jaką PiS gotowe jest zapłacić za poparcie w wyborach samorządowych. Według opozycji - to obiecane w kampanii dodatkowe pieniądze dla kół gospodyń wiejskich i strażaków ochotników. Jak mówią zainteresowani, co do zasady pomysł dobry. Czy zasadniczo wpłynie na ich głosowanie? O to wprost zapytał Rafał Stangreciak.

Czyja wieś

Jak PiS próbuje przemalować wieś z zielonego na niebieskie - tak sam prezes Kaczyński barwnie opisał próbę odbicia wsi z rąk ludowców, którzy triumfowali tam przed czterema laty. Której z partii najbliżej dziś do rolników? O to samych zainteresowanych zapytał Cyprian Jopek.

Czy prawicowość i lewicowość są ważne w samorządzie?

W przededniu wyborów samorządowych w Polsce w programie Andrzeja Morozowskiego „Tak Jest” o znaczeniu światopoglądu kandydatów rozmawiali Agata Diduszko-Zyglewska - kandydatka Koalicji Obywatelskiej do rady Warszawy oraz Jacek Wilk - kandydat do sejmiku mazowieckiego z list KW Wolność.