Najnowsze

Najnowsze

Zakupy do pełna

Takie osoby jak bohaterki reportażu, po wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę, pracować mają mniej. Ale są takie osoby, które pracy mogą mieć więcej i miejsca, w których ruch w niedzielę może być zdecydowanie większy. To stacje benzynowe - ich zakaz nie obejmuje. Stąd obawy, że nowe prawo będzie obchodzone, a stacje zamienią się w supermarkety. Igor Sokołowski zapytał, czy czeka nas rewolucja na stacjach benzynowych i co sądzą o tym zatrudnieni na nich pracownicy, którzy w niedzielę pracować będą nadal.

Śmierć zaginionego nastolatka. "Popełniłem ten błąd, że wezwałem policję"

16-letni Patryk z Lipnika (woj. opolskie) był niepełnosprawny intelektualnie i chory na epilepsję. Gdy zaginął, rodzina liczyła na priorytetowe potraktowanie sprawy przez policję. Według bliskich chłopca tak się jednak nie stało. Po trzech godzinach od zaginięcia Patryka na własną rękę odnalazł strażak. Już nie żył. Materiał programu "Uwaga!" TVN.

Politycy woleli widzieć patriotyczny piknik

Oburzeni, ale czy wiarygodni? Są pytania, bo jest wspomnienie chociażby ostatniego Marszu Niepodległości. Palone tam race były najmniejszym problemem. Ksenofobiczne i rasistowskie hasła - to na nie zwracano uwagę największą. Choć nie było to łatwe. Bo politycy, ministrowie, woleli na ulicach widzieć jedynie patriotyczny piknik, a nie zagrożenie.

Stado żubrów i ona jedna

Stado żubrów i ona jedna. Jedyna taka krowa, która dzikość puszczy wybrała zamiast ciepła obory. Zimę postanowiła spędzić w plenerze. I pędzi tak po zaśnieżonych polach już od kilku tygodni. Ludzie patrzą i zastanawiają się - dlaczego? (Polska Świat)

Zatrzymania, przeszukania, konfiskaty. Po reportażu "Superwizjera"

Liderzy Dumy i Nowoczesności w rękach policji, a przy okazji nazistowskie mundury i broń znalezione w ich domach. Taki jest efekt reportażu "Superwizjera" TVN. Starosta Wodzisławia Śląskiego, gdzie polscy neonaziści działali i świętowali urodziny Hitlera składa wniosek o delegalizację organizacji.

Zamieniła oborę na pastwisko i żyje z żubrami

Stado żubrów i ona jedna. Jedyna taka - krowa, która dzikość puszczy wybrała zamiast ciepła obory. Zimę postanowiła spędzić w plenerze. I pędzi tak po zaśnieżonych polach już od kilku tygodni. Ludzie patrzą i zastanawiają się - dlaczego.

Kobieta za kasą

Zakaz handlu w niedzielę z wyjątkami, których jak zapowiada szef Solidarności ma być niebawem mniej. Wszystko po to żeby zasady handlu ucywilizować, a pracownikom dać czas na odpoczynek i dla rodziny. Pokażemy więc jak wygląda to z perspektywy osób dla których nowe przepisy wymyślono. Z długoletniej perspektywy, bo osoby, z którymi rozmawiał Artur Warcholiński zaczynały pracę w supermarketach, kiedy wszystko wyglądało tam zupełnie inaczej. A tamtą rzeczywistość sprzed lat opisują między innymi słowami "wyzysk i łamanie prawa".

Edukatorzy z dwóch różnych światów

Chłopak z Polski – dziewczyna z Ugandy. Oboje po przejściach w tamtejszych domach dziecka, zupełnie niezależnie od siebie zostali edukatorami społecznymi. Pomagają dzieciakom z podobnymi doświadczeniami. Jak bardzo oni sami są do siebie podobni - przekonali się osobiście. Bo się spotkali.

"Zadziwia mnie wrażliwość na margines marginesu"

Polscy narodowcy nie odpowiadają za nic, co robili i robią naziści - podkreślił prof. Jan Żaryn, senator PiS. Gość "Kropki nad i" w TVN24 stanowczo potępił działalność polskich neonazistów. Jednak historyk wyraził zaniepokojenie ciągłym brakiem znaku równości między faszyzmem a komunizmem.

Senator PiS o reakcji na reportaż: zadziwia mnie wrażliwość na margines marginesu

Mieszanie narodowców z nazistami jest niegrzeczne - tak prof. Jan Żaryn, senator PiS, komentował możliwość zdelegalizowania ONR, o czym mówił we wtorek wiceminister Patryk Jaki. Gość "Kropki nad i", odnosząc się do reportażu odsłaniającego działalność polskich neonazistów, podkreślił, że w naszym kraju nie ma miejsca na rasizm i propagowanie totalitaryzmów.

Profesor Rotfeld: Autorów reportażu można nazwać sygnalistami. Jeszcze wielu rzeczom można zapobiec

Winy za te wydarzenia nie ponosi konkretna opcja polityczna, czy grupa. To jest wina bardzo wielu ludzi odpowiedzialnych za edukację - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Adam Daniel Rotfeld, komentując reportaż "Superwizjera". Jak dodał, materiał "powinien odegrać rolę sygnału alarmowego". Gośćmi drugiej części programu byli profesor Paweł Śpiewak i Marek Borowski.

Rzucił wyzwanie Sisiemu. Został zatrzymany

Były szef sztabu generalnego egipskich sił zbrojnych generał Sami Anan we wtorek nagle zakończył swą kampanię przed wyborami prezydenckimi. Wcześniej armia oskarżyła go o złamanie przepisów wojskowych poprzez ubieganie się o urząd bez jej zgody.

Wiceprezydent USA: wszystko zależy od Palestyńczyków

Termin ogłoszenia planu pokojowego USA dla Bliskiego Wschodu zależy od powrotu Palestyńczyków do stołu negocjacyjnego - powiedział wiceprezydent Mike Pence. We wtorek zakończył on w Izraelu swą podróż po krajach regionu.

Oscary 2018: Niespodzianki i pokłosie akcji #metoo

Nominacja do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany dla obrazu Doroty Kobieli i Hugha Welchaman była formalnością. Film idzie jak burza przez kina całego świata, a krytycy amerykańscy upatrują w nim faworyta, obok ich własnego "Coco". 13 nominacji dla "Kształtu wody" czyni z filmu Del Toro bezdyskusyjnego faworyta, choć depczą mu po piętach "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri". I wreszcie: brak kilku ważnych nominacji to pokłosie akcji #metoo.

"PiS-owi udało się połączyć klasę ludową i średnią"

To są ludzie zbierani we wspólnotę, która różni się od byłych elit. Wyraźnie wyznacza granice dla solidarności wobec patologii i uchodźców - tak dr hab. Maciej Gdula, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego opisuje wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem gościa "Tak jest" w TVN24 obecnie mamy do czynienia w Polsce z "neoautorytaryzmem".