Najnowsze

Najnowsze

Narkotyki przemycano do więzienia w martwych szczurach

Do więziennego przemytu wykorzystywano już piłki tenisowe czy gołębie, ale narkotyki w wypatroszonych martwych szczurach brytyjska służba więzienna znalazła po raz pierwszy. Policja hrabstwa Dorset w południowej Anglii prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Szef ZNP: od 85 do 90 procent za strajkiem

W sporze zbiorowym uczestniczy 85 procent placówek edukacyjnych, a za strajkiem opowiedziało się w nich od 85 do 90 procent osób - poinformował prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz na konferencji prasowej przed spotkaniem związkowców z minister edukacji narodowej Anną Zalewską. W spotkaniu bierze udział także między innymi wicepremier do spraw społecznych Beata Szydło. Ministerstwo Edukacji Narodowej twierdzi, że w referendum nie wzięła udziału ponad połowa placówek oświatowych.

Tymoszenko razy dwa. Julia i Jurij oskarżają się nawzajem o kradzież głosów

Ukraińcy, gdy 31 marca będą wybierać prezydenta, na kartach znajdą dwoje kandydatów o podobnych imionach i takich samych inicjałach - J. W. Tymoszenko. Była premier Julia Wołodymyriwna Tymoszenko stawia zarzut, że nikomu dotąd nieznany biznesmen Jurij Wołodymyrowicz Tymoszenko pojawił się na liście z inspiracji obecnego prezydenta, Petra Poroszenki, by "kraść" jej głosy.

Trybunał Konstytucyjny: wybór członków KRS przez polityków zgodny z konstytucją

Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że przepisy o wyborze przez Sejm spośród sędziów członków nowej Krajowej Rady Sądownictwa są konstytucyjne. Uznał też, że niekonstytucyjny jest "przepis umożliwiający odwołanie do Naczelnego Sądu Administracyjnego od uchwał KRS dotyczących wyłaniania kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego". Przed wydaniem orzeczenia Rzecznik Praw Obywatelskich zwracał uwagę, że w składzie orzekającym nowego Trybunału znajduje się sędzia nieuprawniony do orzekania.

Koala zwyciężył z Tuskiem. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Nagranie, na którym kierowca negocjuje z koalą, by ten opuścił jego auto, zwyciężyło w głosowaniu na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl, zdobywając 40 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazł się przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, który swoją odpowiedzią rozśmieszył dziennikarzy. Otrzymał 39 proc. głosów. Trzecie miejsce na podium i 9 proc. głosów zdobył niedźwiedź Mansur wraz ze swoim opiekunem.

Rząd sprawdził, co Polacy myślą o zmianie czasu. Wiceminister o wynikach konsultacji

W konsultacjach oraz sondażu, które przeprowadziło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, zdecydowana większość Polaków opowiedziała się za wprowadzeniem u nas czasu letniego - powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa. Zastrzegł jednak, że "zmiany czasu w pojedynkę przeprowadzić się nie da". - Dlatego powinniśmy osiągnąć pewien konsensus w Unii Europejskiej - zaznaczył wiceszef MPiT.

Polska Kronika Faktowa 24.03.2019

Zgodny duet na szczycie w Brukseli, publiczne standardy w koalicji rządzącej, kozioł ofiarny w Platformie Obywatelskiej oraz miasto kontra wieś czyli ludowcy na tapecie. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 24.03.2019

Tomasz Sianecki i Marek Przybylik z wypiekami na twarzy relacjonują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia sprzed dokładnie 10 lat. W tym tygodniu cofają się do drugiej połowy marca 2009 roku i przypominają między innymi historię tajemniczego pokoju 1019.

Dwa odejścia i coming out po pierwszym tygodniu "Big Brothera"

Natalia Wróbel, jako pierwsza z nominowanych, opuściła "Big Brothera". Dzień wcześniej na odejście zdecydował się Daniel Barłóg. Dwie kolejne osoby - Łukasz i Tomek - zostały nominowane i walczą o pozostanie w programie. Pierwszy z mężczyzn wyznał w pokoju zwierzeń, że jest "biseksualny ze skierowaniem na geja". W Domu Wielkiego Brata zawrzało.

Lubnauer o "ostatniej szansie", Czarnecki "trzyma kciuki za rząd"

W poniedziałek przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych domagających się podwyżek wynagrodzenia w oświacie usiądą do rozmów ze stroną rządową. - To rozmowy ostatniej szansy - oceniła Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej. Europoseł PiS Ryszard Czarnecki przekonywał, że jego formacja "chce się dogadać" i podkreślał, że "trzyma kciuki za rząd".

Puste pierwsze strony w dziennikach. Apel w sprawie zmiany prawa

W poniedziałek dzienniki, w tym "Rzeczpospolita", "Gazeta Wyborcza", "Dziennik Gazeta Prawna" i "Fakt", ukazały się z pustymi pierwszymi stronami. Wydawcy w ten sposób zaapelowali do polskich europarlamentarzystów o poparcie dyrektywy o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym.

Loża prasowa 24.03.2019

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz w "Loży Prasowej" byli: publicystka Janina Jankowska, Andrzej Stankiewicz Onet.pl, Renata Grochal "Newsweek" i Maciej Stasiński "Gazeta Wyborcza". W programie rozmawiano o nabierającej rozpędu kampanii wyborczej do europarlamentu. Swoje konwencje mieli PiS, Koalicja Europejska, a także Wiosna. Kolejnym tematem był zapowiadany strajk nauczycieli, o którego odwołanie apeluje Minister Edukacji Narodowej, Anna Zalewska. ZNP zarzuca jej, że z nimi nie rozmawia i zajmuje się kampanią do wyborów europejskich. W programie rozmawiano też o zeznaniach Geralda Birgfellnera opublikowanych w "Gazecie Wyborczej" i zażaleniu na postępowanie prokuratury w tej sprawie złożonym przez adwokatów austriackiego biznesmena. Ostatnim tematem w Loży Prasowej było ogłoszenie terminu wyroku TSUE w sprawie pytań prejudycjalnych Sądu Najwyższego, który wypada na czas wyborów europejskich, czego politycy PiS nie uważają za przypadek. Uwagę zwrócił też wniosek przedstawiciela polskiej prokuratury, który chce wyłączenia z orzekania w tej sprawie prezesa TSUE. Zaskoczony tym był nawet przedstawiciel polskiego rządu.

Leszek Miller w "Rozmowie Piaseckiego"

Ugrupowania wchodzące w skład Koalicji Europejskiej połączy minimum programowe dotyczące dalszych losów Unii Europejskiej i roli Polski w tych przemianach - podkreślał w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 i na tvn24.pl były premier Leszek Miller. Mówił też o swojej kandydaturze do europarlamentu. Przyznał, że w związku z tragiczną sytuacją rodzinną "był przekonany, że już nigdy nie wystartuje" w wyborach.

"Pajęczyna nowych linii". Pociągiem do superlotniska w dwie godziny

Około 1,6 tysiąca kilometrów nowych linii kolejowych ma powstać do obsługi Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformowała w poniedziałek spółka CPK. Przed otwarciem Portu Lotniczego Solidarność ma być gotowy między innymi odcinek dużych prędkości łączący Warszawę z nowym lotniskiem i Łodzią.

"Byłem przekonany, że już nigdy nie wystartuję"

Ugrupowania wchodzące w skład Koalicji Europejskiej połączy minimum programowe dotyczące dalszych losów Unii Europejskiej i roli Polski w tych przemianach - podkreślał w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 i na tvn24.pl były premier Leszek Miller. Mówił też o swojej kandydaturze do europarlamentu. Przyznał, że w związku z tragiczną sytuacją rodzinną "był przekonany, że już nigdy nie wystartuje" w wyborach.